Oyunlar Nasıl Cracklenir

Oyunlar Nasıl Cracklenir Oyunlar kimi insanın küçük bir hobisi, kimi insanın saatlerini geçirdiği, kimi insanın ise meslek olarak kullandığı, büyük ve küçük şirketler tarafından geliştirilen uygulamalardır.

Oyunlar Nasıl Cracklenir

İlk çıktığı zamanlar çeşitli konsollarda ve bilgisayarda kullanabilen oyungünümüzde tabletlerde hatta telefonlarda bile rahatlıkla ulaşılabilir ve kullanılabilir hale gelmiştir.

Oyunun Tarihi Gelişimi

İlk oyun Şubat 1962 tarihinde Steve Russell tarafından geliştirilmiş ve teknoloji sevenlere sunulmuştur. DEC bilgisayarlarında çalışan bu oyun genel olarak yıldızlardan kaçmaya çalışan iki uzay gemisinden oluşmaktaydı.

Oyun Satın Alma İşlemleri 

Oyunlar gelişen teknoloji ile eskiye nazaran daha kolay ulaşılabilir bir hal almıştır. Belli başlı web sitelerinde, geliştiriciler tarafından geliştiren uygulamalarda, telefonlar için ise direkt olarak telefon şirketlerinin geliştirdiği uygulama mağazası adı altında bulunabilir bir hal almıştır. Değişen dolar kuru ve geliştirilen oyunun büyüklüğüne göre ise oyunların fiyatları ücretsiz olmak dışında bin liraya kadar uzanan bir geniş yelpaze haline gelmiştir.

Bilgisayarda Oyunu Crack Yapma İşlemi

Crack Türkçe ’’Kırma’’ anlamına gelen bir bilgisayar terimidir. Peki bilgisayarda bu kırma işlemi nasıl yapılır. İndirilen veya c-d, flash bellek üzerinden bilgisayara aktarılan ana oyun klasörüne ’Crack’ klasörü içerisinde bulunan dosyaları oyunun kurulu olduğu ana düzene aktarılarak yapılan kısa ve kolay anlaşılabilir bin yöntemdir. Crack klasöründen aktarılan dosyalar aktarıldığı ana dizindeki dosyalarla değiştirilmesi unutulmamalıdır yoksa Crack işlemi tamamlanmaz ve yüklenilen oyun kullanılamaz. Bazı oyunlarda ise indirildiği klasörlerde crack bulunmaz bundan dolayı oyunun adı ve yanına crack indir yazılarak internet üzerinden çeşitli sitelerde bulunabilir. Konunun arasına giriyorum ama Oyun tekerlemeleri sayfamız gerçekten güzel vakit geeçirmelik.

Telefonda Crack Yapma İşlemi

Telefonlarda crack yapma işlemi ise bilgisayarda yapılan işlemden biraz daha farklı yapılmaktadır. İndirilen oyunu kurabilmek için ilk başta telefon modellerinde değişiklik gösteren oyunların kurulduğu klasör bulunmaktadır. Bunu bulmak için tarayıcılarda arama yerine ilgili telefonun modeli yazılır ve yanına dosyalar nerede bulunur sorusu ile ulaşılabilir. Oyunlar Nasıl Cracklenir Ulaşıldıktan sonra direkt olarak indirdiğiniz crack yapılmış oyun dosyası telefonun ilgili yerine aktarılır. Bu işlem direkt olarak telefondan yapabilmenin yanında telefonun bilgisayara bağlanması ile de yapılabilir. Böylelikle ücret ödenmeden oyunlar cihazlarda kullanılabilir olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu