Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024)

Valorant Fps Yükseltme

Valorant fps arttırma. Riot games firmasının çıkarttığı valorant oyunu genellikle fps sorunları ile bilinmekte. Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024) Valorant diğer fps oyunları gibi rekabetçi türünden ilerleyen bir oyundur. Valorant’ı düşük fps ile oynamak çoğu oyuncuyu sıkıntıya düşürecektir.

Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024)

Aslında bu durum tüm fps oyunlarında geçerlidir. Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024) Yüksek fps almak oyununuzu akıcı hale getirmekle birlikte size başarılı bir oyun keyfi sunacak ve bu sayede istediğiniz skorlara ulaşabileceksiniz.

Valorant fps arttırma teknikleriyle birlikte, sisteminiz ne kadar kötü olursa olsun bilgisayarınızın alabileceği en yüksek fps değerini almasını sağlayacak ve çok daha rahat bir oyun oynama keyfi sunacak. Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024) Bu sayede fps sorunlarından kurtulmuş ve rahat bir şekilde oyununuzu oynayabileceksiniz.

Tekniklere başlamadan önce şu bilinmelidir ki, birazdan göreceğiniz tüm FPS arttırma tekniklerini sırayla ve bir şey atlamadan yaptığınız taktirde bilgisayarınızdan 0 verim alabilirsiniz. Fakat herhangi bir kısmı yanlış uyguladığınız taktirde istediğimiz FPS değerlerine ulaşamayabiliriz. Bu yüzden dikkatle uygulamanız rica olunur.

Valorant Fps Arttırma Teknikleri
Valorant Fps Arttırma Teknikleri

Valorant Oyun İçi FPS arttırma Teknikleri

Valorant FPS arttırma tekniklerine ilk adım olarak oyun içerisinden yapacağımız ayarları uygulayarak FPS değerimizde ciddi bir şekilde artış gözlemleyeceğiz. Bu teknik direkt oyun içerisinden yapıldığından oyunumuzda gözle görülür bir şekilde etkisi olacak. Bilgisayarınız oldukça eski ve oyun oynarken sorunlar yaşıyorsanız, tüm oyunlarda geçerli olacağı üzere oyun içinden yapılan ayar değişiklikleri sorunlarınızın birçoğunu ortadan kaldıracak.

Valorant Fps Yükseltme

Bu nedenle donma ve kasma sorunlarını yaşayan herkes oyun içinden yapılan teknikleri dikkatle gözlemleyip uygulamalı. Öncelikle oyuna giriş yapın. Valorant Fps Yükseltme Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan ayarlar kısmına girin. Ayarlar kısmında ise ilk olarak Görüntü>Grafik Kalitesi kısmına geçin.

Bu bölümdeki ayarlar şu şekilde olmalıdır;

 • Materyal Kalitesi: Düşük
 • Doku Kalitesi: Düşük
 • Arayüz Kalitesi: Düşük
 • VSync: Kapalı
 • Vinyet: Kapalı
 • Kenar Yumuşatma: Hiçbiri
 • Eşyönsüz Filtreleme: 1x
 • Netliği Arttır: Kapalı
 • Bloom: Kapalı
 • Bozulma: Kapalı
 • Atılan Gölgeler: Kapalı

Bu bölümde gösterdiğimiz ayarlar FPS düzeyinizde ciddi artışlar gösterecektir.

Valorant’a Öncelik Tanıyarak FPS Arttırma Tekniği

Bu tekniğimizde uygulayacağımız öncelik tanıma işlemi, oyun oynarken arka planda açık halde bulunan uygulamaların sistemimiz üzerinde geri plana atılarak tüm önceliği Valorant’a vermesidir. Bu sayede oyunu oynarken arka planda açık olan uygulamalar daha az CPU harcayacağından oyunumuzda ciddi FPS artışları görülecek. Bu tekniği uygularken Valorant oyunu açık durmak zorunda.

Öncelikle görev yöneticisini başlatın. Görev yöneticisi açıldıktan sonra üst kısımdan Ayrıntılar sekmesine tıklayın. Ayrıntılar sekmesinde Valorant’ı bulduktan sonra Valorant’a sağ tıklayın arından benzeşmeyi ayarla kısmına tıklayın. Valorant Fps Arttırma Teknikleri (2024) Tıkladıktan sonra karşınıza açılan pencerede ”CPU 0” seçili haldeyse tiki kaldırın. Bu tiki kapatmanız Valorant’a öncelik tanıyacak ve FPS değerinizde Ciddi artışlar görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu