Nasıl SEO Uzmanı Olunur ?

Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? SEO uzmanı olmak, web sitenizin trafiğini nasıl artıracağınızı ve web sitenizi anahtar kelimelerde daha üst sıralarda yer alarak daha fazla satış ve gelir elde etmeyi bilmek anlamına gelir.

Nasıl SEO Uzmanı Olunur ?

SEO deneyimine sahip olmak,sadece  SEO uzmanlarının ayrıcalığı değildir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? Bu, kendine SEO öğretmek isteyen herkesin ustalaşabileceği bir beceridir.

Neden Herkes (SEO) Uzmanı Olmalı?

SEO uzmanı kimdir ?

SEO uzmanı, SEO’nun nasıl çalıştığını  nasıl uygulanacağını bilen kişidir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? SEO’yu hizmet olarak kullanan, SEO hizmetleri sunan veya müşterilere proje bazlı hizmet veren profesyonel kişilerdir.

Nasıl SEO Uzmanı Olunur ?
Nasıl SEO Uzmanı Olunur ?

SEO uzmanı olmanın avantajları

Sıralamanızı ve trafiğinizi iyileştirir Bu, birinin SEO uzmanı olmasının en açık nedenidir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? Web sitenizi arama motorları için  veya çevrimiçi bir iş kurmak için artan arama motoru sıralamalarından ve trafiğinden yararlanabilirsiniz.

İşi bilirseniz SEO ajanslarına daha az bağlı kalırsınız.  Şirket içi SEO becerileriniz varsa, harici desteğe güvenmeden işinizi büyütebilirsiniz.

Maliyetleri azaltma  Bağımsız bir girişimci veya blog yazarıysanız, bir SEO uzmanı tutmak yerine kendi SEO’nuzu yapabilirseniz çok paradan tasarruf edebilirsiniz.

Pazarlama Yöneticileri Seo yu bilmesi Bir Pazarlama Müdürü iseniz, iyi bir SEO anlayışına sahip olmak, kuruluşunuzdaki diğer Pazarlama Yöneticileri veya meslektaşları üzerinde size avantaj sağlayacaktır.

Nasıl SEO uzmanı olunabilir ?

Temel bilgilerle başlayıp daha sonra daha karmaşık teorilere geçmek her zaman iyi bir fikirdir. Temel arama motoru pazarlaması kavramlarını öğrenin

Başlamadan önce, arama pazarlamasını oluşturan tüm farklı disiplinler hakkında genel bir anlayışa sahip olmalısınız. Dijital pazarlama kampanyalarında SEO’nun rolünü ve rolünü anlamanız gerekir.

Nasıl SEO Uzmanı Olunabilir
Nasıl SEO Uzmanı Olunabilir

SEO’nun gerçekten ne anlama geldiğini öğrenin

SEO, anahtar kelimelerden ve bağlantıları  dogru kullanımını  sağlayarak kullanıcılara harika bir deneyim sunmak ve onlara istediklerini vermeyi amaçlamaktadır.

SEO’nun en önemlileri olan birkaç alt bileşeni vardır:

  • Teknik SEO: Tarama ve Dizine Ekleme
  • Sayfa İçi SEO: Sayfa İçi Optimizasyon
  • Site Dışı SEO: Web Sitesi Tanıtımı
  • İçerik SEO: İçerik Optimizasyonu

Doğru SEO Eğitimini Seçmek

SEO öğrenmeye başladığınızda bir şeyin farkına varırsınız: İnternette çok fazla SEO bilgisi var ve öğrenilecek çok şey var, sonunda kafa karıştırıcı olabilir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? Bunu herhangi bir yardım almadan kendi başınıza yapmaya karar verirseniz, sonsuz sayıda makale ve denenecek şeyler göreceksiniz.

Nasıl SEO Uzmanı
Nasıl SEO Uzmanı

Kullanabileceğiniz kaynaklar:

Google Dijital Magaza: Google, dijital pazarlama her şeyi bulabileceğiniz sitedir.

Moz SEO Kursları: Moz, araçlarıyla tanınan bir şirkettir, ancak aynı zamanda SEO’nun temellerini kapsayan SEO kursları da oluştururlar.

SEO Yönergeleri: Bu, başka bir Google Yönergesidir. Google’ın bakış açısından SEO’yu kapsar. Bu, SEO için gerçekten geçerli olanı değil, Google’ın SEO hakkında bilmenizi istediğini bileceğiniz anlamına gelir.

SEO değişikliklerinden haberdar olun

SEO kuralları ve algoritmaları her zaman değişir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? Google tek başına her yıl sıralama algoritmasında 250’den fazla değişiklik yapıyor. İyi SEO uzmanları bu değişikliklerin farkında olmalı ve SEO faaliyetlerini buna göre ayarlamalıdır.

Haberdar olmanın en iyi yolu, çok geç olmadan harekete geçmek yerine, devam eden SEO değişiklikleri hakkında fikir verdiği gösterilen birkaç SEO haber sitesini takip etmek  güncel yenilikleri takip etmenizi sağlayacaktır.

Seo İçn Kullanabileceğiniz kaynaklar:

Search Engine Roundtable: SEO endüstrisinde olan her şey hakkında günlük haberler. Benim için sektörümüzün en değerli ve faydalı SEO haber sitesidir.

Search Engine Land: SEO günlük güncel site.

Google Blog: Google Arama ile ilgili haberleri de paylaşırlar.

Google Arama Blogu: Aramaya ayrılmış bir Google blogu.

Google Webmaster Blog: Google’ın resmi web yöneticisi blogu. Lütfen en son arama değişiklikleriyle ilgili güncellemeleri almaya devam edin.

Doğru SEO aracını seçin

SEO’yu tek başınıza yapmanız çok fazla vaktinizi alacaktır dogru seo araçlarını seçerek zamandan tasarruf edebilir ve bir çok görevi yapmak yerine sadece sayıları analiz edersiniz.. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? İyi SEO araçlarının maliyeti olduğu da doğrudur, ancak uzun vadede getirisi, daha fazladır.

Kullanabileceğiniz SEO araçları:

Google Web Yöneticisi :Ücretsizdir ve web siteniz hakkında birçok bilgi sağlayabilir.

Google Analytics (ücretsiz): Google’dan başka bir ücretsiz araç. Trafiğiniz ve kullanıcıların site davranışlarını ölçebilirsiniz.

Nasıl SEO Uzmanı Olunur
Nasıl SEO Uzmanı Olunur

SEMRUSH (ücretli): Ücretsiz değildir, ancak SEO, PPC kampanyaları, rakip analizi için kullanabilirsiniz.

Ahrefs (ücretli): SEMRUSH’a bir alternatif.

SEO uygulayın – teoride durmayın

SEO teorik değil, çoğunlukla pratiktir.

Sorun şu ki, her site benzersizdir ve bir site için işe yarayan şey, başka bir site için en iyi çözüm olmayabilir. Bu yüzden sadece teoride kalmayın, SEO’yu pratikte uygulayın.

Başkalarının SEO kampanyalarında nasıl başarılı olduklarına dair ilhamı almanın harika bir yoludur.

Seo Uzmanı Olmak İçin Sabırlı olun

SEO çalışması zaman alır ve hemen sonuçlara varmamalısınız.

SEO, trafiği artırmanın en hızlı yolu değildir. Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? Anında sonuç almak istiyorsanız, bir PPC kampanyası deneyin. SEO, sürdürülebilir ve uzun vadeli bir iş yaratmakla, gelecek yıllar boyunca size 7/24 organik trafik sağlayacak sağlam bir temel oluşturmakla ilgilidir.

Web sitenizde SEO ile ilgili değişiklikler yapmadan önce, değişiklikten önceki sıralamalara ve trafiğe (belirli bir süre boyunca) dikkat etmeli ve değişiklikten sonraki aynı zaman dilimi (süre) ile karşılaştırmalısınız.

Ünlü SEO uzmanlarının liderlerini takip edin

Sonunda, bir SEO uzmanı olma sürecinde birçok zorlukla karşılaşacaksınız. Bazen hüsrana uğrarsın, pes etmeye hazır olursun. Bir web sitesi veya çevrimiçi işletmeyle ilgilenen herkes bir SEO uzmanı olmalıdır. SEO, tüm dijital pazarlama faaliyetlerinin temelidir.  Nasıl SEO Uzmanı Olunur ? SEO uzmanı olmak kolay değildir, ancak zor da değildir. Bu süreç çok sayıda okuma, uygulama ve test içerir.

 

Başa dön tuşu