Adalet 2 Film Konusu

Adalet 2 film konusu, adalet 2 fragmanı, adalet 2 yorumları, adalet 2 imdb puanı, adalet 2 oyuncuları, adalet 2 film türü vb.. tüm film yorumları için alışkanlıkcom

Adalet 2 Konusu

Adalet 2 film konusuna geçmeden önce Adalet 1 filmi ile aynı konuya sahp olduğunu belirtmek isterim. Adalet 2 youncularından baş rolde McCall (Denzel Washington) bulunuyor. Denzel, ilerleyen yaşına rağmen oyunculuğunun hakkını veriyor. Tren canımdan takkeli, keçi sakallı birini gösteriyor. Bu söylemimden sonra “Film bu, oyuncular her karaktere girebilir.” diyenler olabilir, doğru; yalnız neden özellikle Türklere karşı takkeli ve keçi sakallı? Türkiye, takkelilerin ülkesi mi de böyle bir imaj aşılanıyor? Bir de kafasının üstünden Ay Yıldır geçirmişler. Neden başı açık değil de kapatılmış küçük bir kız çocuğu? Vurgulanan taraf bunlar. Bu canlandırmalardan anlaşılıyor ki, Türkiye’nin gündemini filme konu almışlar. Kısaca Türkiyeyi Irak, İran, Suriye gibi akıl, fikir, gelişim bakımından gerilemiş ülkeler olarak göstermeleri hoş olmuyor. Bu aşamadan sonra filmi izleyip izlememe ikilemi yaşasam da, mecbur izledim. Buradan yorum yapmak zorundayım. Kesinlikle filme karşı bir isteksizlik hissettiğimi belirtmek istiyorum.

McCall her zamanki gibi peçeteye sardığı çayını içmek için tren barına geçer. Bu sefer çayını peçeteden çıkarırken acemice davranır. Orada tanıştığı 4 kişinin masasında haç işareti var. Bu 4 kişi bir kız çocuğunu kaçırmış ve Türkiye’ye götürüyorlar. İzleyicilerde “Türkiye, kaçırılan çocukları götürme yeri mi?” gibi bir soru oluşabilir. Her filmde olağan bir durum. Neyse McCall, kızı kurtarıyor ve o andan sonra Türkiye olayı bitiyor. Bir daha Türkiye yok. Güzel bir Türkiye görseli yapıldı, bravo, çok başarılıydı.

McCall şoförlük yapıyor. Sonra asker bir müşterisi Irak’a gideceğini söylüyor. Tam da amerikan filmi. Petrol için güçsüz, savunmasız yüzlerce kişiyi öldürdüler, bununla gurur duyuyorlar, üstelik filmlerde “Irak” kelimesini ağızlarından hiç düşürmüyorlar.

Şoförlük yaparken bir kızı taksisine bindiriyorlar. Kızdaki durumu fark eden McCall, kızı hastaneye götürmüş. Kızı buna teslim eden kişilerin cezasını kesiyor.

Adalet 2 Film Yorumu

22. dakikadan 40’ıncı dakikaya kadar boş. Es geçebilirsiniz. Otelde Susan odasına girerken arkasından 2 hırsız Susanın sırtına çullanıp öldürürler. Bunu haber alan McCall harekete geçer.

Bu seride özel hayatı hakkında az detay veriyor. İlk film ile ikinci filmi arasındaki aksiyon seviyesi açısından ilk serinin altında kalmış diyebilirim; yalnız ikinci filmde daha ağır ve durağan ilerleyiş söz konusu. Adalet 2 film yorumumda şunu belirtmeliyim ki aksiyon sahneleri iyi. Tatmin oldum sayılır.

Filmin yarısı 2-3 kısa aksiyon dışında bomboş sahnelerle geçiyor. Film ağır ilerliyor. Birçok oyalayıcı sahne var. Çünkü konu basit, bu bakımdan araya oyalayıcı sahneler ile filmi uzatmışlar. İzlerken sıkıldım ve birkaç sahneyi geçmek için ilerletmek zorunda kaldım.

Filmdeki o uzatıcı sahneler, filmin sonunda duygu ağırlıklı yansıtılıyor. İzleyicinin duyularını harekete geçirip, izledikleri o zaman alıcı, sıkıcı sahneleri izlediklerinden tatmin olsunlar havası var. Böylece filmi oturtmaya çalışmışlar ve olmuş.

Boş sahneleri geçip izlerseniz, daha tatmin edici olur.

Adalet 2 İmdb Puanı

Adalet 2 imdb tarafından 6,8 puan almıştır.

Adalet 2 fragman videosunu Youtube’den izleyebilirsiniz.

Adalet 2 (The Equalizer 2) – 2018 yılında vizyona girmiş aksiyon ve dram türünde bir filmdir.

 

Alışkanlık

Yorum Yap

Yorum Yap