Evde Saç Bakım Önerileri

Evde Saç Bakımı

Evde Saç Bakım Önerileri Saçlar her iki cinsin de oldukça önem verdiği parçalar arasındadır. Evde Saç Bakımı Herhangi bir insanla iletişim kurarken, herhangi bir yerde konuşma yaparken giysiler kadar saçlar da önemlidir. Saçların insanlara bu kadar eki etmesinin sebebi ise kıyafetlerle ve cilt ile tamamlayıcı nitelikte olmasıdır. İnsanlar giyim tarzına dikkat ettikleri kadar saç şekline ve bakımına da dikkat etmektedir.

Evde Saç Bakım Önerileri

Çünkü saçlar insanlar hakkında birçok ipucu vermektedir. Örneğin edebi şiirlerde ve yazılarda saçları dağınık kadınlar mutsuz ve acı çeken kadınlar olarak betimlenir. Evde Saç Bakım Önerileri Saçlarını olması gerekenden daha kısa kestiren kadınlar ya da kendileri şekilsizce kesen kadınlar için de acı çektikleri söylenir. Saçları uzun, bakımlı ve şekillendirilmiş kadınların düzenli bir hayat süre güzel kadınlar olduğundan bahsedilir. Tüm bunlar her ne kadar bazen toplum tabusu olsa da gerçeklik payı da yadsınamaz. Bu nedenle kişilerin saç şekline ve bakımına da dikkat etmesi gerekmektedir. Herhangi bir ortama girildiği zaman saçların temiz olmaması ve biçimsiz olması ortamdaki olumsuz bakışları da o kişinin üzerine çeker. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalmamak için her zaman saç bakımına özen gösterilmelidir. Saç bakımı yaptırmak çeşitli güzellik merkezlerine para harcama yolu ile yapılabildiği gibi evde basit yollarla d yapılabilmektedir. Örneğin saçları ile uğraşmak için vakti olmayan ve yeteri kadar parası olan kişiler güzellik merkezlerinde ya da kuaförlerde saç bakımlarını yaptırmaktadır. Fakat evde saç bakımı yapmak isteyen kişiler için de çeşitli imkanlar bulunmaktadır. Sonuçta eskiden insanlar sürekli olarak saçları bakımsız olarak gezmiyordu fakat herhangi bir yere destelerce para harcayarak da saç bakımlarını yaptırmıyorlardı. Bu nedenle her kadının maddi durumu iyi olmadığında ya da canı sıkıldığında saçları ile uğraşma hobisi tam anlamıyla bir bakım seansına dönüştürülebilir. Peki evde saç bakımı yapmak için neler yapılabilir?

Evde Saç Bakımı

  • Yumurta Maskesi: Yumurta maskesi için gerekli olan malzemeler 1 adet yumurta, 1 su bardağı süt, 1 adet limon ve 2 yemek kaşığı zeytinyağıdır. Maskeyi hazırlamak için 1adet yumurta kırılır. Beyazı ve sarısı ayrıldıktan sonra sarısı ayrı bir kaba alınır. Daha sonra 1 su bardağı süt ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı yumurta sarısına eklenir ve iyice karıştırılır. Karıştırma işlemi bittikten sonra oluşan karışımın üzerine limon sıkılır. Maske tamamen hazırlandıktan sonra saç diplerine ve uçlarına masaj yapılarak iyice yedirilir. Evde Saç Bakımı Sürülen maske 5 dakika boyunca saçta bekletilir ve ılık bir su ile durulanır.
  • Bal: Bal saç için oldukça faydalı olan bir maddedir. Bunun sebebi balın nemlendirici etkisinin olmasıdır. Evde saç bakımı için kullanılacak olan maskelerde oldukça sık kullanılır.
  • Elma Sirkesi: Elma sirkesi saça parlaklık veren bir maddedir. Aynı zamanda saçta oluşan kepek problemini ve aşırı yağlanma sorununu da engeller.
  • Muz Maskesi: Muz maskesini hazırlamak için gereken malzemeler 1 yemek kaşığı bal, 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 adet muzdur. Bu malzemeler elde edildikten sonra 2 adet muz iyice ezilerek püre haline gelmesi sağlanır. Daha sonra muzun üzerine zeytinyağı, bal ve Hindistan cevizi yağı eklenir. Elde edilen karışım maske kıvamını alıncaya dek karıştırılır. Saça uygulandıktan sonra da 5-10 dakika bekletilir ve ılık su ile iyice durulanır.
  • Çilek Maskesi: Çilek maskesi hazırlayabilmek için gereken malzemeler 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 yemek kaşığı bal ve 1 avuç çilektir. Evde Saç Bakımı Çilekler iyice ezilip püre haline getirildikten sonra içine bal ve Hindistan cevizi yağı eklenir ve iyice karıştırılır. Evde Saç Bakım Önerileri Karışım saça uygulanıp 5 dakika bekletildikten sonra su ile iyice durulanarak temizlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu