En İyi 10 Bilimkurgu Filmi

En iyi bilim kurgu filmleri listesi

En İyi 10 Bilimkurgu Filmi yazımızda film severleri mutlu edecek En iyi bilim kurgu filmleri listesi ile karşınıza çıkıyoruz.

En İyi 10 Bilimkurgu Filmi

1-5. Dalga

Dünyanın sonu senaryolarını sever misiniz? İşte o zaman bu senaryoya bayılacaksınız. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi Cassie ve ailesinin hayatta kalmak için çıktığı bu mücadelede Cassie aile üyelerini birer birer kaybeder ve küçük kardeşi ile de ayrı düşer. Küçük kardeşini aramaya koyulan Cassie’nin işi çok zordur. Zira dünyanın başındaki bela insan görünümlü uzaylılardır. Bu yüzden Cassie kimseye güvenemez. Ama başarılı olup kardeşini kurtrmak için desteğe ihtiyacı vardır. BU macerasında düşman görünümlü bir dostu ve çocukluk arkadaşları tarafından yardım alan Cassie ve küçük kardeşinin bu aksiyon dolu macerasını sakın kaçırmayın.

En İyi 10 Bilimkurgu Filmi
En İyi 10 Bilimkurgu Filmi

2- Zamana Karşı

Öyle bir dünya düşünün ki para diye bir şey yok. Onların paraları zaman. Onlar çalıştıkları iş karşılığında zamanı satın alıyor. Ve yemek satın almak için zamanlarından veriyorlar. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi  Zamanı bitenler ise malum sona ulaşıyor. İnsanların 25 yaşına geldikten sonra zaman için savaştıkları bu filmde Will efsanevi bir savaş veriyor. Sistemi çökertmek için çıktığı bu zorlu yolculukta Will ailesinden tek hayatta kalan kişi olan annesini kaybediyor ve artık gözü hiçbir şeyi görmüyor. Will’in sıfırdan zirveye çıktığı bu yolcukta peşindeki adamlardan kurtulup sisteme çökertmek için giriştiği bu sınavda çok büyük değişimlere şahitlik ediyor. Will’e bu zorlu macerada başta bir rehine olan ama sonra savaş arkadaşı haline gelen Amanda eşlik ediyor. Bu sıradışı macera zaman zaman yüreğinizi ağzınıza getirirken zaman zaman da size ‘’Wow!’’ dedirtecek.

3- Göçebe

Dünyanın uzaylılar tarafından ele geçirildiği bu filmde insanların bedenleri de bu uzaylılar tarafından ele geçiriliyordu. Zihinleri uzaylılar tarafından ele geçirilen insanlar dışarıdan insan gibi görünse de aslında zihinleri uzaylılar tarafından ele geçirilmiştir. Ama Melanie bedenini kaybetse de zihnini tam olarak kaybetmez. Kardeşi ile hayatta kalmak için savaşan Melanie yolda bir arkadaş edinir ve mutlu bir hayat süreceklerine inanır. Ama işler yolunda gitmez ve Melanie esir düşer. Uzaylılar Melanie’nin bedenine ele geçirir ama zihni tam olarak ele geçiremezler. Melanie yavaş yavaş kontrolü eline alır ve bu sefer yeni bir savaş ve yeni bir macera başlar. Bu kimlik karmaşı ile dolu film gerek aşkları gerek savaşları ile aklınıza kazınacak.

4- Avatar

Normal hayatta ayakları tutmayan Jack ikiz kardeşinin ölümü sonrasında onun görevini devir alır. Jack’in görevi Pandrora adlı yere gidip oradaki olayları gözlememek ve rapor vermektedir. Jack gittiği bu Pandora adlı yerde artık koşabilen özgür bir adamdır. Jack aldığı görevleri yerine getirirken yavaş yavaş bu dünyanın bir parçası haline gelir o orası ile bir bağ kurar. Artık Jack için burası insan olmaktan bile daha önemli hale gelir. Pandora’yı kurtarmak için mücadele veren Jack iş arkadaşlarını ve diğer insanları karşısına alır ve esrarengiz bir savaş başlar. Bu renkli ve inanılmaz mücadelede de sizler de Jack’i yalnız bırakmayın.

5- Lucy

Beyin vücudumuzdaki en önemli organdır. Ama aslında biz sadece beynimiz küçük bir kısmını kullanıyoruz. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi  Peki ya beynimizin yüzde yüzünü kullanırsak? Acaba neler olur? Bu fantastik filmde beynimizin tamamını kullanırsak neler olabilir sorusuna cevap arayacağız. Lucy genç ve güzel bir kadındır ve başı beladan kurtulmamaktadır. Bir arkadaşı yüzünden başı belaya girer ve paraları olmadığı için bilmediği bir maddeyi taşımak için kurye olur. Ama işler yolunda gitmez ve bu maddeyi zorla ona kullandırırlar. Ama işler hiç beklendiği gibi gitmez ve Lucy yavaş yavaş bir süper kahramana dönüşür. Lucy zaman geçtikçe beyninin daha fazlasını kullanır ve bir savaş makinesi dönüşür. Sırlarla dolu bu esrarengiz filmde aklın ne kadar önemli olduğunu bir kere daha göreceksiniz.

6- Dünya Savaşı Z

Dünyanın birlik olduğuna çok az kez şahit olmuşsunuzdur. İşte bu savaşta dünya birlik olmayı başarıyor. Zira tüm dünya bir anda zombilerle savaşmak zorunda kalıyor. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi  Gerry eski bir askerdir ve artık görevde değildir. Karısı ve iki çocuğu ile mutlu bir hayat süren Gerry kendini hiç beklemediği bir anda kargaşanın ortasında bulur. Zor bela kendini kurtardığında ise ailesinin güvenli bir yerde kalması için tehlikeli işine geri dönmek zorundadır. Ailesi için istemese de bu savaşa katılan Gerry zorlu görevler ile bu zombilerini kaynağını araştırmaya koyulur. Gerry ve ailesinin bu hayatta kalma mücadelesi sizleri heyecan dolu mecerası ile bekliyor.

7- Ada

İnsanların belli bir rutini vardır. Ama bu filmde herkesin rutini aynıdır. Ama hiç kimse bunun anormal olduğunun farkında değildir. Zira kimse bunun aksini bilmemektedir. Ama Lincoln artık bazı şeylerden şüphe eder ve rutini bozar. Sonrasında hayatın gerçeğini fark eden Lincoln toplumu ve geleceğini değiştirmek için bir savaşa girer. Hayatının isyanına kalkan Lincoln önce kendini ve insanlığı tanır. Öğrendiği gerçekler ile isyan ateşi büyüyen Lincoln büyük aşkı ile el ele vererek düzeni değiştirmeye kalkar. Lincoln’un hayatının savaşına sizler de eşlik edin.

8- Seçilmiş

Dünyadaki tüm renklerin olduğunu düşünün. Acının ve sevginin. Ölümün ve aşkın. Özetle kötü ve iyi diye bir şeyin olmadığı. Kötü şeylerin olmaması çok güzel ama iyi şeyler de yok. Yani buradaki asıl soru şu: Acı çekmemek için hayatın tadına varmak vazgeçmek ister misiniz? Bu filmde bu sorunun cevabı evet. İnsanlar yıllardır belli bir rutin ile yaşarlar ve birçok şeyi yapmaları yasaktır. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi  Yaşlılar adlı bir grup insanların iyiliği için birçok şeyi yasaklamıştır. Jonas yeni yetişkin olmuş ve kendisine verilecek görevi beklemektedir. Kendisine verilen görev sonrasında acıyı da mutluluğu da gören Jonas bunu herkesin görmesi ve kendi kararlarını kendi vermeleri gerektiğini düşünür. Topluma ve düzene isyana kalkan Jonas hayatının sınavı verebilecek mi? Jonas’ın bu esrarengiz masalına sizler de katılın ve elinizdeki duyguların ne kadar kıymetli olduğunun bir kere daha farkına varın.

9- Küp

Akşam yatağınıza yatığınızı lakin sabah uyandığınızda bir küpün içinde olduğunu düşünün. Bu küpün içinde bir sürü oda vardır ve odadan odaya geçiş yapılmaktadır. Lakin küpte bazı odalar ölümcül tuzaklar ile doludur. Ölümcül tuzaklar ile dolu odalardan sağ çıkmak için hangi odaların güvenli olduğunu bulmak gerekmektedir. Ama odalarda yiyecek ve içecek olmadığını da düşünürsek zaman da sınırsız değildir. Bu akıl dolu hayatta kalma savaşı ile hayatın ne kadar kıymetli olduğunu bir kere daha anlayacaksınız. Vahşi ölümlerle dolu bu filmi izlemeden önce yanınızdaki kişinin midesi sağlam biri olup olmadığına dikkat edin. Bizden söylemesi.

10- Yıldızlararası

Yıldızlararası geçen bu filmde dünyada artık yaşam çok zordur. Yakın gelecekte dünyada tarım bile yapılamayacak ve bir sürü insan ölüme mahkum olacaktır. Buna çare aramak için Yıldızlararası bir mücadeleye çıkan Cooper’ın tek isteği iki çocuğu için huzurlu ve güvenli bir hayattır. Cooper’ın kızı Murph tıpkı babası gibi çok zekidir. Murph babasının yokluğunda dünyanın geleceğini ve kaderini etkileyecektir. Cooper ise yıldızlarası giriştiği bu mücadelede kayıplar verecek ve uzun yıllar orada kalacaktır. En İyi 10 Bilimkurgu Filmi   Aslında zaman farkı olduğu için yıllar uzun gibi gelecektir çünkü Cooper hiç yaşlanmayacaktır. Bu akıl almaz macerada dünyanın kaderini elinde tutan bu baba kızın fantastik macerasında aksiyon ve özlem hiç bitmiyor. Bu dünyanın sınırlarını aşan macerada baba kızın akıl dolu dramını sizler de tanıklık edin. Önceli yazımız En İyi 12 Bilimkurgu Filmi yazımıza göz atınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu