Evde Doğal Yüz Nemlendirici

Evde cilt nemlendirme, evde yüzümü nasıl nemlendirilir, evde doğal yüz nemlendirici, doğal yollarla cildi nemlendirmek vb.. güzellik makaleleri için aliskanlik.com

Evde Doğal Yüz Nemlendirici

Cildinizin yeterli neme sahip olması yaşlanma belirtilerini geciktireceği gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Sizinle paylaştığımız doğal yollarla cildi nemlendirme makalesi sayesinde evde doğal yüz nemlendirici yapabilirsiniz.

1.Kuru Cildinizi Zeytinyağı İle Nemlendirin

Kuru ciltler için oldukça mucizevi bir ürün olan zeytinyağı ile kış günlerinde kuruyan cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yine zeytinyağını günlük yiyeceklerinizin içerisinde de tüketebilirsiniz. Kullandığınız cilt maskelerine zeytinyağı ekleyerek maskenin nemlendirici gücünü arttırabilirsiniz.

2.Gül Suyu İle Cildinizi Nemlendirin ve Sıkılaştırın

En popüler doğal yollarla cilt nemlendirici olan gül suyu sayesinde cildinizi bir yandan nemlendirirken bir yandan sıkılaştırabilirsiniz. Gül suyunu gece yüzünüzü temizledikten sonra cildinize bir pamuk yardımı ile uygulayabilir ya da direkt olarak cildinizi gül suyu ile temizleyerek yumuşak ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

3.Nemlendirici Cilt Maskelerinin Mihenk Taşı: Bal

Vitamin ve mineral açısından oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bal ile cildinizi nemlendirebilirsiniz. Balı cilt maskelerinizin içine ekleyerek maskelerinizin nemlendirici özelliğini arttırabilirsiniz. Yine bal ile yulaf karışımı da cildinizi nemlendirmek için oldukça ideal bir karışım olacaktır.

4.Avokado

Avokado yemeyi çok seviyorsanız avokadoyu yedikten sonra kabuklarını kullanabilirsiniz. Kabukların iç kısımları ile ellerinizi ovaladığınızda ellerinizin hemen yumuşadığına tanık olursunuz. İçerisinde birbirinden yararlı pek çok yağ asidinin yer aldığı avokado evde cilt nemlendirici ürünler arasında en hızlı etki eden malzemelerden birisidir.

5.Salatalık

Cildinizdeki nem oranını dengeleyen salatalığın %60’ı sudan oluştuğu için cildinizi pürüzsüz ve yumuşak hale getirerek cildinizin ihtiyacı olan nemi almasını sağlıyor. Göz kapağınıza koyacağınız salatalık dilimleri ile gözlerinizdeki şişkinlik ve göz altı kararmalarını azaltabilir ve evde yüzümü nasıl nemlendirilir sorusu için cevap bulabilir ve daha dinç bir görünüm elde edebilirsiniz.

6.Aloe Vera

Evinizde yetiştirebileceğiniz aloe vera ile hazırlayacağınız evde cilt nemlendirici maske ve kürler ile cildinize canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırabilirsiniz. Aynı zamanda kırışıklıklarınızı azaltabilir ya da oluşumunu önleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu