Burçlara Göre Beslenme

Burçlara göre beslenme nasıl olmalıdır? Hangi burç nasıl beslenmelidir? Burçlar ne yemeli ne yememelidir? vb… bu makalemizde burçlar ve beslenme konularını sizler için derledik.

Burçlara Göre Beslenme

Burçlara göre beslenme şekillerini aşağıda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Koç Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Koç burcu beslenme şekli; sağlıklarına dikkat etmez çok abur cabur tüketirler. Bu yüzden koçlar hayat boyu kilo sorunu yaşar. Tuzlu ve alkollü besinler tüketen koçlar zaman zaman sağlık sorunu yaşar. Koçların bol miktarda domates, soğan ve patates tüketmesi gerekir. Şeker içermeyen tatlılar koçlara her zaman iyi gelmiştir.

Boğa Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Boğa burcu beslenme şekli; eşsiz bir damak zevkine sahiptir. Midesine çok düşkün olan boğalar karbonhidrat ağırlıklı beslendikleri için kilo sorunu yaşarlar. Çoğu zaman iyot ihtiyacı hissederler. Bol miktarda deniz ürünleri tüketmeleri tavsiye edilir. Yeşil salata sebze ve meyvenin yanında yumurta boğalara her zaman iyi gelir.

İkizler Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

İkizler burcu beslenme şekli; her zaman çiğnemeden çok hızlı bir şekilde yerler. Bu yüzden ikizlerin kilo alması kolay gerçekleşir. Yemekleri az ve sık yemeleri sürekli doktorları tarafından tavsiye edilir. Balık, tereyağı, köy yumurtası ve peyniri bol miktarda tüketmeleri gerekir. Havuç, portakal, şeftali ve kuru üzümden uzak durmaları gerekir.

Yengeç Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Yengeç burcu beslenme şekli; duygusal sendrom yaşadıkları zaman yeme alışkanlıklarını bozarlar.
Beslenmelerine dikkat etmeyen yengeçler önüne ne gelirse yerler. Düzensiz ve dengesiz
beslenen yengeçler çoğu zaman mide ve sindirim sorunu yaşarlar. Kalsiyum ihtiyacı fazla
olan yengeçler düşük yağ içeren süt tüketmeleri gerekir. Lahana, domates ve salata bol
miktarda tüketmeleri tavsiye edilir.

Aslan Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Aslan burcu beslenme şekli; hayata yemek için gelmiş desek yalan söylemiş olmayız. Yemek aslan için bir zevk ve tutkudur. Diyet yapmak isteyen aslanlar genelde diyetlerine sadık kalırlar. Kan dolaşım sıkıntısı çeken aslanlar için uzmanlar sığır, kuzu eti ve tavuk tüketmelerini tavsiye ediyor. Kilo vermek isteyen aslanlar porsiyon küçülterek kısa sürede kilo verebilirler.

Başak Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Başak burcu beslenme şekli; şekerli gıda tüketmeyi çok severler. Hele bir de çikolata ve baklavaya asla hayır diyemezler. Başaklar için uzmanlar buğday, çavdar, yağsız sığır tüketmelerini tavsiye eder. Elma başak için çok iyi bir kurtarıcı meyvedir. Kavun ve armut ile ciltlerini canlı tutarlar. Peynir, limonata ve taze sebze tüketmeleri tavsiye edilir.

Burçlara Göre Bebekler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Terazi Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Terazi burcu beslenme şekli;  bezelye, mısır, havuç ve ıspanak tüketmeleri tavsiye edilir. Asitli içecekler terazilere her zaman zarar verir. Badem ve kuru üzüm ise terazilerin tüketmesi gereken besinlerdir. Zarif bir vücuda kavuşma hayali kuran teraziler ekmek dilimini küçültmeleri gerekir. Beslenme sorunu yaşayan teraziler çok sık mide ve bağırsak
rahatsızlıkları yaşarlar.

Akrep Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Akrep burcu beslenme şekli; çok sık solunum rahatsızlığı yaşadığı için bol miktarda c vitamini içeren besinler tüketmesi gerekir. Yeşil salata, soğan ve turp bol miktarda tüketmeleri gerekir.
Akrepler için en uygun diyet şekli meyve ve sebze diyetidir. Gerginlikten kurtulmak için
akreplerim mutlaka doğru beslenmeleri gerekir. Akrepler öğün atlamadan sabah
kahvaltısı yaparak güne dinç ve zihinde başlayabilir.

Yay Burcuna Beslenme Şekilleri

Yay burcu beslenme şekli; çok sık kas ve eklem ağrıları çekerler. Bu yüzden bol miktarda kabuklu meyve ve sebze tüketmeleri gerekir. Çiğ sebze ve meyve tüketmeleri uzmanlar
tarafından tavsiye edilir. İncir, kuru erik, elma, armut ve taneli tahıl tüketimini bol
miktarda yapmaları gerekir.

Oğlak Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Oğlak burcu beslenme şekli;  işe dalıp çoğu zaman öğün atlarlar. Bu yüzden doğru ve dengeli beslenmeyi hayatlarına entegre edemezler. Oğlaklar lahana, kereviz ve yağsız eti bol miktarda tüketmeleri gerekir. Yumurta sarısı ve buğday oğlaklar için kurtarıcı besinlerdir.

Kova Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Kova burcu beslenme şekli; c vitaminine çok fazla ihtiyaç duyarlar. Yemek seçerken yenilikçi yaklaşım sergilerler. Farklı damaklar tatmak isterler. Yemekte lezzet ararlar. Sofra tuzu bir kova burcunun en büyük düşmanıdır. Tuz kan dolaşımını olumsuz etkileyip karaciğer rahatsızlıklarına neden olur. Bol miktarda deniz ürünü tüketmeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Balık Burcuna Uygun Beslenme Şekilleri

Balık burcu beslenme şekli; diyet konusunda iradelerine çok hakim değillerdir. Pazartesi diyete başlayıp Salı günü diyeti sonlandırırlar. Katı ve sık diyeti pek başaramazlar. Balıklar protein ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Demir ihtiyacı fazla olan balıklar anemi ve yüksek tansiyon rahatsızlıklarını çok sık yaşarlar. Karaciğer, yağsız sığır eti, yumurta, beyin, midye ve ıspanak tüketmeleri uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Burcunuza özel çiçek seçimi izin makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu