13 Film Konusu-13 Film Yorumları

13 film konusu, 13 film yorumları, 13 film oyuncuları, 13 film türü, 13 film fragmanı, 13 film imdb puanı, 13 film hakında bilgi vb… en güzel film yorumları alışkanlıkcom’da

13 Film Konusu

Filmin genelinde Vince (Sam Riley) yer almış. Ohio’da küçük bir kasabada ailesiyle beraber yaşayıp elektrikçilik yapmaktadır. Babasının geçirdiği kaza sonrası tedavisi için maddi ihtiyaçlar dolayısıyla anne ve babasının 18 yıl boyunca ödediği evlerinin satılmasına karar verirler. İhtiyaçları dolayısıyla sürekli çalışan Vince, elektrik işlerini yaptığı bir evde, ev sahibinin gizli bir konuşmasına şahit olup evin sahibine sarı bir zarfın geldiğini, bu zarf’da yapacağı işten çok fazla para kazanacağı gibi bilgileri kulak arkası duyar; ancak adam bir gün sonra yüksek dozda morfin alır ve vefat eder. Vince de polislere ve adamın eşine görünmeden sarı zarfı alıp evden çıkar. Zarf’da yazanları uygulayıp gerekli yerlere gider. Hiç beklemediği ölümcül bir bahis oyununa maruz kalır, geri dönemez ve oyunu oynamak zorunda kalır.
13 film konusu gibi oyuncuları da göz dolduruyor. Film’de Jason Statham var. Yalnız iyi ve kurtarıcı karakter olarak alıştığımızın dışında kötü ve kullanıcı kişi karakterinde oynamış. Jason Statham filmleri hep güzeldir.

13 Film Yorumları

Bence dram, gerilim ve az buçuk macera filmi. Gerilim çok iyi.

Yönetmenler Géla Babluani ve Sridhar Jetty, insanoğlunun para için birbirlerine acımasızca kıyabileceğini çok iyi belirtmiş. Günümüz savaşları, katliamları en güzel örnek.

13 film oyuncuları kadrosu iyi seçilmiş.

Vince, bir karıncayı bile incitmeye kıyamayan bir tip. Film’de çok iyi rol sergilemiş. İzledikten sonra unutulmayacak, hatta belli bir süre sonra tekrar izleme isteği duyulabilecek bir seviyede. Ben 3 kez izledim.

Eleştiri olarak film, çok az ağır ilerliyor. Film icabı da olsa polisler işini çok yavaş ya da ilgisiz gibi yapıyor. Oysaki helikopter ile uzaktan çok rahat takip edilebilirdi.

Vince, oyun bittikten sonra, kendisini oyuna çağıran patronunun istediği yere bırakma teklifini kabul edebilirdi ya da otobüs ile de evine gidebilirdi. Böylece sonu hüsran olmazdı. Patronuna bile güvenmiyorsan, tanımadığın bir adamın zarfına güvenip bilmediğin bir işe tek başına çıkman mantıksız.

13 film yorumları bakımından; Film, kurgu ve oyunculuk bakımından iyi; fakat sonu çok daha iyi olabilirdi. Jason Statham sadece çantayı alıp da kaçabilirdi.

13 İmdb Puanı

13 imdb puanı 10 üzerinden 6,1’dir.

13 fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

13 filmi 2010 yılında vizyona girmiş gerilim ve dram türünde bir sinema filmidir. Tavsiye olarak, izlenmesi gereken bir film.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap