Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri

En İyi Kış Bakım Tavsiyeleri

Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte kullanılan başta binek araçlar olmak üzere tüm motorlu taşıtların kış bakımlarının yapılması şiddetle tavsiye edilmektedir. Her motorlu aracın kendisine özel bakımları olmakla beraber en az yılda 2 iki kere yani yazdan kış mevsimine geçerken ve kıştan yaz mevsimine geçiş dönemlerinde kontrolünün yapılması uygun olacaktır.

Peugeot Araç Bakımları

Araçların kendi rutin bakımları kilometre bazında sağlanması oldukça önemlidir. Bununla birlikte kış bakımlarının doğru zamanda yapılması hem aracın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacak hem de zorlu kış şartlarında sürücü ve diğer kişilerin can sağlığının korunması açısından son derece önem arz etmektedir. Bakımın olmazsa olmazı kesinlikle oto yedek parça dan geçer Özellikle ülkemizde Peugeot Yedek Parça dendiğinde akla gelen şahin pejo bu alanda sizlere yardımcı olacaktır.

Peugeot Lastik Değişimi ve Bakımı

Araçlar için öncelikle kış bakım tavsiyeleri konusunda lastikler ilk başlık olmalıdır. Dört mevsim lastikleri ülkenin coğrafi bölgeleri ve yaşanılan iklim koşullarına göre farklılık göstermektedir. Bu sebeple özellikle Aralık ayından itibaren ortalama Mart ayına kadar araçların kış lastiklerinin mutlaka takılması gerekmektedir.

Lastik değişimleri sağlanması halinde mutlaka rot ve balans ayarlarının yapılması çok önemlidir. Ayrıca lastik basınçlarının araç uyarı vermesi halinde mutlaka kontrol edilmeli ve ideal basınç seviyesine lastiklerin getirilmesi gerekmektedir.

Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri

Lastik basınçları genellikle kış aylarında soğuk ve aşırı yağışlı hava durumu koşullarında daha sık kontrol edilmelidir. Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri Zira basınç düzeyleri iklim ve hava koşullarının sertleşmesi sonucunda daha çabuk değişkenlik göstermektedir.

Lastik bakımlarının titizlikle yapılmaması halinde başta yakıtta ciddi anlamda kayıplar yaşanacaktır. Ayrıca direksiyon simidi ağırlaşacak ve sürüşte sürücünün kavrama yeteneği azalacaktır. Yine lastik bakımı yapılmayan araçlarda oluşabilecek kaza oranı oldukça fazla yaşanmaktadır.

Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri
Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri

Peugeot Akü ve Motor Bakımları

Sıfır araçların aküleri oldukça dirençli ve uzun ömürlüdür. Fakat ikinci el araçların akü bakımlarının mutlaka yapılması ve değişimi gerekiyorsa akü değişiminin sağlanması gerekmektedir.

Araçların motor bakımı normal servis ve bakım zamanlarında mutlaka periyodik olarak kontrolü yapılmalıdır. Bununla birlikte kış mevsimine girerken özellikle motor yağının kontrolü yapılmalı ve eksiklik söz konusu ise normal seviyeye getirilmelidir.

Peugeot Filtre, Klima ve Fren Balata Bakımları

Yaz mevsiminden kış mevsimine geçerken özellikle araçların klima ve havalandırma sisteminin bakımları ve yine gerekiyorsa hava filtresinin değişimi yapılmalıdır. Yorgun bir klima motorun daha fazla yorulmasına sebep olacak ve daha fazla yakıt israfına yol açacaktır.  Peugeot Kış Bakım Tavsiyeleri  Ayrıca klima ve hava filtrelerinde toplanan

Binek araçlar ve ağır araçların en önemli bakımı olarak bilinen fren balata bakımlarıdır. Bu bağlamda fren yağlarının kontrolü ve aşınan balataların mutlaka değiştirilmesi sağlanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu