İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler, İstanbul’da Gezilmesi Görülmesi Gereken Konumlar, İstanbul’da Gezilmesi Gereken Semtler, İstanbul’da Gezilmesi Gereken Semtleri

İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

İstanbul'da Gezilmesi Gereken Yerler
İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler

Kadıköy:  İstanbul’un en canlı semtlerinden biri olan Kadıköy’ün sokaklarını gezebilir. Antikacıları ve sanat galerilerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Moda sahiline giderek orada bulunan cafe ya da çay bahçelerinde denize seyre dalabilirsiniz. İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler Listesinde önemli yeri Kadıköy listemizin ilk sırasında.

Nişantaşı:  İstanbul’un en şık semtlerinden biri olan Nişantaşı içinde çok güzel cafeler, restoranlar ve butikler barındırır. Nişantaşı’nda yemek yiyebilir ya da Nişantaşı City’s avm’ye giderek alışveriş edebilirsiniz.

Eminönü :  Tarihi Yarımada’nın en güzel yerlerinden biri olan Eminönü’nde Mısır çarşısını ve Kapalıçarşı’yı gezebilirsiniz. Ardından Sultanahmet Cami’yi ve restore edilen Ayasofya Cami’yi ziyaret edebilirsiniz. Gene Eminönü sahilinden kalkan tekne gezileriyle boğaz turu atabilirsiniz.

Galata:  İstanbul’un simgelerinden olan Galata kulesini içinde barındıran Galata’ya mutlaka gitmelisiniz. Burada tarihi galata kulesine çıkıp İstanbul’un muazzam 360 derece manzarasını görebilirsiniz. Gene Galata’da bulunan otantik mağazalardan alışveriş edebilirsiniz.

Üsküdar:  Boğaz manzarasını izleyebileceğiniz en güzel semt Üsküdar’dır. Özellikle geceleri bu manzaraya doyamazsınız. Ayrıca Üsküdar’da kız kulesinin karşısında bulunan kafelerde kız çay keyfi de yapabilirsiniz.

Adalar:  İstanbul’da doğaya ve denize doymak isterseniz mutlaka Adalar’a gitmelisiniz. Adalara Beşiktaş’tan ya da Bostancı’dan kalkan vapurlarla gidebilirsiniz. İstanbul’da Gezilmesi Gereken Yerler Adalarda hem tarihi köşkleri gezebilir, hem plajda yzebilirsiniz. Ayrıca denize karşı balık restoranlarında balık yiyebilirsiniz.

Ağva:  İstanbul’da olmasa bile İstanbul’a oldukça yakın olan Ağva, özellikle doğa severlerin çok hoşuna gidecek. Ağva’da Göksu nehri üzerinde tekne turu yapabilirsiniz ya da nehir manzaralı restoranlarda balık yiyebilirsiniz. Ayrıca Ağva’da bulunan halk plajında denizin keyfini de çıkarabilirsiniz.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu