Saç ekimi hangi durumlarda yaptırılmalıdır?

Saç ekimi hangi durumlarda yaptırılmalıdır? Saç ekimi saçların aşırı dökülmesi durumunda ve ilaçla tedavi yöntemi işe yaramadığı durumlarda ortaya çıkan tedavi yöntemidir.

Saç ekimi hangi durumlarda yaptırılmalıdır?

Saç dökülmelerine karşı yaptırılabilecek olan saç ekimi tedavisinden önce hekimler tarafından uygulanan ilaç tedavileri, bitkisel tedaviler genellikle saç dökülmesini durdurmakta ve dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmasını sağlamaktadır.

Saç dökülmelerinin birçok nedeni vardır, stres nedeni ile ortaya çıkan dökülmeler genellikle ilaç tedavisi ile ortadan kaldırılabilirken hormonal nedenler ve genetik nedenlerden ötürü ortaya çıkan saç dökülmeleri ise maalesef ilaçlı tedavi yöntemleri ile ortadan kaldırılamamaktadır.

Saç dökülmesinin nedenleri tespit edildikten sonra hekiminizin tavsiyeleri doğrultusunda saç ekimi yöntemini tercih edebilirsiniz. Saç ekimi hangi durumlarda yaptırılmalıdır? Saç ekiminin yapılabilmesi ve sağlıklı şekilde sonuç alınabilmesi için kesinlikle ilaç tedavisinin işe yaramadığı hormonal ve genetik nedenlerle ortaya çıkan dökülmeler oluşmalıdır.

Baş bölgenizde meydana gelen saç dökülmeleri günlük dökülme adedi olan 100-150 telden fazla olmalı, dökülen saçların yerine yeniden saç çıkmıyor olması gerekli ve baş bölgenizde yoğun bir şekilde açılma ortaya çıkmış olmalıdır.

Bu durumlarda saç ekimi yöntemine karar verilerek uzman bir ekip tarafından uygulanır ve kişilerin estetik olarak güzel bir görünüme kavuşmaları sağlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu