Bebeğin Cinsiyet Belirtileri

Bebeğin cinsiyet belirtileri, bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır, bebeğin cinsiyetini evde nasıl anlarız, hamilelikte erkek bebek belirtileri, kız bebek belirtileri vb… cinsiyet tahmini

İlk defa bebek sahibi olacak olacak çiftler, çok mutlu olurlar. Bebekleri için oda, kıyafet, oyuncak alarak 9 ay 10 günlük süreci beklemeye başlarlar. Tüm bu hazırlıkları yapmak için bebeğin cinsiyetini öğrenmiş olmanız gerekiyor. Bebeğin cinsiyeti hamileliğinin 13 ile 16. haftasında belli olur. Bebeğin cinsiyetini öğrenmenin en doğru yolu ultrasondur. 13 veya 16 hafta beklemek istemeyenler, bebeğin cinsiyetini öğrenme yöntemlerini deneyebilir.

Hamilelik sürecinde kadınlarda fiziksel değişiklikler görülür. Kilo alma, mide bulantısı, karın ağrısı, kusma, ayaklarda şişme, karın çevresinde çatlaklıklar oluşabilir. Yaşanan bu durumlar bebeğin cinsiyet belirtileri hakkında bilgi verebilir.

Bebeğin Cinsiyet Belirtileri

Bebeğin cinsiyetini evde anlamanın bazı yöntemleri vardır. Aşağıda belirtilen yöntemler doğrultusunda bebeğin cinsiyeti anlaşılır.

Aşermek

Anne adayı olan hamile kadınlar mevsim farkı gözetmeksizin bazı yiyecekleri aşerebilir. Eşi ve ailesi aşerilen yiyeceği bulmaya çalışır. Hamile olan kadın sürekli tatlı yiyecekleri aşeriyorsa erkek, ekşi yiyecek aşeriyorsa kız bebeği olacağı söylenir.

Mide Bulantısı

Hamilelik sürecinde en çok şikâyet edilecek hususlardan bir tanesi mide bulantısıdır. Hamile kadınlar hormonların farklı çalışmasıyla birlikte daha fazla yiyecek tüketme ihtiyacı duyar. Sabahları sürekli midesi bulanıp kusan kadınların kız bebeği olacağına, geç saatlerde kusan kadınların da erkek bebeğinin olacağına işarettir.

Kilo Almak

Hamileliğin kadınlara etki edeceği bir diğer husus, kilo almaktır. Kilo alma bakımından bebeğin cinsiyetini belirlemek için, aynı anda hamile kalmış bir kadına daha ihtiyacınız olacaktır. Siz karın bölgenizden kilo alıyorsanız erkek, arkadaşınızın kilosu vücuduna yayılıyorsa kız bebeği olur.

Göbeğin Şekli

Hamile kalan bir kadın kilo almaya başlar. Göbeği yüksekte olan kadınların kız, alçaktaysa erkek bebek belirtileri  olacağı tahmin edilir.

Annenin Yüz Şekli

Her anne güzeldir. Hamilelik sürecinde fiziksel ve duygusal nedenlerden dolayı kendinizi çirkin hissediyorsanız, kız bebeği belirtileri olabilir.

Bebeğin Kalp Atış Hızı

Hamilelik sürecinde mutlaka bir kadın doğum uzmanı doktoruna giderek aylık olarak bebeğin ve annenin sağlını kontrol ettirmesi gerekiyor. Kontrol esnasında bebeğin kalp atış hızını sorun. Kalp atış hızı 140’ın üzerinde olursa kız bebeği, altında olanlarında erkek bebeği olur.

Hormon Değişimi

Hamile olan kadınlarda fiziksel ve hormonal değişiklikler meydana gelir. Hormonların eksik ya da fazla çalışması kadınların ruh halini etkiler. Sinirli bir hamilelik süreci geçiriyorsanız kız bebeği belirtileri, sakin bir süreç geçiriyorsanız erkek bebeği belirtileri olabilir.

Ayakların Üşümesi

Hamlelik sürecinde belli aralıklarla anne adayının ayaklarının sıcaklığını kontrol edin. Ayakları soğuk ise oğlu, ayakları sıcak olanların ise kız bebeği olacağı söylenir.

İdrar Testi

İdrar ile birlikte karbonat ve kırmızılahana kullanarak bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir.

  • Karbonatlı İdrar Testi

Karbonatlı idrar testi için bir yemek kaşığı karbonatın üstüne, birkaç damla idrarınızdan ekleyin. Büyük ve hızlı bir şekilde kabarcıklar oluşuyorsa erkek bebek, ufak ve az değişimler gözlüyorsanız kız bebeğiniz olacak anlamına gelir.

  • Kırmızı Lahanalı İdrar Testi

Kırmızı lahanalı idrar testi için lahanayı küçük parçacıklar halinde doğrayın. Lahanaları kaynar su dolu bir kabın içinde bekletin. Bir bardağının içine eşit miktarda idrar ve kırmızı lahanalı suyu koyun. Soğumasını bekleyin. Renk mor olursa kız bebek, kırmızı renk olursa erkek bebek sahibi olursunuz.

Yukarıda yer alan yöntemleri uygulayarak bebeğin cinsiyetini belirleyebilirsiniz. Ancak bunlar tamamen hurafe ve batıl inançtır. Bu yöntemler kesin olarak yüzde yüz doğru bilgi vermez. Anne adayları hamileliğin 13 veya 16. haftasında bir kadın doğum uzmanına giderek, ultrason yardımıyla bebeğin cinsiyetini en doğru şekilde öğrenebilir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap