Kardeşlik Sözleri-Abi Kardeş Sözleri

Kardeşlik sözleri, Abi kardeş sözleri, Erkek kardeş sözleri, kız kardeş sözleri, öz kardeş sözleri, üvey kardeş sözleri, kardeş sözleri gibi güzel sözler için aliskanlik.com

Kardeşlik şu dünyadaki sahip olabileceğiniz en güzel duygulardan biridir. Hayattaki her türlü derdinize ve sevginize ortak olabilecek en büyük can yoldaşınız kardeştir. Kardeşlik sözleri ile bu duygularınızı daha rahat dile dökebilir ve sevginizi daha kolay yollarla anlatabilirsiniz. Abi kardeş sözleri ile abilerin önemini daha da ön plana çıkmaktadır. Abi yeri gelince baba yeri gelince sırdaş yeri gelince de dert orağı olmalıdır.

Erkek kardeş sözleri ile erkek kardeşe sahip olmanın ne kadar büyük bir ayrıcalık olduğunu görebilirsiniz. Kız kardeş sözleri ile çok iyi bir dosta sahip olduğunuzu görebilir ve kardeşliğin kıymetini daha da anlayabilirsiniz.

Kardeş sözleri kardeşliğin büyüklüğünü göstermekte yardımcı olmaktadır. Öz kardeş sözleri kardeşlik bağınızı güçlendirebilirsiniz. Üvey kardeş sözleri ile de kardeş olmanın üvey yada öz fark etmediğini gösterebilirsiniz.

Kardeşlik Sözleri

 

Asıl kardeşlik, iyi günde yanında olup bol kahkahalı günler geçirmek değil; kötü bir zaman olduğunda bile omuz omuza ağlamaktır.

Kardeşliğin ne kadar gerçek ve iyi olduğunu anlamak için zor duruma düşmek gereklidir.

Canım kardeşim, belki aynı anneden doğma iki kardeş değildik ama sen benim bir ömür boyu öz kardeşimden de daha öz kardeşimsin.

Kardeşlik, belki kan bağı olmasa bile birbirini her daim kollayan ve koruyan iki kişinin arasındaki bağdır.

Sen kime kardeşim der ve güvenirsen bil ki zor bir zamanında sana ilk darbeyi vuracak olan o olacaktır.

Kardeşliğin kutsallığını anlamak için kan bağın olmayan ve sevme mecburiyetinin bulunmadığı birine karşı sonsuz bir sevgi hissetmelisin.

Kardeşlik güzel günlerin yanı sıra kötü günlerin hatırına da birini sevmek demektir.

Bazen bütün yabancıların yaptığı yanlışları affedersin de kardeşlik bağın olan birinin yaptığı ufacık bir hatayı dahi affedemez hale gelirsin.

Kardeşliğin getirdiği birçok sorumluluk vardır. Her hata yaptığında onu affedebilmeli ve her düştüğünde de ilk seferdeki gibi bir sabırla onu yerden kaldırmak gereklidir.

Kardeşliğin kazandırdığı en önemli şey birini koşulsuz ve şartsız sevebilmektir.

Bir kardeşin var ise tüm dünya karşına geçip de sana karşı dursa bile fark etmez, sen hepsini yenebilecek güce sahipsin.

Kardeş Sözleri

Gerçek bir kardeş demek tüm sevgilerin de ötesinde bir can demektir. Ve bu can bir ömür boyu sana emanet edilmiştir.

Herhangi bir sebep ya da neden olmaksızın seni seviyorsam, hasta olduğunda saatlerce bakıp her kötü gününde başında seni bekliyorsam bil ki bu aramızdaki özel bağın adı dostluk ya da arkadaşlık değil kardeşliktir.

Bir gün herkesi yeneceğimi düşünür ve gülümserdim ama sonra hiç ummadığın bir kardeşimden darbe yedim ve ben o an nakavt oldum.

Sorumluluk sahibi olmayan biri bile o küçük kardeşinin gözlerine baktığı andan itibaren tüm ömrünü ona adamaya hazır hale gelir.

Küçük bir kardeşin en güzel yanı sana muhtaç olmasıdır. Aslında abi ya da abla olmak biraz da ebeveyn olmaya benzer, tıpkı sana benzeyen küçük bir çocuğu büyütmek gereklidir.

Bir kardeşe bakmak demek onu dünyanın tüm şartlarına hazırlamak demektir. Bu yüzden kardeşlik bağı çok kutsaldır.

Kardeşim ile aramdaki düşmanlığın sebebini ne anlayabilirim ne de anlatabilirim. Sadece şunu bil ki; insan en çok yanında olduğuna ve çok sevdiği insana kırılıyormuş.

Kardeşlik bağı herkesin hayatında en az bir kere yaşaması gereken bir bağdır. Çünkü bu kutsal bağ insanı hayatın tüm güzelliklerinin de yanı sıra kötülüklerine hazırlar.

Kardeşim dediğin biri seni sırtından bıçakladıktan sonra kardeşliğin sonunun da hazin olabileceğini öğreniyor insan.

Kardeşlik bağı var ise eğer aramızda bil ki bu bağ sayesinde bir ömür her anında yanında olacağım.

Öyle güzel kardeşim dediğiniz insanlar olsun ki sadece onları değil onların çocuklarına da aynı şefkati, merhameti ve sevgiyi besleyebilin.

Abi Kardeş Sözleri

Kardeşlik bağının tüm güzelliklerini bir bir tattım senin sayende. Ve bu güzelliklerin daha da güzel getirileri oldu kardeşim, sen gibi.

Gerçek bir kardeşliğin verebileceğini hiçbir sahte dost ya da arkadaş veremez.

Kardeşliğin en temel duygusu güvendir. Öyle ki koşullar ya da şartlar ne olursa olsun, kardeşinin sana zarar vermeyeceğine emin olursun.

Kardeşim dediğim an tüm duvarlarıma indiririm sana karşı. Çünkü bir kardeşim olduysan tüm duygularımı en saf hali ile görmelisin.

Kardeşlik bağı öyle özel ve kutsaldır ki, sanırım insanın hayatında bir ya da iki kez başına gelir. Ve başına geldiği gibi de bu bağı kaybetmemek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu