Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer?

Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer? Yaz geldi ve aynı cilt sorunları devam ediyor. Vücuttaki sivilce, yüksek sıcaklıkların neden olduğu birçok hastalıktan biridir. Isı ve ter vücuttaki gözenekleri tıkayabilir, ancak sivilce en çok cildin yağ ve ter bezleri açısından zengin olduğu göğüs, sırt ve kalçalarda görülür. Akne çok yönlü bir sorundur. Vücudunuzdaki bazı hormonal elementler ve androjenler bunu etkileyebilir. Ayrıca vücudunuzun gözeneklerinizde daha fazla yağ üreten bölgelerinde de gelişir.

Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer?

Sıcak Banyolardan Kaçının Yazın sıcak su neredeyse kaçınılmazdır ancak tüm cilt tipleri için çok zararlıdır. Cildi yakar ve soyar, aşırı yağ üretmesine ve tahriş olmasına neden olur, bu da sivilcelere neden olabilir. Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer?  Soğuk küvet banyosu tek seçenektir çünkü yaz aylarında artan sıcaklık ve metal borular nedeniyle su sıcaktır.

Sabahları bir kovayı suyla doldurmak ve banyodan önce birkaç saat soğumaya bırakmak bunu başarmanın kolay bir yoludur. Banyo suyunuza soğutulmuş su veya buz küpleri eklemek başka bir seçenektir. Banyo suyuna biraz neem yaprağı ekleyin

Neem, çeşitli kirleticileri ve mikropları yok eden ve onu hastalıklarla savaşmak için ideal hale getiren bir antimikrobiyal ajandır. Faydalarından yararlanmak için ezilmiş neem yapraklarını kaynatın, süzün, bir kaseye koyun ve küvetinize ekleyin.

Vücut sivilcelerinden kurtulma

Su soğuduktan sonra banyo yapın, sabunu ve vücut şampuanını durulayın. Eğer oluşmuş çatlak varsa bunu görünümünü azaltmaya yardımcı olur ayrıca çatlak oluşumunu engeller. Yüksek dozlarda toksik olabileceğinden neem yememeyi unutmayın. Duştan sonra yağsız yenileyici bir nemlendirici kullanın.

Cildiniz terli ve yağlı olsa bile yine de nemlendirmelisiniz. Kaygan ürünlerin şu anda mümkün olmadığı açık olsa da, yine de su bazlı bir nemlendiriciye ihtiyacınız var. Nem eksikliği cildin çok fazla yağ üretmesine neden olabilir, bu da gözeneklerin tıkanmasına ve bu da vücutta akneye neden olabilir. Yapılması gereken yağlı ciltler için tasarlanmış bir losyon veya jel ürünü kullanmaktır.

Karite yağı, kakao, salatalık ve aloe vera içeren nemlendiriciler kullanılabilir çünkü bu bileşenler doğal nemlendirici özelliklere sahiptir.

Sivilce İçin Haftada Bir Peeling Yapın

Hücre döngüsü sürecinin bir parçası olarak, ölü deri hücreleri yüzeye çıkarak yeni deri hücrelerine yer açar. Ölü deri her zaman kendi kendine çıkmaz. Onları temizlemezseniz gözeneklerinizi tıkayabilir ve sivilcelere neden olabilirler. Peeling, gözenekleri tıkamamaları ve sivilcelere neden olmamaları için ölü cilt hücrelerinin çıkarılmasına yardımcı olabilir. Haftada bir defadan fazla yapmayın.

Haftada bir kere sandal ağacı ile tüm vücut masajını deneyin. Temiz ve ferahlatıcıdır. Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer? Sandal ağacı yüzünüzdeki hassas ciltler için fazla kokulu olsa da, vücudunuzdaki ara sıra dolgun ciltler için canlandırıcı ve mükemmeldir.

 Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer?
Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer?

Bunu yapmak için sandal ağacı ezmesi, gram unu ve soğutulmuş taze demlenmiş yeşil çayı birleştirin. Karışımı etkilenen bölgeye sürün ve kurumasını bekleyin. Ardından duşta yıkayın. Bol, nefes alabilen kumaşlar giyin

Cildinizin nefes almasına izin veren bol, tahriş etmeyen giysiler giymek, vücut çatlaklarını önlemenin başka bir yoludur. Dar giysiler kiri, bakterileri ve yağı çekerek lekelere neden olur. Örneğin yün, naylon ve elastan cildi daha fazla tahriş edebilir ve pamuklu giysiler iyi bir seçimdir.

Vücut sivilcelerinden kurtulmak için bu basit banyo ipuçlarını takip etmeyi deneyin. Ayrıca bol su içerek ve sağlıklı beslenerek cildinizi nemli tutun. Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer? Ayrıca, lekeler göründüğünde sıkmaktan ve kazmaktan kaçınarak cildinizi koruyun, çünkü bu daha fazla tahrişe, yara izine veya enfeksiyona neden olabilir. Mevcut cilt bakım rejiminiz vücudunuzdaki sivilceleri kontrol etmiyorsa, bir dermatologla konuşun.

Akne Neden Yaz Aylarında Yaygınlaşır?

Sivilce çoğumuz için yıl boyunca can sıkıcı bir sorundur, ancak UV ışınlarına daha fazla maruz kalmanın ve terlemenin artmasının ciddi sivilcelere yol açabileceği yaz aylarında her zaman daha da kötüleşir. Bu tür saldırıları önlemek için cilt bakım rutininizi değiştirmek en iyisidir, sonuçta yaz, plajlar ve tatiller için harika bir yerdir. Bir süredir sivilce ile mücadele ediyorsanız, muhtemelen yaz aylarında daha da kötüleştiğini fark etmişsinizdir. Aslına bakılırsa güneş ışınları sivilceye neden olmaz  sebum artışı ve yağlanma nedeniyle cilt gözenekleri tıkanır ve bunun sonucunda sivilcelenme olur. Temizliğe özen gösterilmelidir. Eğer doğal yollarla sivilceden kurtulmak için Sivilce için şifalı bitkileride deneyebilirsiniz.

Yaz Aylarında Sivilce Nasıl Önlenir?

Yaz aylarında günde iki kez köpüren bir temizleyici kullanın. Cilt tipinize göre özel bir temizleyici seçebilirsiniz. Yüzünüzü çok sık yıkamak ayrıca aşırı kuruluğa ve tahrişe neden olabilir ve akneyi şiddetlendirebilir. Gün içinde mutlaka güneş koruyucu kullanın. Yüzünüzü gün içinde yağlı hissediyorsanız, tazelenmiş hissetmek için yüz buharı kullanabilirsiniz. Vücut Sivilceleri Nasıl Geçer? Gözenekleri kolayca tıkayabilecekleri için ağır losyonlardan veya kremlerden kaçının. Hafif bir nemlendiriciye ve jel bazlı güneş koruyucuya geçin. Yüzünüze sert bir ovma uygulamayın, kuruluğa ve tahrişe neden olarak akne tedavisini zorlaştırabilir. Sivilceleri patlatmayın. Sıkma ve kaşıma iltihaba ve yara izine neden olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu