VENUS (XVS) COİN NEDİR?

VENUS (XVS) COİN

Venus Xvs Coin Nedir? Dünya genelinde kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Kripto para yatırımcıları kripto paraların en güvenli hangisinin olduğunu araştırmalar yapmaktadır. Yatırımcılar bu kripto paralar içinde güvenli olduğunu anladıkları venus (XVS) coin’i tercih edenler oldukça fazladır. Burada  XVS coin nedir? Sorularına cevap vereceğiz.

Venus Coin Nedir?

Venus (XVS ), Binance Smart Chain üzerinde kurulan DeFi Platformu olarak adlandırılır. Genel olarak Venus (XVS) platformun tokeni olarak öne çıkar. Bunun sonucu olarak tokeni olan kişiler platformda oluşan değişiklikleri ile ilgili önerilerde bulunur; ortaya sunulan bu önerileri oylayabilmektedirler. Platform içerisindeki faiz gelirleri dağıtılıp dengeli olması için kullanılmakta olan XVS arzının % 79 kadarı platformu kullanan ve faiz gelirinden alacak olan kullanıcılara dağıtımı yapılmak için ayrılır.

Venus Xvs Coin

Bu durumda borç verme ve alma havuzları % 35 olacak şekilde madencilikte kullanılacak XVS tokenler faiz gelirleri olacak şekilde havuzda bulunan kişiler dağıtılır. Venus Xvs Coin Nedir? Diğer yandan stablecoin üretmekte olan kullanıcılara verilen XVS %30 olarak yatırımcılara ayrılır. Kredi hizmeti vermektedir. Binance Smart Chain üzerinde kullanıcıların elinde bulundurdukları varlık karşılığı olarak kredi hizmeti sunan platform, aşırı yapılan teminat mantığı olarak kullanıcıları kredi alabilirler. XVS coin de yapılan teminat oranlarına göre kullanıcı kişiler teminat gösterdikleri varlıklar kadar yani % 75 kadar borçlanma yapabilirler.

Faiz Gelirleri

Venus platformu bir diğer özellik olarak DeFi uygulamasıyla desteklenen teminat varlıkları üzerinden faiz kazanır. Kazanılan bu faiz nedeniyle Venus teki kilitlenen varlıkları üzerinden faiz kazanırlar.

Venus’te Stablecoin Üretilebilmektedir

Diğer özelliklerden birisi de Venus’un kendine ait olan ‘’stablecoin’’ile ortaya çıkar. Sanki bir merkez bankası gibi davranış yapan Venus, teminat karşılığı olarak kullanıcılar VAI adındaki dolar’a 1:1 oranlarında eşlenen ‘’stablecoin’’ basması sağlanır. Venus Xvs Coin Nedir? Ethereum üzerinde olan MakerDAO ile benzeyen bir yapıda MakerDAO üreten stablecoin DAI benzeri üretimine imkan verir. Stablecoin üretme tarafındaki aşırı derecede olan teminat sisteminin uygulanmasıyla Venus kullanıcıları Teminatlarındaki % 50 kadarını stablecoin üretir.

Venus Coin Fiyat Durumu

Venus coin 35 dolardan işlem görmektedir. 367 milyon dolar olan bir piyasaya sahiptir. 10 milyon adet dolaşımda Venus coin bulunuyor.

Venus Coin Nerelerde Satılır?

XVS yani Venus coin genel olarak şu kripto para borsalarında işlem görmektedir.

  • Pancakeswap
  • MDEX
  • Binance
  • Gateio
  • MXC
  • Bitexen

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu