Japon balığı hafızası, japon balığı özellikleri vb… japon balığı hakkında bilgileri sizler için hazırladık.

Japon Balığı Hafızası

Herkesin aklında doğruymuş gibi yer edinmesine rağmen, Japon balığının hafızası birkaç saniye değil en az üç aydır. 2003’te Plymouth Üniversitesi Psikoloji Bölümünün yaptığı araştırma şüphesiz gösterdi ki Japon balığının en az üç aylık hafızası var ve farklı şekiller, renkler ve sesleri ayırt edebiliyor.

Balıklar mama ödülü kazanmak için bir kaldıraç ittirmeleri için eğitildi; kaldıraç günde yalnızca bir saat çalışacak şekilde ayarlandığında, balıklar kaldıracı doğru zamanda hareket ettirmeyi öğrendi. Birçok benzer çalışma çiftlik balıklarının belli zamanlarda ve yerlerde beslenmeleri için sesli bir sinyale tepki verecek şekilde eğitilebildiğini gösteriyor. Japon balıkları fanusun içine doğru yüzmüyorlar, ancak bu görebildiklerinden değil, “yanal çizgi” denen basınca duyarlı bir sistem kullandıkları için.

Japon Balığı Özellikleri

Hazır Japon balığı efsaneleriyle uğraşırken; hamile bir Japon balığına budala denmemiştir, denmez ve denmeyecektir. Japon balıkları hamile kalmaz: erkek balıkların suda döllediği yumurtalar bırakırlar. Prensipte, yumurta geliştiren dişi balık için aptal, budala, ahmak gibi bir kelime olabilirdi, ancak hiçbiri düzgün bir sözlükte geçmez.

Yorum Yap

Yorum Yap