Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler?

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım? Pürüzsüz, bebeksi bir cilde sahip olmanın temeli yüzünüze harcadığınız zaman ve temizliğine özen göstermenizden geçiyor. Harcadığınız zaman ve gösterdiğiniz özen bir yana aynı şekilde sabırlı da olmanız gerekiyor. Cildinize hiçbir ürün bir anda mükemmel pürüzsüz bir görünüm veremez. Düzenli cilt bakım rutininizi oluşturup uyguladığınız sürece cildinizdeki iyileşmeyi fark edeceksiniz. Pürüzsüz bir cilt için yapmanız gerekenleri şöyle sıralayabiliriz:

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım?

1. Yüzünüzü günde 2 defa yıkamalısınız. 2’den fazla yıkarsanız cildiniz olduğundan fazla kuruyabilir. Bunun yanı sıra yüzünüzü yıkamadan önce elleriniz mutlaka temiz olmalı. Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım? Yüzünüz gibi hassas bir yere elleriniz kirliyken dokunmayın.

2. Yüzünüzü temiz içerikli ürünlerle yıkayın. Temizleyici jeller, tonikler pek işe yaramıyor ve içerdiği kimyasallarla cildinizi mahvediyor. Bunun yerine bebek sabunlarını tercih edin.

3. Yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra doğal olarak kuru bir his oluyor. Bu yüzden yüzünüzü her yıkadıktan sonra nemlendirici sürmelisiniz bu sayede cildinizin kaybettiği nemi geri kazandırabilirsiniz.

4. Mutlaka ama mutlaka yüzünüze nemlendirici sürüp cildiniz emdikten sonra güneş kremi d sürün. Cildimize ne kadar iyi bakarsak bakalım güneş ışınlarından kaynaklı lekeler oluşacak. Pürüzsüz Bir Cilt İçin Yapılması Gerekenler? Bunu önlemek için yaz kış fark etmeden güneş kremi kullanmak şart.

5. Bol bol su içerek cildinizin doğal nemini de karşılamalısınız çünkü cildinize nemlendirici sürünce kaybettiği nemin tamamını geri kazandırmak mümkün değil.

6. Temiz içerikli cildi sıkılaştıran kil maskeleri uygulayabilirsiniz. Böylece temiz, pürüzsüz, sıkı bir cilt elde etmiş olacaksınız.

7. AHA ve BHA serumları cilt için oldukça yararlı ancak doğru ve dozunda kullanıldığı taktirde.

8. Yüzünüzdeki hiçbir sivilce, akne ve siyah noktayı sıkmayın, uğraşmayın. Siz yüzünüze sürekli elinizle dokundukça sivilceniz daha çok çıkacak ve bunları sıktığınız taktirde belki de kalıcı izler kalmasına sebep olacaksınız.

9. Yüzün en çok temas ettiği yer yastığınız doğal olarak. Sağlıklı bir cilt için yastık kılıfınızı düzenli aralıklarla değiştirmek şart.

10. Yüzünüzdeki sivilce lekeleri için Madaleb kremini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu krem cildinizdeki lekelerin rengini açıp kısa sürede kaybolmasını sağlarken cildinizin renk tonunu da eşitleyerek aydınlık bir görünüm vermektedir.

11. Eğer cildiniz normal ve düzelebilecek türden bir cilt değilse mutlaka bir dermatoloğa görünün. Cildiniz ne kadar kötü olursa olsun ilaçlarla hızlı bir şekilde düzelecektir. sona gelmeden önce belirtmek isterim Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler içeriğimize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

12. Çok yağlı ve şekerli besinler tüketmeyin. Pürüzsüz Bir Cilt İçin Ne Yapmalıyım?  Bu tür besinler cildinizde yağlanmaya sebep olur ve sivilcelenme oranını arttırır.

Pürüzsüz bir cilt için evde ne yapmalı

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak sanıldığı gibi çok zor değil. Yukarıda maddeler halinde saymış olduğumuz kuralları uygularsanız emin olun ki hayalini kurduğunuz cilde sahip olacaksınız. Cilt bakım ürünleriyle cildinizi mahvetmek yerine önermiş olduğum yukarıdaki maddeleri uygularsanız farkı o zaman anlayacaksınız. Siz sabrettikten sonra olmayacak bir şey yoktur.

cilt bakımı
cilt bakımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu