İsviçre Para Birimi-İsviçre’nin Para Birimi Nedir

İsviçre Para Birimi

İsviçre para birimi, kısaltması CHF olan İsviçre Frangı‘dır. CHF’nin açılımı Confederatio Helvetica Franc’tır. İsviçre Frangı, İsviçre ve Lihtenştayn’da kullanılmaktadır. İsviçre Frangı, yatırımcılar tarafından en güvenilen para birimlerinden biridir. Bunun sebebi İsviçre’deki altın rezervleridir. Frang’ın alt birimi, “rappen”, “rap” veya “centime” şeklinde ifade edilmektedir. 1 Frang ise 100 rappene bölünmektedir.

Son 5 yıllık verilere bakıldığında, İsviçre Frangı’nın dünyadaki en değerli para birimlerinden biri olduğu, çok rahatlıkla görülebilir. Hem dengeli hem de çalkantısız bir para birimi olan Frang, yükselişini hiç bırakmamış ve değerini Dolar, Euro ve Türk Lirası karşısında arttırmıştır.

İsviçre Frangı ile ilgili en çok merak edilenlerden biri de 1 İsviçre Frangı’nin kaç Türk Lirası olduğudur. Eğer siz de İsviçre Frangı’nin Türk Lirası karşısındaki değerini merak ediyorsanız aşağıdaki para çeviriciden öğrenebilirsiniz.

[currency_bcc type=”auto” w=”0″ h=”0″ c=”D51D29″ fc=”FFFFFF” a=”1″ f=”TRY” t=”USD” g=”on” sh=”on” b=”on” fl=”on” p=”c” cs=”” s=”off” mf=”1″ df=”2″ d=”1″ su=”off” lang=”tr-TR”]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu