Timsah Çizimi-Timsah Nasıl Çizilir

Timsah çizimi, timsah nasıl çizilir, adım adım timsah çizimi, kolay timsah çizimi, karakalem timsah çizimi, timsah kafası çizimi vb.. kolay çizim teknikleri için aliskanlik.com

Timsah Çizimi

Timsah dünyadaki en yaşlı ve en tehlikeli hayvanlardan biridir. Bir timsah çizmek aslında oldukça kolaydır. Keskin dişlere sahip devasa yırtıcı çeneler, çizdiğiniz hayvanın timsah olduğunu hemen gösterir. Timsah, çok tehlikeli olan vahşi bir hayvandır ve çizimdeki özelliği iletmek için önce uzun burnunu açık çeneli, bacakları geniş açılmış ve uzun boynuzlu kuyruğu çizmeliyiz. Timsah, avına saldırmak için çizimden fırlayacakmış gibi göstereceğiz. Timsah nasıl çizilir için aşağıda belirtilen adım adım timsah çizimi ve kolay timsah çizimi teknikleri hakkında söz sahibi olacaksınız.

1.Aşama

Timsah çizimi 1. aşamada timsahın gövde ve kafayı çizerek çiziminize başlayın. Önce eğimli bir çizgi çizin. Bu çizgi üzerine dört daire çizin. Gövde ve timsahın başı olarak görev yapacaklar.

2.Aşama

Adım adım timsah çizimi 2. aşamada Timsahın gövdesinin ve başının şeklini tamamlamak için daha sıkı bir elinizle taslağın üzerinden geçin. Bacaklar için iki küçük daire ekleyin.

3.Aşama

Kolay Timsah çizimi 3. aşamada timsahın kafasının içini bir gözle çizip timsahın gövdesindeki fazla çizgileri silinerek ayakları çizmeli ve timsahın kuyruğu için iki oval eklemelisiniz.

4.Aşama

Timsah kafası çizimi 4. aşamada çiziminizdeki herhangi bir yanlışlığı düzeltmek için timsahın vücudunun tüm oranlarını kontrol etmek isteyebilirsiniz.

5.Aşama

Timsah çizimi 5. aşamada timsahın gövdesindeki fazladan çizgileri silmeniz ve timsahın gözünün çevresine birkaç ayrıntı eklemeniz yeterlidir.

6.Aşama

Timsah çizimi 6. aşamada timsahı gölgelendirmeli ve renklendirme yapmamız gerekmektedir

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu