Bakımlı Saç Sırları-Saç Bakım Tüyoları

Bakımlı saç sırları, günlük saç bakımı, saç bakımı tüyoları, evde saç bakımı, boyasız saçlar için bakım, kuru ve yıpranmış saçlar için bakım gibi kadın makaleleri için aliskanlik.com

Bakımlı Saç Sırları

Her zaman ışıl ışıl parlayan‚ sağlıklı ve güçlü saçlara sahip olmak her kadının hayali. Ancak ne yazık ki birçok faktör hayalimizdeki saçlara sahip olmamızın önünde engel teşkil ediyor. Bu sebepler arasında bazen genetik faktörler‚ bazen de ortam ve yaşam koşulları yer alıyor. Ancak doğru bakımları yaparak daha sağlıklı saçlara sahip olmanız çok da uzak bir hayal değil. Önemli olan sağlıklı saçlar için ihtiyacınız olan püf noktalarını bilmekten geçiyor. Peki bakımlı saç sırları nelerdir?

Saçlarımızda sağlıksız bir görüntü oluşmasını sağlayan‚ dökülmelere‚ matlaşmalara ve çatallaşmaya yol açan faktörleri ortadan kaldırarak işe başlamalıyız. Öyle ki bu faktörlerin başında şüphesiz bilinçsizce kullandığımız saç ürünleri geliyor. Özellikle kuru ve yıpranmış saçlar için bakım çok önemlidir. Şekillendiriciler ile saçlarımızı heba ettiğimiz su götürmez bir gerçek. Daha alımlı bir görünüme sahip olmak adına her gün kullanılan düzleştirici ve maşalar verdikleri ısı ile birlikte zaman içerisinde saçlarımızı yakıyor‚ öldürüyor. Daha sonra neden saçlarım parlamıyor diye şikayet ediyoruz. Saç bakım tüyoları listesinde ilk sırada ısı veren saç şekillendiricilerden mümkün olduğunca uzak durmak ilk nokta.

Saçlarımızın da cildimiz gibi bir nem dengesine sahip olduğunu unutmamalıyız. Nasıl ki cildimizi kurutmamak adına ona özen gösteriyor‚ nemlendiriciler kullanıyor‚ sabun gibi ürünlerden kaçınıyorsak aynı şeyi saçlarımız için de düşünebiliriz. Daha temiz olmaları adına sıcak su ile yıkadığımız saçlar kurumaktan uzak duramıyor. Bu yüzden evde saç bakımı için ve canlı görünen saçların bir diğer formülü de saçları ılık su ile yıkamak. Aynı şekilde bakım ürünlerini doğru tercih etmek‚ bunun için de saç tipimizi doğru tespit etmiş olmak gerekiyor.

Saçlarımızın beslenmeye ihtiyacı olduğunu da unutmamak gerek. Saç tipimize göre ona en uygun maskeyi tespit etmeliyiz. Bunun için doğal ürünler ile elde edilen maskeleri tercih edebilirsiniz. Düzenli olarak maske uygulaması yapmak saçlarınıza iyi gelecektir. Ayrıca çok uzun saçların bakımlı olmasının da çok uzak bir ihtimal olduğunu unutmayalım. Saçlar için ayrılan beslenmenin ne kadar çok hacme dağıtılırsa o kadar düşük verim alınacağını düşünmeliyiz. Bu yüzden saçlarımızı düzenli olarak kestirerek daha bakımlı olmalarını kolay yoldan sağlamış oluruz. Boyasız saçlar için bakım yapılırken yukarıda ki kriterlere kesinlikle uyulmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu