En İyi Hayatta Kalma Filmleri

En iyi hayatta kalma filmleri, Issız adada hayatta kalma filmleri, hayatta kalma korku filmleri vb.. en güzel film yorumları için aliskanlik.com

En İyi Hayatta Kalma Filmleri

Hayatta kalma filmleri listemizde bugün 10 farklı ve izleyiciyi kendisine çekecek film önerileri ile karşınızdayız. Favori filminiz hangisi ise yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

1 – Kon-Tiki (IMDb 7.5)

Kon-Tiki ismi Norveç asıllı bilim insanı Thor Heyerdahl 1947 yılında diğer beş arkadaşıyla birlikte Güney Amerika’nın kıyılarından adalara doğru yaptıkları seyehatte bindikleri sallarına vermiş oldukları isimdir.

Kendisine bu yolculukta gereken parayı yardım ve borçlardan toplayan Heyerdahl, toplamda 101 gün sürecek olan ve 8 bin kilometre boyunca farklı bir maceraya koyulurlar.

2 – The Martian (IMDb 8.0)

Mars’ta görevi bulunan ve çıkan kuvvetli bir fırtınada bulunduğu ekipten kopan Mark Watney isimli astronot bir süreden sonra geride kalan arkadaşları tarafından ölmüş olarak nitelendiriliyor. Ancak bu sadece onun için bir başlangıç. Mars’ta kendi başına hayatta kalmaya ve diğer ekip arkadaşlarına ulaşmak için elinden geleni yapan bu astronot hayatta kalma filmleri arasında sizlere tavsiye edebileceğimiz niteliktedir.

3 – The Shallows (IMDb 6.3)

Nancy isimli genç gözlerden ırak bırak sahilde sörf yaparken köpek balığı saldırısı altında kalır. Canını kurtasa bile kıyıdan çok uzakta bulunan bir kayanın üzerinde mahsur kalmıştır. Tekrardan eski bulunduğu konuma dönebilmesi çok zor. Bunun için farklı yollar düşünmek ve mantıklı hareket etmek zorunda.Hayatta kalma korku filmleri arasında izlenebilir bir filmdir.

4 – Jungle (IMDb 6.3)

Yossi Ghinsberg isimli gezginin kendi gerçek hikayesinden esinlenerek çekilmiş olan bu filmde gerçek hayatta kalma mücadelesi bulunmakta. 1980 yıllarında Yossi, Kevin ve Marcus Bolivya’da bulunan La Paz şehrine doğru koyulurlar. Ancak hayatlarındaki en heyecanlı olaylar bundan sonra başlayacaktır. Rehberleri Karl isimli bir yabancıdır. Amazan ormanının derinliklerine doğru yola çıkmışlar ancak bu yola koyuluş onların hayatını karartacaktır.

5 – Life of Pi (IMDb 7.9)

Genç bir çocuk olan Pi Patel’in çok farklı deneyim yaşayacağınız maceralarına göz atacaksınız. Heyecan verici bir yandan da ürkütücü olan bu deneyimde Hindistan’daki hayvanat bahçesinden Pasifik okyanusuna ulaşan yolculukta gemi kazası meydana geliyor. Bu kaza sonrasında sandaldaki bir sırtlan, bacağı kırılmış halde olan bir zebra, kaplan ve orangutan ile hayatta kalan sadece bir insan.. Bu hikayede ucu görünmeyen okyanusta hayatta kalan dörtlünün savaşını izleyeceksiniz.

6 – Cast Away (IMDb 7.7)

Chuck Noland zamanını çok iyi kullanmak için hayatını planlayarak çalışmaya adamış bir mühendistir. Hırslı bir kişiliğe sahip olarak bunun yanı sıra iş hayatında başarısız birisidir.

Uzun zamandır birlikte oldukları Kelly isimli bayana çok fazla zaman ayıramamasına sebep olmaktadır.

Chuck Noland’ın tüm varlığı hayal bile edemediği kadar uzak bir adada tek başına kaldıktan sonra geride kalacaktır. Filmin kahramanı eski yaşamını özlemiş olup bulunduğu ortam nedeniyle  bir takım zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklar yaşayacaktır. Bu ortamda sahip olduğu bolca zaman sonrasında kendisine ve hayata bakışı bir o kadar değişecektir. Issız adada hayatta kalma filmleri arasında en iyi filmdir.

7 – Rabbit – Proof Fence (IMDb 7.5)

Günümüzde “Çalınmış Nesil” olarak adlandırılan ve bu filmde de gerçek öyküleri bulunan üç genç Aborjin kızı bulunmaktadır. Melez çocukları ailelerinden ayırarak farklı  tarzda yetiştirilmesini konu alan bir hayatta kalma filmidir.

8 – Eight Below (IMDb 7.3)

Antartika’da geçen bu filmde Jerry Shepard, buranın zorlu yaşamında köpekleriyle beraber ölümcül bir kaza geçirmektedir. Bu kazadan ancak köpeklerini geride bırakarak kurtulabilmiş ve dostlarının o kadar kolay geride kalmalarını istememektedir. Pilot Katie’nin yardımlarıyla özel bir kurtarma operasyonu gerçekleştirilmiş ve büyük bir kar fırtınasıyla mücadele atlatmışlardır.

9 – Frozen (IMDb 6.2)

Karda surf yapmak üzere dağa tırmanan üç arkadaşın bulundukları hattın arızalanması sonucu orada yardım beklemektedirler. Panik içerisinde ve soğukta donmamak üzere birşeyler yapmaları gerekmektedir. Hayatta kalma filmleri sıramıza son filmimizle devam ediyoruz.

10 – Apocalypto (IMDb 7.8)

Maya Uygarlığı içerisinde bulunan bir kabile, inandıkları tanrıları için kurban arayan savaşçılar tarafından ciddi bir saldırıya uğramışlardır. Jaguar Paw, oğlunu ve karısını savaşçılardan saklayarak savaşın ciddiyetinden ailesini korumaya çalışır. Ancak savaşçılar, ailesini elinden alarak onları kurtarmak zorunda bırakır.

Listemizin bu şekilde sonuna gelmiş bulunmaktayız. En iyi 10 hayatta kalma filmleri arasından beğendiğiniz bir filmi yorumlarda belirtebilirsiniz. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu