Mp4 E Oyun Nasıl Yüklenir?

Mp4 E Oyun Nasıl Yüklenir? Öncelikle, çoğu oyuncunun arayıp da bulamadığı bir konu olan ”MP4 Player’lara nasıl oyun yüklenir?” sorusuna yazımızda cevap arayacağız. Mario ve Angry Birds gibi oyunların MP4 Player’lara yüklenebileceği gibi bir duyum internet üzerinde çok popüler hale gelmiştir. Öncelikle oyunları müzik yükler gibi yükleyemeyeceğimizi biliyor olmalıyız. Oyunların dosya formatları müziklerden farklı olduğu için MP4 Player’lar bunları çalıştıramazlar. Aksi yönde, bazı programlar dosya formatları arasında dönüşümü sağlayarak yükleme işlemini başarabildiklerini iddia etmektedirler. Bahsi geçen programlardan biri ise RoxBox’dur.

RoxBox Aracılığı İle Yükleme

RoxBox uygulaması, sistem araçlarının, ses ve video yazılımlarının geliştirilmesini sağlayan bir programdır. Bu program sayesinde oyun dosyalarının MP4’e uyarlanabileceği söylenmektedir. Mp4 E Oyun Nasıl Yüklenir?  Var olan oyun dosya türünün MP4’ün kabul ettiği var sayılan NES dosya formatına dönüştürebildiği ve bu sayede cihaz içerisine yüklenebileceği iddia edilmektedir. Konuyla alakalı görüşleri internet üzerinden araştırabilir ve kullanıcı olarak kendiniz de emin olabilirsiniz.

Farklı Bir Dosya İçeriği İle Yükleme

Cihazınıza yüklenebilecek müzik ve lyric dosyaları üzerine aynı isimle kaydedilecek olan yüklemek istediğiniz dosyayı kopyalayarak işlemin gerçekleştirilebileceği iddia edilmekte. Ardından, yüklediğiniz dosyayı MP4 cihazınızda açmak için ”Play” tuşuna basın. Dosyanın sağ tarafında kırmızı yanan ışığın yeşil renge gelmesi gerekmektedir. Bundan sonra ekranınıza gelecek görüntüyü ve karakterlerinizi MP4 tuşları ile yönetebilirsiniz. Eğer bu yöntem ile olmadıysa ”Stok” yazılımları kullanmanız önerilmektedir.

Stok Yazılımlar İle Yükleme

RoxBox uygulamasına benzer bir yöntem ile MP4 cihazlarınıza stok yazılımları ile yükleme işlemini gerçekleştirebileceğiniz iddia ediliyor. Bulacağınız herhangi bir stok yazılım ile APK’sı olan oyununuzu cihaz içerisine aktarabilirsiniz. Yapılması gereken şey APK dosyanızın kısa yoluyla beraber oyun dosyanızı stok yazılımı yardımıyla RAR dosyasına dönüştürmektir. Ardından dosyanızı cihaz içine aktarmanız gerekmektedir. Ardından, RAR dosyasını MP4 içerisinde açarak dosyaların cihaz içerisinde aktif hale gelmesini sağlayarak yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Yükleme sonucu açığa çıkan dosyayı ”Play” tuşu ile açıp bir süre beklemeniz gerekmektedir. Yükleme işleminin ardından cihazınız üzerinde oyununuzu tuşlarınızla beraber oynayabilirsiniz. Eğer bu yöntem de olmadıysa dosyanızın formatını bilgisayar üzerinden değiştirebilirsiniz.

Dosya Formatını Değiştirme İle Yükleme

MP4 cihazınıza yüklemek istediğiniz dosyaları bilgisayarınız yardımıyla formatlarını değiştirerek yükleyebileceğiniz iddia edilmektedir. Bilgisayar üzerinden yüklemek istediğiniz dosyanın üzerine gelerek farenizin sağ tuşuna basmanız ve özellikler kısmına gelmeniz gerekmektedir. Ardından dosya formatını bularak var olan dosya formatını MP4 cihazınızın kabul ettiği formatlara dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu işlem sonrasında dosyayı MP4 cihazınıza atmanız ve yukarıdaki örneklerde olduğu gibi ”Play” tuşu yardımıyla çalıştırmanız gerekmektedir. Oyun sağlıklı bir şekilde açılırsa cihazınızın üzerinde bulunan tuşlar yardımıyla oyununuzu oynamaya başlayabilirsiniz.

MP4 cihazlar oyun oynatmak üzere tasarlanmamış cihazlardır. Fakat kullanıcıların yapacakları ekstra eylemler sayesinde bu işlemin gerçekleştirilebildiği iddia ediliyor. Sizde yazımızda geçen yöntemleri deneyerek MP4 cihazınızda Mario ve Angry Birds gibi oyunları oynamayı deneyebilirsiniz. Oyun demişken bazen fiziksel oyun oynamak bilgisayardan oyun oynamaya benzemez, Oyun tekerleme sayfası bu alanda size firkirler verecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu