Lazer Lipoliz Nedir? Lazer Lipoliz Nasıl Uygulanır?

Makalemizde bulabileceğiniz başlıca sorular ve cevaplar şunlardır:

 • Lazer Lipoliz nedir?
 • Lazer Lipoliz Niçin yapılır?
 • Kilo vermek için Lazer Lipoliz bir çözüm mü?
 • Lazer Lipoliz’in zararları nelerdir?
 • Lazer Lipoliz ameliyatını nerede olabilirim?
 • Lazer Lipoliz ücretli mi?
 • Lazer Lipoliz fiyatları
 • Lazer Lipoliz’in zararları nelerdir?
 • Lazer Lipoliz işlemi yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?

LAZER LİPOLİZ NEDİR

Öncelikle Lazer Lipoliz nedir onun hakkında bilgi vererek başlayalım makalemize. Kilo problemi yaşayan insanlar zayıflamak için birçok yola başvurmaktadır. Bu yollar genel olarak güzellik merkezleri ya da hastanelerdeki çeşitli operasyonlarla zayıflama ve diyet yaparak zayıflama şeklindedir. Diyet yaparak zayıflama, çeşitli operasyonlar geçirerek zayıflama yöntemine göre daha çok tercih edilmektedir. Bu durumun birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerden biri diyetin daha ucuz olmasıdır. Herhangi bir operayon ücreti en az 1.000 TL’den başlamakta iken diyet için ekstra bir para harcamaya gerek yoktur. Bir başka sebebi ise birçok kişinin operasyon geçirme konusunda korkmasıdır. Fakat her bünye diyete uygun değildir. Kilo problemi gerçekten çok fazla olan ve kilolarının estetik bir kaygı olmaktan çıkıp sağlığı için zararlı olduğunu anlayan kişiler operayon geçirmeye mecbur kalmaktadır. Bu operayonlardan en bilinenleri liposuction ve lazer lipolizdir. Bu yazımızda lazer lipoliz hakkında bilgiler vereceğiz.

Lazer Lipoiz Nedir
Lazer Lipoiz Nedir

Lazer Lipoliz Nasıl Yapılır

Lazer lipoliz, lazer ışınları ile yağ hücresinin zarını patlatarak içindeki yağın alınması işini yapan bir yöntemdir. Kilolarından rahatsız olan ya da daha estetik bir görünüme kavuşmak için yağlarından kurtulmak isteyen kişiler bu yöntemi denemektedir. Lazer lipoliz bölgesel yağlanmaya çözüm olduğu gibi ciltteki sarkma ve gevşeme tedavisi için de kullanılabilmektedir. Lazer lipoliz uygulamasının birçok avantajı da bulunmaktadır. Bu avantajlarından ilki tek bir bölge ile sınırlı kalmamasıdır. Lazer lipoliz bel, karın, basen, kol, bacak, kol içleri, bacak içleri ve yüz bölgesi için uygulanabilmektedir. İkinci avantajı süreklilik gerektirmiyor olmasıdır. Yani lazer lipoliz yaptırmak için birden fazla seansa ihtiyaç duyulmamaktadır. Tek seansta belirlenen bölge ya da bölgeler ile ilgili tüm yağ problemleri halledilebilmektedir. Lazer lipolizin üçüncü avantajı kanama yapmamasıdır. Kanama konusu birçok insanı korkutarak cerrahi operasyonlar ile ilgili geri adım atmalarına neden olmaktadır. Fakat lazer lipoliz uygulamasında böyle bir problem yaşanması söz konusu değildir. Operasyon gayet temiz bir şekilde bitmektedir. Uygulamanın dördüncü avantajı cildi gençleştirmesidir. Özellikle yüz bölgesinde yapılan lazer lipoliz uygulamalarında cildin olduğundan daha genç gözüktüğü gözlenmiştir. Bu uygulamanın beşinci ve son avantajı ise uygulama yaptıran kişi için herhangi bir engel oluşturmamasıdır. Lazer lipoliz günlük hayata ve iş hayatına herhangi bir şekilde engel olmaz, işlerinize kolayca devam edebilmenizi sağlar.

Lazer Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer lipoliz uygulaması yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı durumlar da bulunmaktadır. Bilindiği üzere her uygulama, ameliyat ve cerrahi operasyondan sonra kişinin belli konulara eskisinden daha fazla dikkat etmesi gerekir. Lazer lipolizde dikkat edilmesi gereken ana durum ise aşırı derecede kilo almamaktır. Lazer lipoliz ile alınan yağ hücrelerinin tekrar oluşma gibi bir ihtimali bulunmamaktadır. Fakat nadiren de olsa kalan yağ hücreleri ile ilgili bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu sıkıntıların ana kaynağı ise fazla kalorili yiyeceklerle beslenmektir. Bu duruma dikkat edildiği taktirde lazer lipoliz ile ilgili herhangi bir problem yaşandan günlük hayata devam edilebilir.

Lazer Lipoliz Kilo Verme İçin Bir Çözüm mü

Lazer Lipoliz’in asıl amaca bölgesel kilolardan kurtulmaktır. Kimi insanlar fiziksel yapılarından dolayı bölgesel kilo almaya elverişlidirler. Ne kadar diyet uygularlarsa uygulasınlar bazen bu bölgesel kilolardan kurtulmak çok zor olmaktadır. Bundan dolayı bölgesel zayıflama için alternatif arayışına giren kişilerin başvuru yöntemlerden biri de Lazer Lipoliz dir. Lazer Lipoliz bölgesel kilo verebilmek için bir çözümdür. Fakat Lazer Lipoliz den sonra beslenme alışkanlığımıza ve spor düzenimize dikkat etmemiz gerekmektedir. Aksi durumda yine benzer bir durumla karşılaşmamız mümkün olabilmektedir.

Lazer Lipoliz Ücretli mi? Lazer Lipoliz İşlemini Devlet Karşılıyor mu?

lazer Lipoliz devlet tarafından karşılanmamaktadır. Estetik bir ameliyat grubuna giren Lazer Lipoliz kişilerin daha iyi görünmesi için yapılan bir müdahaledir. Lazer Lipoliz fiyatları ilden ile, uygulamayı yapmayı yarayan teknolojiye göre ve ameliyatı yapan doktora göre değişiklik gösterebilmektedir. Lazer Lipoliz fiyatları hakkında detaylı bir bilgi almak istiyorsanız öncelikle kendinize bir doktor araştırıp onunla görüşmeniz faydalı olacaktır. Yine de merak edenler için yaklaşık bir fiyat aralığı verecek olursak Lazer Lipoliz fiyatlar 2000 ile 3000 dolar arası tutmaktadır.

Lazer Lipolizin Zararları ve Yan Etkileri
Lazer Lipolizin Zararları ve Yan Etkileri

Lazer Lipoliz’in Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir

Lazer Lipoliz’in her tıbbi müdahalelerde olabildiği gibi bazı yan etkileri bulunabilmektedir. Bunları kısaca liste şeklinde verecek olursak:

 • Lazer Lipoliz yapılan bölgede oluşan hissizlik durumu
 • Lazer Lipoliz yapılan bölgede enfeksiyon oluşabilme riski
 • Müdahale sonrası ödem ve şişlik oluşması
 • Lazer Lipoliz sonrası kan birikmesi durumu ve kan pıhtılaşması sorunu
 • Müdahale sonrası oluşabilen alerjik reaksiyonlar
 • Lazer Lipoliz ameliyatı sonrası işlem yapılan bölgelerde morarma
 • Lazer Lipoliz sonrası oluşabilen kısmi kanamalar

Aslına bakılırsa bu durumlar diğer tüm ameliyatlarda da görülebilmektedir. Lazer Lipoliz işlemi için dikkat etmemiz gereken en önemli unsur doktorumuzu ve hastanenin teknolojik yetkinliğini iyi araştırmamız gerekmektedir.

Lazer Lipoliz nedir? Lazer Lipoliz nasıl yapılır? Lazer Lipoliz fiyatları, Lazer Lipoliz yan etkileri nelerdir? Vb. sorular için bilgi paylaşımında bulunduk. Sizler de yorumlar kısmından Lazer Lipoliz hakkındaki deneyimlerinizi bizlerle ve diğer okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu