Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler

Netflix'de Mutlaka İzlenmesi Gerekenler

Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler Bugün sizlere günümüzde yediden yetmişe herkesin telefonunda,bilgisayarında,televizyonunda severek kullandığı bir uygulama olan Netflix’de neler izleyebileceğinize dair öneriler sunacağım.

Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler

1- Dark

Pek çok kişinin ve imdb’nin beğenisini kazanan Dark dizisi izleyenleri büyülüyor. Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler Konu bakımından oldukça farklı bu dizide, bir gün Winden adlı kasabadan bir oğlanın kaybolmasıyla başlayan bir macera anlatılmakta. Bu anlatılırken zamanlar arası geçişler, zaman makinesiyle yolculuklar ve kafa karıştırıcılık oldukça yüksek. Kafa karıştırmasıyla birlikte kendini nefessiz izleten bu dizi hem şaşırtacak hem de hiçbir şeyin kesin olmadığını, her şeyi dikkatle izlemeniz gerektiğini hatırlatacak.

2- Stranger Things 4 sezondan oluşan bu dizi Netflix’de oldukça popüler. Geçtiğimiz günlerde dördüncü sezonunu yayınlayan bu dizi yine izleyenleri büyüledi. Bu dizi başrollerde yer alan Will karakterinin karşısına çıkan korkunç varlıklarla, Will ve arkadaşlarının mücadelesini anlatmaktadır. Netflix’de Mutlaka İzlenmesi Gerekenler İpuçlarıyla korkunç bilgilere ulaşıp, bu varlıklardan nası kurtulacağını nefes kesici bir şekilde anlatan bu diziyi kesinlikle izlemenizi öneririz.

Netflix'de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler
Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler

3- Squid Game Milyonlarca insanın beğenisini kazanan bir diğer yapım da bu dizidir. Konusunu parasız ve kötü durumda olan yüzden fazla insanın, para kazanmak umuduyla toplandığı bir alanda korkunç oyunlar dönmesinden almaktadır. Oyunu kaybedeni kötü son beklemekte ve herkes kazanmak için tüm gücünü vermektedir. Dizi taşıdığı sosyal mesaj anlamında da birçok kişiyi duygulandırdığı için kesinlikle izlemenizi öneririz. Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler listesinde sıra 4. de

4- Never Have I Ever

Kafamı dağıtacak, eğlendirecek kısa bir dizi izlemek istiyorum diyenler için oldukça ideal olan bu dizi oldukça akıcı.Dizi Devi adında lise öğrencisinin okulda, arkadaşlarıyla ve ailesiyle yaşadığı macerayı komik bir şekilde ele alıyor. Devi’nin hırsını, aşk ilişkilerini ve başarısını izlerken hem üzülecek hem güleceksiniz. Unutmayın 3.sezonun yayın tarihi 12 Ağustos.

5- Kuş Uçuşu Netflix’de çıkan ve çıkar çıkmaz izleyeni etkileyen bir dizi de Kuş Uçuşu. Türk yapımı olmasıyla dikkat çeken Kuş Uçuşu, oldukça akıcı bir şekilde ilerliyor. Başarılı oyunculuğuyla başrolleri Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol paylaşıyor. Dizide Aslı karakterinin örnek aldığı Lale Kıran oldukça başarılı bir haber sunucusudur. Toplumun gözdesi Lale Kıran’ın başarısı herkesi mutlu etmemekte ve ona düşman kazandırmaktadır. Aslı başarısından dolayı Lale Kıran’a hem içten içe hayran olmakta, hem onu kıskanıp yerine geçme planları kurmaktadır. Aslı’nın hırsının iyi mi kötü mü sonuçlanacağını ise ancak izleyerek öğrenebileceksiniz.

6- Behind Her Eyes

Mini dizi olmasına rağmen oldukça güzel ve yerinde işlenen bir konuya sahip. Eğer şaşırmayı ve “Yok artık!” demeyi seviyorsanız mutlaka göz atmanız gereken bir dizi. Ters köşeleriyle son bölümünde sizi epey bir etkileyeceğine kefiliz.

7- Aşk 101

Diğer bir Türk yapımı dizimiz de Aşk 101. Gençlik dizisi olmasıyla hem sizi eğlendirecek, zaman zaman duyulandıracak, dostluğun önemini gözler önüne serecek. Aşkın, arkadaşlığın, ailenin, iyi bir öğretmenin, karakterlerin hayatına nasıl dokunduğunu hayranlıkla izleyeceksiniz. Eda, Osman, Kerem, Sinan ve Işık’ın yollarının nasıl kesiştiği ve maceralarının nasıl devam ettiğini bir solukta bitireceğinize eminiz. Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler listesinde 8. ye geçelim.

8- The Queen’sGambit

Başarılı ve yetimhanede yaşayan dokuz yaşında bir çocuğun satranç oyununda nasıl yükseldiğini, hangi yollardan geçmek zorunda kaldığını, zorluklarını ve azmini anlatan bu mini dizi herkesten tam not almayı başardı .

9- Vis a Vis

Hayatı mali suçlardan dolayı ceza yemesiyle tamamen değişen Macerana’yı büyük bir zorluk beklemektedir. Hapishanede hayat hiç de kolay değildir. Dışarıdan oldukça masum ve güzel gözüken Macerana’yı büyük zorluklar beklemektedir. Acının son zerresine kadar yaşanacak ve bu acılar Macerana üzerinde değişikliklere yol açacaktır.

10- Control Z

Yine tek izlemede sizi ekrana kitleyecek ve hemen bitecek kısa bir dizi. Lisede geçen bu dizi, herkesin sırlarını ortaya döken bir hacker ile başlar. Hacker’ın bir sonraki hamlesinin ne olacağı belli değildir ve lisedeki öğrencileri derin bir korku alır. O hacker bulunmak zorundadır.

11- Chilling Adventures Of Sabrina

4 sezondan oluşan bu dizi büyü, cadı ve mistik olayları sevenleri içine çekmeyi başaracaktır. Sabrina liseye giden bir öğrencidir ve doğum gününde hayatında hiç beklemediği bir olay ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Sabrina zor bir seçim yapmak zorundadır. Netflix’de Kesinlikle İzlenmesi Gerekenler Neyi seçerse macera dolu bir yaşam onu bekliyor olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu