at kafası nasıl çizilir

At kafası çizimi, at kafası nasıl çizilir, at kafası resmi çizimi, kolay at kafası çizimi, adım adım at kafası çizmek, karakalem at kafası çizimi vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

At Kafası Çizimi

At kafası çizmek biraz zahmetli ancak bir o kadar da güzeldir. At kafası çizerken gerçek bir atın kafasını incelemeniz size ilham verecektir. Adım adım at kafası çizimi yöntemi ile at kafası çizimi yapabilecek ve at kafası nasıl çizilir sorusuna cevap bulabileceksiniz. Karakalem at kafası çizimi sonrası at kafasını hafif boyamanızı tavsiye ediyoruz.

1.Aşama

At kafası çizimi 1. aşamada at kafası için 3 daire çizin. Dairelerin en büyüğü üstte, en küçük olanı altta ve ortada orta büyüklükte bir daire.

2.Aşama

Kolay at kafası çizimi 2. aşamada atın başının kıvrımlarını çizin. Daha sonra bazı çizgileri düzeltmeniz gerekebileceği ihtimaline karşı, kurşun kaleminize çok fazla bastırmadan atın burnunun ve başının geçici kısımlarını üzerinde çalışın. Atın göz küresi olacak en büyük daireye küçük bir daire ekleyin.

3.Aşama

Adım adım at kafası çizimi 3. aşamada atın kulakları, burun delikleri ve boynunu çizin.  Kulakları atın başının üstüne yerleştirin. Uzun boynun ana hatlarını çizin ve burun delikleri ve dudak çizgisi ekleyin.

4.Aşama

At kafası resmi çizimi 4. aşamada atın dizginlerini çizin. Bir atı kontrol edebilmek için bir dizgin gereklidir. Önce atın ağzının kenarına ve ağzından çıkan dizgin bir kısmına küçük bir halka çizin. Çiziminizde ilerledikçe, her adımda biraz daha ayrıntı ekleyin. Bir yele çizin ve gözlerin ve burun deliklerinin şeklini mükemmelleştirin.

5.Aşama

At kafası nasıl çizilir 5. aşamada dizgin çizimini bitirin.

6.Aşama

 

At kafası çizimi 6. aşamada çiziminize gölgeler ekleyin ve resmi sonlandırın.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. aliskanlik_avatar

    daha önce bi kaç at kafası çizimi görmüştüm ama bu kadar farklı ve güzelini görmemiştim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir