Aile Hekimi Değiştirme

Aile hekimi değiştirme, aile hekimi nasıl değiştirilir 2020, e-devlet aile hekimi değiştirme, aile hekimi değiştirme formu, e-nabız aile hekimi değişikliği vb… aile hekimliği hakkında bilgiler…

Son yıllarda Sağlık Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Aile hekimi projesi ile her vatandaşın bir aile hekimi bulunmaktadır. Aile hekimi konusunda çıkan bu yasadan sonra bazı özel durumlarda veya kişisel durumlarda kişilerin Aile hekimi değiştirme konusunda yaptığı başvuru süreci hakkında merak edilen bilgileri açıklamak istiyoruz.

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir

Aile Hekimi Değiştirme Başvuru Formu İle

Aile hekiminizi değiştirmek istediğiniz zaman Aile hekiminize giderek değişiklik yapmak istediğinizi belirtmeniz durumunda Aile hekiminiz sizlere yeni hekim başvuru formunu verecektir. Bu formu doğru bilgiler ile doldurduktan sonra sizlerde yeni başvuru yapacağınız Aile hekiminize bu formu götürerek buradan Aile hekimi değişikliğini yapma şansını yakalamış olacaksınız. Yanınızda T.C Kimlik Belgenizin bulunması bazı illerde istenmektedir. Aslında istenmesi doğru olmayan bu belgenin yanınızda bulunması işlemlerinizin aksamaması için son derece önemlidir.

E-Devlet üzerinden Aile hekimi değiştirme

e-devlet aile hekimi değiştirme

Aile hekimi değiştirme işlemini artık internet üzerinden de kolay bir şekilde yapma şansınız bulunmaktadır. Aile hekimi sisteminin her geçen gün gelişmesi ve E-Nabız sisteminin aktif olarak kullanılmaya başlanmasından sonra sizlerde Aile hekiminizi dilediğiniz zaman internet ortamı üzerinden online olarak değiştirme şansını yakalamış olursunuz. Bunun için E-Nabız veya E-Devlet sistemine giriş yapmanıza yardımcı olacak şifrelerin bulunması yeterli olacaktır.

Aile hekimi değiştirmeden önce mutlaka bilmeniz gereken bir durumun bulunduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. 3 ay içerisinde en fazla 1 defa Aile hekimi değiştirme durumunuz söz konusu olduğundan dolayı bu hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi durumda memnun olmadığınız Aile hekiminiz ile hayatınıza devam etmek durumunda kalabilirsiniz.

Aile hekimi değiştirme konusunda bir diğer dikkat edilecek olan detayda Aile hekimine kayıtlı olan vatandaş sayısı 4 Bin olan hekimlere başvuru yapılamayacağıdır. Bu yüzden de Aile hekimini seçmeden öne bu tür detayları göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap