Anksiyeteye İyi Gelen Dualar-Endişe Duası

Anksiyeteye iyi gelen dualar, Yaygın anksiyete bozukluğu için dua, Endişe ve kaygı için okunacak dua, Stres ve gerginlik anında okunacak dua vb.. dualar için aliskanlik.com

Anksiyete ve kaygı bozukluğu günümüzün en büyük sağlık sorunlarından biridir. Hayat yaşantımızdan tutunda yediğimiz içtiğimiz hatta giydiğimiz giyecekler dahi bizi kaygılı yapıyor. Hatta kaygının daha kötü durumu olan anksiyeteye çeviriyor.

Anksiyete için dua

Anksiyeteye İyi Gelen Dualar
Anksiyeteye İyi Gelen Dualar

Yaygın anksiyete bozukluğu için dua etmeli ve her şeyin Allah’tan geldiğini bilerek yaşamalıyız. Hastalığı veren Allah ise şifasını da sadece Allah verebilir. Doktorlar ve ilaçlar sadece iyileşmenin bir parçasıdır. Endişe ve kaygı için dualara sırtımızı yaslamalı ve Allah’ın hikmetinin sonsuzluğunu düşünmeliyiz.

Stres ve gerginlik anında dualar ile Allah’ı çağırmalı ve hastalığımız için Yüce Yaradandan şifalar dilemeliyiz.  Sizler için Anksiyeteye iyi gelen Dualar listesini oluşturduk. Allah cümle inana hayırlı şifalar versin.

Anksiyeteye İyi Gelen Dualar

Anksiyeteye iyi gelen dular ve zikirler çekmeli ve Allah’a bolca yalvarmalıyız.

  • “Hasbünallah ve ni’mel-vekîl” diyerek Allah’tan bağışlanma isteyin
  • “Lâilâhe illa ente sübhâneke innî küntü mine’z-zâlimîn” Yunus Peygamberin duasını okuyarak Allah’ın sonsuz hikmetini anın
  • “Hasbiyallahü lâ ilâhe illâ hüve aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azîm” duasını okuyarak endişe ve kaygılarınızdan uzaklaşın
  • İnşirah Süresini aklınıza geldikçe bol bol okumaya çalışın ve endişe duası ile sıkıntılardan kurtulun

İnşirah Süresi İle Anksiyeteye Son Verin

Elem neşrah leke sadrek

Ve vada’na ‘anke vizreke

Elleziy enkada zahreke

Ve refa’na leke zikreke

Feinne me’al’usri yüsren?

İnne me’al’usri yüsren?

Feiza ferağte fensab?

Ve ila rabbike ferğab?

Anlamın İse : Rahman ve Rahim olan Allah’ın adı ile. Senin için bağrını açmadık mı? İndirmedik mi senden o yükünü? O sırtında gıcırdamakta olan ve bu şekilde sana eziyet veren yükünü? Senin şanını yüceltmedik mi? Demek ki zorlukla beraber bir kolaylık var. Evet o zorlukla beraber bir kolaylık var. O halde boş kaldığında yine kalk yorul. Ve ancak Rabbinden ümit et, hep O’na doğrul.

İnsanoğlu endişe ve anksiyete anındaki huzursuz durumu ciddi problemle karşılaşalaşabilir  bizde bu içeriğimizde kesinlikle Anksiyeteye iyi gelen dualar ile bu problemlerden kurtulması an meselesi. Umarım bu ruhunuzu huzursuz eden durumlardan hızlıca kurtulabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu