Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz?

Güneş Kremi Sürmenin Faydaları Neler?

Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz? Güneş Kremi Sürmenin Faydaları, Güneş Kremi Nasıl Kullanılır? Güneş Kremi Kullanmak Cildi Gençleştirirmi? Güneş ışınları sağladığı yararların yanında birden fazla zarara da sahiptir. Güneş ışığında bulunan UV-A ve UV-B ışınlarına uzun süre maruz kalmak cilt lekelenmelerine, cilt kırışıklığına ve cilt problemlerine yol açar. Güneş kremleri de cildimizi bu olumsuz faktörlerden korumak için bir çözümdür. Güneş kremi cildimize gelen zararlı ışınları yansıtarak ya da emerek oluşabilecek sorunların önüne geçmiş olur. Güneş ışınlarının sağladığı olumlu etkilerden faydalanmak için günün belirli zamanlarında ve belirli zaman aralığında güneşlenebilir fakat daha sonra cildimizi güneş ışınlarından korumamız gerekmektedir.

Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz?

Şuan piyasada da birçok cilt tipi için farklı markada ve farklı özellikte kendimiz en uygun güneş kremini bulmak oldukça kolaylaştı. Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz? Her bütçeye uygun da güneş kremleri mevcuttur. Asıl önemli olan cildimizi tanıyıp ihtiyaca göre güneş kremini almaktır.

Güneş Kremi Sürmenin Faydaları

*UV-A ve UV-B ışınlarına karşı korur

*Yanıkları önler

*Foto yaşlanmayı engeller

*Güneş lekelerini önler

Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Güneş kremini dışarı çıkmadan önce en az 30 dk önceden cildimizin güneş göreceği yerlere düzgün şekilde sürmeliyiz. Biraz kalın tabaka halinde sürmek güneş ışınlarına karşı daha iyi korur. Genelde de söylenildiği gibi yüz için iki parmak şeklinde uygulamak en ideal olan uygulama yöntemidir. Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz? Eğer gün boyu dışarda olacaksak belli saat aralıklarında güneş kremimizi tazelemek gerekmektedir. Bu tazeleme işlemini 3 saate bir yapmamız en uygun olanıdır. Çünkü belli zaman sonra güneş kremi ilk sürdüğümüz zamandaki etkisini kaybeder.

Güneş kremlerinin 15, 20, 50 gibi faktörleri vardır. Güneş ışığına maruz kalacağımız süreye ve cilt tipimize göre bu faktörlerden yararlanabiliriz. Uzun süre dışarıda olacaksak 50 faktör olanını tercih etmemiz en uygun olanı olacaktır. Çünkü güneş ışınlarının %98 inden korur. Güneşli günlerde Cildi nemini ve parlaklığını korumak su içmekten geçer ayrıca Suyu Bol Tüketmenin Faydaları yazımda suyun cilde faydasına bi bakın derim.

Güneş Kremi Kullanmak Cildi Gençleştirirmi?

Güneş kremlerini her mevsim aslında kullanmamız gerekir. Güneş Kremini Neden Sürmeliyiz? Özellikle içeriği temiz, yağsız ve bitki özlü kremler cilt nemlenmesinde, yenilenmesinde çok büyük etkileri vardır. Cildin daha parlak, aydınlık ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu