En İyi 12 Bilimkurgu Filmi

İzlemeniz Gereken En İyi Bilimkurgu Filmleri

En İyi 12 Bilimkurgu Filmi En İyi 12 Seri Film, Bilmkurgu filmlerinin yer aldığı 12 film serisi, Labirent, Açlık Oyunları, Uyumsuz, Ölümcül Deney,  Transformers, Alacakaranlık, Testere, Yenilmezler, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit, Harry Potter, Percy Jackson İzlemeniz Gereken En İyi Bilimkurgu Filmleri 

En İyi 12 Bilimkurgu Filmi

En İyi 12 Bilimkurgu Filmi
En İyi 12 Bilimkurgu Filmi

1-Labirent

Her ay yeni bir kişinin hafızasını kaybederek atıldığı bir labirent. Labirentte hayatta kalma ve çıkış yolu bulma arayışındaki gençlerin başları beladan hiç kurtulmayacak. En İyi 12 Bilimkurgu Filmi Zira labirent kalın duvarları ile onları sadece esir etmemekte aslında onları korumaktadır. Tam üç filmlik bu muhteşem serinin her filminde yüreğiniz ağzınızda olacak. Çünkü tam her şey bitti ve kurtuldular dediğiniz anda kahramanlarımız kendini yeni bir belanın ortasında bulacak. Thomas ve arkadaşlarının bu hayat dolu mücadelesini izlemediyseniz buna pişman olabilirsiniz.

2-Açlık Oyunları

Kimsenin savaşmak istemediği ama savaşın hiç bitmediği bu dört filmlik seride ölüm her an herkesin kapısını çalabilir. Yıllar önce çıkan bir savaşın yaptırımı olarak 12 mıntıkanın çocukları arasından seçilen bir erkek ve bir kız çocuğunun bir arenaya atıldığı ve tek bir kazananın çıktığı bu vahşet dolu hikayede hayatta kalmak çok zor. Katness Everdon kardeşi için girdiği bu beladan öyle kolay kurtulamayacak. Ama Katness herkesin içinde bir şeyler uyandırıp bu acımasız düzene son verilmesi için bir isyan ateşi yakacak. İstemediği bir savaşın en önemli askeri olacak olan Katness’in kendini, ailesi ve sevdiklerini kurtarmak için girdiği bu mücadele acaba nasıl bitecek?

3- Uyumsuz

Hiç kendinizin yaşadığınız yere uyumlu olmadığınızı hissettiniz mi? Sanırım hayır dendiğini duyar gibiyim. Bu evrende insanlar özelliklerine göre gruplara ayrılmış durumda. Bu gruplar bilgeler, cesurlar, dostluk, dürüstlük ve fedakarlık. Tris her ne kadar fedakar doğsa da o aslında bir uyumsuz. Sorun şu ki eğer bu öğrenilirse onu öldürürler. Kendini arayan genç bir kadın hayat hikayesi bir anda bütün toplumun kaderini değiştiriyor. Tris kendini keşfederek yaşadığı toplumun sırlarını ve gerçek hayatın aslında bildikleri gibi olmadığını anlıyor. Ama gördükleri ve duydukları özellikle onu sevmeyenlerin hiç hoşuna gitmiyor ve üç sezonluk bir mücadele başlamış oluyor. Tris ve Four’un bu akıl almaz mücadelesi sizde de kesinlikle ‘’wow’’ etkisi yaratacak. En İyi 12 Seri Film

4-Ölümcül Deney

Şemşiye şirketinin maddi çıkarları için başladığı bu dünyanın sonunda zombi salgını tüm dünyayı etkisi altına alıyor. Alice ise dünyanın sonuna şahit eden bulduğu tüm canları kurtarmak isteyen bir savaş meleği. En İyi 12 Bilimkurgu Filmi Alice ve Şemsiye şirketinin altı sezonluk bu büyük mücadelesi size hayatın ne kadar değerli olduğunu bir kere daha gösterecek. Alice son savaşını kazanıp dünyayı zombilerden arındırmayı başarabilecek mi?  Macera, aksiyon ve bilimkurgunun yer aldığı bu filmi soluksuz izleyeceğinizden hiç şüphem yok.

5- Transformers

Otobotların bitmek tükenmek bilinmeyen asırlar süren savaşı sonunda dünyaya kadar gelmiştir. Otobotların ve Deseptikonların savaşları yüzünden bir sürü gezegen yok olmuştur. Otobotlar dünyanın da aynı sonu yaşamasına engel olup bu yıllara meydan okuyan savaşı bitirebilecekler mi? Aksiyonun bir an bile eksik olmadığı bu savaş filminde beş seri boyunca bitmek tükenmeyen bilemeyen bu mücadeleye şahitlik edecekseniz. İzlemeniz Gereken En İyi Bilimkurgu Filmleri 

6-Alacakaranlık

Vampirler, kurt adamlar ve insanların yolların kesiştiği bu hikayede bildiğiniz tüm doğaüstü efsaneleri unutun. Vampirler ve kurt adamlar hakkında merak ettiğininiz ne varsa bu beş serilik filmde hepsini öğrenebiliriz. Bella babasının yaşadığı küçük bir şehre gelip kocaman bir dünyanın içine düşer. Efsaneleri öğrenmeden efsane olmayı başaran kadın Bella bu kadar doğa üstü varlığın arasından bir insan olarak sağ çıkmayı başarabilecek mi? İzlerken yüreklerinizi ağzınıza getirecek bu hikayede her zaman sizi şaşırtacak bir şey var.

7- Testere

Sekiz sezonluk bir efsane. Bu hikaye o kadar çok duyulup o kadar çok kullanıldı ki eminim herkes testere efsanesinin en azından bir bölümünü izlemiştir. En İyi 12 Bilimkurgu Filmi Bazı sahneleri vahşet ve korku dolu olsa da oldukça büyük bir seyirci ve hayran kitlesine sahip olan bu efsane film serisi ne kadar zaman geçerse geçsin unutulmayacak filmler arasında yer alıyor.

8- Yenilmezler

Efsane karakterlerin hepsinin bir arada olduğu Avangers serisi bazılarının son bazılarının ise ilk hikayesi . Sevilen kahramanlarımızın dünya için birlikte çalıştığı bu film serisinde dünya birçok esrarengiz savaşa şahit oluyor. Sadece bizim dünyamız mı? Gezegenler arası bu hikayede insanlık için verilen bu mücadelenin sonunda acaba Yenilmezler ekibi başarılı olabilecek mi?

9- Yüzüklerin Efendisi

Asırlar önce dövülen güç yüzüğü artık yeni sahibi Frodo Bagins’in elinde. Frodo ve arkadaşlarının yeniden uyanan karanlık güce karşı olan üç serilik bu mücadelesine sizler de tanıklık edin. Frodo Bagins koca yürekli bir hobbit. O küçük elleri ve ayaklarının yanında kocaman bir yüreğe sahip. Frodo ve arkadaşlarının bu esrarengiz mücadelesi yeni bir çağın başlangıcı olacak.

10- Hobbit

Yüzüklerin Efendisi serisinin öncesini anlatan Bilbo Bagins’in hikayesi de en az Frodo’nun hikayesi kadar esrarengiz. Üç serilik bu efsane filmde Bilbo istemsiz bir şekilde sürüklendiği bu seride artık vazgeçilmez bir konumda. Bilbo Bagins’in bir hırsız olarak çıktığı bu yolda yavaş yavaş bir kahramana dönüşürken yaşadığı gelişimi hepinizi çok şaşırtacak.

11-Harry Potter

Sekiz sezonluk bu sihirli seride Harry Potter’ın bir çocuk olarak başladığı bu hikayede koca bir adama dönüşüne şahit oluyoruz. Adı Anılmaması Gereken’in Harry Potter ile olan savaşı oldukça büyüleyici. Henüz daha kim olduğu ve ailesine bile ne olduğu bilmeyen Harry Potter önce kendini ve sonrasında düşmanını kim olduğunu öğreniyor. Harry Potter bu uzun macerasını izlerken hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacaksınız.

12- Percy Jackson

Gözleri problemli bir genç olan Percy Jackson aslında doğaüstü güçleri olan bir tanrı. Ama bunu öğrendiği anda başı dertten kurtulmuyor. Percy Jackson’un hem kendi hem de tüm dünyanın geleceği için girdiği bu mücadele aksiyon hiç bitmiyor. En İyi 12 Bilimkurgu Filmi ve İzlemeniz Gereken En İyi Bilimkurgu Filmleri  Percy Jackson iki serilik bu macerasında nabzınız hiç durmadan artmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu