Bitkisel Yağların Faydaları-Bitkisel Yağların Kullanımı

Bitkisel yağların faydaları, biberiye yağı faydaları, defne yaprağı yağı faydaları, hindistan cevizi yağı faydaları gibi sağlık makaleleri için aliskanlik.com

Bitkisel Yağların Faydaları

Alternatif tıbbın bize sunmuş olduğu bitkisel yağlar A’dan Z’ye birçok hastalık ve problemde yardımımıza koşuyor. Yan etkileri ve doğal olmaları ile birlikte kimyasal içerikli ve çok sayıda yan etki getiren diğer ilaçlara nazaran bakıldığından daha tercih edilesi oluyorlar. Ancak bitkisel yağlarda da bilinçli kullanım son derece önemli. Bir uzman yardımı ile‚ kullanım şekline ve dozuna uygun şekilde kullanılması son derece önemli. Şimdi bitkisel yağların faydaları kullanım şekillerine ve amaçlarına değinelim.

Biberiye Yağı Faydaları

  

Biberiye yağı faydaları son dönemlerin en popüler konularından biridir. Kullanım alanlarının başında kas ve eklem ağrıları geliyor. Ancak kullanımda ona destek olacak başka yağlara da ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için 10 damla kadar kantaron yağı ile 6 damla biberiye yağını 3 damla da kekik yağı ile karıştırın. Ağrı hissettiğiniz bölgelere uygulayın. Uygulamayı yaparken masaj yaparak yağı yedirmeniz daha etkili olacaktır. Özellikle bu şekilde kullanımı ile birlikte romatizmal ağrılarınız ve kas ağrılarınız azalır.

Defne Yaprağı Yağı Faydaları

Defne yaprağı yağı faydaları ise solunum rahatsızlıklarına iyi geliyor. İki çeşit kullanımı söz konusu. Birincisi su buharı ile birlikte‚ yani buğu yöntemi ile ciğerlere nefes yolu ile alınması. İkincisi ise göğüs bölgesine haricen sürülmesi. İkisinde de olumlu etkilerini görebilirsiniz. Ayrıca defne yaprağı yağını bebeklerde de kullanabilirsiniz. Grip olan‚ soğuk algınlığı olan ve gaz problemi olan bebeklerde ihtiyaca göre karın bölgesi‚ ayak tabanlarına uygulanabilir. Sırta da masaj yaparak sürebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Faydaları

Hindistan cevizi yağı faydaları da yüzyıllar önce keşfedilen‚ ancak bizim son dönemlerde aşina olmaya başladığımız bir ürün. Özellikle saçlar üzerindeki etkisi ile ciddi farklar oluşturuyor. Protein kaybına bağlı olarak oluşan saç dökülmelerinde tetikleyici faktörü ortadan kaldırarak saç dökülmesine engel oluyor. Sadece saçlar için değil fiziksel daha birçok olumlu etkiye sahip. Haricen bir masaj yağı olarak kullanılabilir. Bu şekilde kullanımı ile birlikte yorgunluğu‚ kas ve eklem ağrılarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Ağız yolu ile bir çay bardağına 2 ya da 3 damla damlatarak tüketebilirsiniz. Bu sayede de hazım problemlerine ve bulantı‚ kusmaya karşı etkili bir rol oynayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu