Özlem Neydi?

Özlem Neydi?  Özlem uzaklarda birini düşünmek miydi yoksa karadeniz şarkılarında duygularımızın vurduğu sahilde aradığımız bir özlem miydi? Sorular ne kadar farklı gelse de önümüze bence cevapları aynı çünkü sorularda mantık,kalpte ise bildiğimiz gizli tuttuğumuz aman aman diye sakındığımız cevap vardı.

Özlem Neydi?

Tatlı heyecandı belki ara ara atışların hızlandığı yüzlerde ekşimsiyi andıran duygu da geçmiyor değil. Özlem Neydi? Eğer cevabı sizin için özelse ve bunu hiç istemediğiniz halde içinizde yüreğinizde tutmak zorun kalıyorsanız hatta ve hatta imkanlar varken gururu bir adım öne alıyorsanız içinizi yiyip bitiriyorsanız, geceye gözlerinizi kapatmadan düşünüyorsanız ama sonunda da hayırlısı deyip susuyorsanız cevabı Sevda’dır.Haykırmak istiyor gönül, paylaşmak coşmak istiyor gönül, her şeyde her yerde ilk akla gelen oolsun istiyor gönül..

Bu gönül susmaz peki sakinleşmenin başka yolu var mı? Dağın tepesine çıkıp boş boş bağırmak mı yoksa denizin karşısına geçip uzaklara dalmak mıydı sakinleşmek ? Ben söyliyim benim tabirimce yürekle beraber ellerimizi Rabbim’e doğru kavuşturmak bakın görün o gönülleriniz nasıl rahata eriyor çünkü içinizi bir”O” bilir, yaşadıklarınızı bir ”O” görür. Sevmek, sevilmek karşılıklı duygudur.. Özlem Neydi? Ama sevda ve özlem tek başınadır tek tarafa aittir ne yazık ki.. Umarım hayatlarınıza aldığınız kişiler sizi hakeden ve sizi mutlu edeceğinize inandığınız sizin gibi güzel insanlardır. Birde şu var umarım bu sevdayı ve bu özlemi karşılık almadığınız halde takıntıya çevirip karşınızda ki insanın hayatını zehir etmiyorsunuzdur.İki türlü olayı birbirinden ayıran ve kullanan insanlar varoldukça hayatımızda hem güleceğiz hem mutlu olacağız hem üzüleceğiz hem acı çekeceğiz. Unutmayın Rabbim bizi sınıyor ellerimizi yüreklerimizi ondan uzak tutmayalım.Çünkü insan hakkında hep hayırlısını ister istemeli de.. Seni çok özledim sözleri bazen sevdiklerinizi mutlu etmek için iyi bir girişim olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu