Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Kaş Kalemi

Kaşlar, yüzdeki güzelliğin tamamlayıcısıdır. Kaş Kalemi Nasıl Seçilir? Aynı zamanda yüz ifadesinin belirlenmesinde de etkin rol oynamaktadır. Bu nedenle kaş bakımına ve şekline oldukça dikkat edilmelidir. Kaşlarla alakalı en fazla yaşanan problem ise kaşların arasında bulunan boşluk problemidir. Kaşların arasında bulunan boşlukların çeşitli sebepleri vardır. Bu sebeplerden ilki yanlış kaş almadır. Kaşlar çabuk yorulmaktadır. Bu nedenle halk arasında kaşların küsmesi lafı da kullanılır. Küsen kaşlar çabuk uzamazlar, eskisi gibi çıkmazlar. Bu durum yanlış kaş almanın sonucudur. Kaşlar çıktığı noktadan alınmadığı ve çok fazla içeri kısımlara girildiği zaman kaş küsmesi denilen olay yaşanabilmektedir. Kaşlar uzun vadede çıktığı ya da hiç çıkmadığı zaman arada boşluklar oluşabilmektedir. Bu boşluklar çeşitli bakım kremleri ve bakım kürleri ile giderilebilmektedir. Kaşların boşluklu olmasının ikinci sebep ise kaş yapısıdır. Bazı insanlar kaşlarını hiç almadığı halde boşluklar bulunmaktadır. Bunun nedeni kaş yapısının seyrek ve dökülmeye meyilli olmasıdır. Kaşların seyrek olması genetik bir durumdur. Vücuttaki diğer tüylerin seyrek olmasıyla bir alakası yoktur. Çünkü yüz ve vücuttaki tüyler farklılık göstermektedir. Kaş yapısından kaynaklanan boşluklar için de kaş şampuanları ve bitkisel kaş kürleri kullanılabilir.

Kaş Kalemi Nasıl Seçilir?

Boşluklu kaş yapısını kalıcı olarak gidermek için bitkisel kaş kürleri kullanılabilir fakat bu kullanımın sonuçları uzun vadede görülür. Kısa süreli ve anlık görünümler için de kaş kalemleri kullanılmaktadır. Kaş Kalemi Nasıl Seçilir? Kaş kalemleri kaşların arasındaki boşlukları doldurarak kaşların daha dolgun ve düzgün bir görünüme sahip olması için kullanılan kalemlerdir. Kaş kalemi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Kaş Kalemi Nasıl Seçerkern Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Kaş kalem seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kalem rengidir. Kaş kaleminin rengi ten rengi ve kaş rengi esas alınarak seçilmelidir.
  • Esmer kadınlar açık renk, açık tenli bayanlar ise çok koyu renk kaş kalemleri kullanmaktan kaçınmalıdır. Esmer kadınlar açık renk kaş kalemi kullandığı zaman oldukça yapay bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Ayrıca kaşlarını belirginleştirmekten ziyade daha soluk bir hal almasına neden olmaktadırlar. Açık tenli kadınların çok koyu renkte kaş kalemi kullanması ise kaşların kendisini aşırı derecede belli etmesi ve çirkin durması sebebi ile yanlıştır.
  • Kaş kalemini ne çok yumuşak ne de çok sert olması gerekir. Kaş Kalemi Nasıl Seçilir? Çok yumuşak olan kalemlerin akma oranı daha yüksek iken, çok sert olan kalemlerin de kaş derisini kızartma ve tahriş etme oranı yüksektir.
  • Kaşının şeklini tam olarak ayarlayamayan ve zor şekil veren kadınlar için özel kaş şekillendiriciler bulunmaktadır. Bu kaş şekillendirici ürünleri kullanarak kaş kalemi ile düzgün bir kaş şekli oluşturmak mümkündür.
  • Kaş kalemi seçerken ucunda fırça ve tarağın olmasına da dikkat edilmelidir.

Siz de kaşlarınızdaki boşlukları doldurmak, daha kalın kaşlara sahip olmak istiyorsanız kaş kalemi seçerken bu maddelere dikkat edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu