Saç Maşası Nasıl Yapılır?

Saç Maşası Nasıl Yapılır, Örnekleri

Saç Maşası Nasıl Yapılır? Saçlar güzel bir görünümün en önemli parçalarından birisidir. Güzel ve şık bir kıyafet her yerden temin edilebilir fakat sağlıklı ve güzel şekillendirilmiş saçlar herkeste bulunmaz. Saçların güzel bir şekle sahip olurken aynı zamanda sağlıklı olması herkesin istediği bir durumdur. Bu nedenle çeşitli uygulamalar yapılmaktadır. Çeşitli saç bakım kürleri ve saç bakım maskeleri bu uygulamaların başında gelmektedir. Ayrıca şekillendirici ve hacim verici maskelerin bulunması da saç bakımı için kurtarıcı olmaktadır. Saçların şekillendirilmesi için kullanılan yöntemler genelde ısı uygulamasına dayandığı için saçlarda yıpranma, kopma ve dökülmeler görülmektedir. Bu maske ve kürler saçların şekillendirilmesi sırasında oluşan yıpranma, kopma ve dökülme durumlarını engellemektedir.

Saç Maşası Nasıl Yapılır?

Saç şekillendirmesi için uygulanan yöntemlerden en bilinenleri fön ve maşa gibi klasik yöntemlerdir. Saç Maşası Nasıl Yapılır? Fön ile saç şekillendirme kıvırcık ya da dalgalı saçlara sahip olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu şekillendirme ile saçların dümdüz olması sağlanmaktadır. Fön ile saç şekillendirme basit bir saç kurutma makinesi ve saç fırçası ile yapılabilmektedir. Maşa ile saç şekillendirme ise dalgalı ya da düz saçlara sahip kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Bu saç şekillendirme yönteminde kıvırcık olmayan saçların düzgün ve estetik buklelere sahip olması amaçlanır. Maşa ile saç şekillendirme birçok şekilde yapılabilmektedir. Saç maşası yaparken en fazla kullanılan yöntem klasik kıvırcık bir saç elde etmektir. Bu işlem şu şekilde yapılır: Saçlar yatıştırıcı bir sprey ya da krem kullanılarak düzgün bir şekilde taranır, dolaşmış kısımları açılır. Daha sonra ıslak noktalar varsa kuruması beklenir. Çünkü maşa ıslak saça uygulandığı zaman şekil almasını sağlamamakta ve saçı çok fazla yakmaktadır. Saç kuruduktan sonra nasıl bukleler elde edilmek istendiği belirlenir. Bu tercihte saçın kullanılacağı konseptin de etkisi büyük olmaktadır. Hatta bu etkinin çok büyük oranda olduğu söylenebilir. Örneğin bir düğüne ya da davete gidilecekse ince bukleler yapmak daha mantıklı olacaktır. Maşa ile yapılmış ince bukleler gösterişli ve şaşaalı bir saç demektir. Eğer bir düğün ya da davet yerine daha sade fakat şık olunması gereken bir yere gidilecekse bunun için daha kalın bukleler tercih edilebilir.

Saç Maşası Nasıl Yapılır Teknikleri Nelerdir?

İnce bukleler elde etmek için bir miktar ince saç teli alınarak maşanın arasına koyulur. 5-10 saniye bekletildikten sonra maşanın mandalı açılır ve saç buklesi tamamlanmış olur. Daha kalın bukleler elde etmek içinse 2-3 adet olacak kadar ince saç teli alınır ve maşanın arasına koyulur. 5-7 saniye kadar bekletildikten sonra maşanın mandalı açılarak saç serbest bırakılır. Saç Maşası Nasıl Yapılır? Maşa ile su dalgası yapılmak istendiği zaman saçın arada tutulma süresi kısaltılmalıdır. Bu şekilde yapaylıktan uzak ve daha doğal bir görünüm elde edilmesi mümkündür. Saçın bukleleri hazır hale geldikten sonra saatlerce bozulmadan kalmasını sağlamak için sprey kullanılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu