Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Lazer Epilasyonun Yan Tesirleri

Son yıllarda oldukça yaygınlaşan lazer tedavilerinden biri de lazerli epilasyon tedavisidir. Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir? Lazer epilasyon tedavisi ile vücudun her yerinde istenmeyen tüylerden kurtulmanız sağlanır.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir?

Özellikle bayanların rağbet ettiği lazerli epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra cilt yenilenmesi de sağladığından oldukça faydalı sayılabilecek bir tedavi yöntemidir aslında fakat basit bir işlem gibi görülse de lazerli epilasyonu yaptırırken de diğer operasyonlar gibi titizlik gösterilmeli ve işlemin uygulanacağı merkez özenle seçilmelidir.

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

Lazerli epilasyon işlemi bu işi iyi bilen kişiler tarafından yapılmaz ise ciltte yanmalar, renk değişmeleri, lekeler, kıl köklerinin bulunduğu deliklerde büyümeler ve mikrop kapmalar gözlenebilir. Bu sıkıntılar sanıldığı gibi geçici değil kalıcı sorunlar oluşturmaktadır. Lazer Epilasyonun Yan Etkileri Nelerdir? Lazerli epilasyon sonrasında bu sorunlar ile karşılaşmamak için mutlaka merkezin güvenilirliği kontrol edilmeli, izin ve yetki belgeleri incelenmeli, işlemi yapacak olan kişinin bu iş ile ilgili belgesi ve becerisi kontrol edilmelidir.

Lazerli epilasyonda en çok dikkat edilmesi gereken ise epilasyon yapılacak olan aletlerin ve bütün ilaçların kişiye özel kullanılmasıdır. Bizlerin sizlere tavsiyesi ise epilasyon yaptıracağınız iğneleri ve gerekli bütün malzemeyi kendinizin alması ve lazerli epilasyon merkezine giderken yanınızda götürüp tekrar geri almanızdır. Bu şekilde kullanılan alet ve malzemeler sadece size özel kullanılmış olacağı için herhangi bir sıkıntı ve sorunla karşılaşmamış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu