Arveles Tablet Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır?

Arveles Tablet Nedir?

Arveles Tablet Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır? Arveles tablet, içeriğinde 25 mg deksketoprofen bulunan bir ağrı kesicidir. Beyaz, yuvarlak ve film kaplıdır. 20’lik tabletler şeklinde eczanelerde satılırlar.

Arveles Tablet Nedir?

Arveles Tablet Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır?
Arveles Tablet Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır?

Arveles Tablet Ne İçin Kullanılır?

Arveles tablet, NSAİİ grubu yani çeşitli kas iskelet sistemi hastalıklarında kullanılan, kortizon içermeyen antiinflamatuar bir ilaç türüdür. Kas iskelet sistemi hastalıklarında, kas-iskelet sistemi ağrılarında, ameliyat sonrası ağrılarda ve adet ağrılarında etkilidir.

Arveles Tablet Nasıl Kullanılır?

Arveles tablet oral yolla (ağız yoluyla) kullanılır. Arveles Tablet Nedir? Tablet bol sıvı ile örneğin; bir bardak su ile yutulmalıdır. Yemeklerle veya yemeklerden sonra alınabilir. Ağrının şiddetli ve kısa süreli olduğu durumlarda yemeklerden en az yarım saat önce alınabilir.

Arveles Tablet Günde Kaç Defa Alınabilir?

Arveles tablet 18 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Tablet, gebeliğin üçüncü trimesterinde ve emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Yetişkinlerde ise günde 3 defa bir tablet veya günde 6 defa yarım tablet kullanılabilir. Yaşlı hastalarda ise günde 2 defa bir tablet veya günde 4 defa yarım tablet ile başlanmalıdır ilacı tolere edebilirlerse yetişkin hastalar gibi kullanmaya devam edebilirler. Arveles tablet, kronikleşen ağrıların tedavisinde kullanılmamalıdır. Kısa süreli ağrıların tedavisi için kullanılmalıdır.

Arveles tablet, belirli hastalıklarda ciddi yan etkileri bulunabilen bir ağrı kesici türüdür. Arveles Tablet Nedir? Mevcut bir hastalık veya daha önce geçirilmiş bir hastalık, alerji veya döküntü varsa doktora danışılmalıdır. Arveles Tablet Nedir? Arveles Ne İçin Kullanılır? İlaç, doktor tarafından önerilmedikçe kullanılmamalıdır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu