Alan Adı Otoritesi Nasıl Arttırılır?

Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? Web sitenizin alan adı otoritesini artırmanın tam anlamıyla bir kestirme yolu yoktur. Süreç her gün yeni bir en iyi web sitesi tarafından yönetildiğinden, DA’yı artırmak için sabit bir ölçü veya araç yoktur.

Alan Adı Otoritesi Nasıl Arttırılır?

Bir web tasarımcı web sitesinin etki alanı otoritesini artırmak için, harika içerik, dünya çapında dağıtım, yönlendirmeleri çekme ve çok fazla sabrın tüm yönlerini birleştiren kapsamlı bir stratejiye ihtiyacımız var. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? DA değeriniz şu anda 10/15 ise, alan adı otoritesini 30 veya 40’a çıkarmak daha kolay olacaktır. Ancak, 40’a ulaştığınızda, her artan puan öncekilerden daha zor olacaktır.

Alan adı otoritenizi artırmanın çeşitli yolları vardır. Web sitelerinin etki alanı otoritesini artırmanın farklı yollarını size anlatalım.

İyi bir alan adı seçin

Alan adları, online mağazanızı barındırdığınız adreslerdir. Mağazanız için hatırlaması kolay bir adrese sahip olmak ne kadar önemliyse, web siteniz için de yazması kolay bir adrese sahip olmak o kadar önemlidir. Örneğin, aşağıdaki gibi özel karakterler kullanmaktan kaçının: ! @ # $ % * -_-. &

Ürün ve hizmetlerinizi arayan ziyaretçiler, alan adınızda kullandığınız her özel karakteri yazmayacaktır. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? Hatırlanması kolay ve şirket adınız veya markanızla güçlü bir şekilde ilişkili bir alan adı bulun.

Uzantılar söz konusu olduğunda, .com en eski ve bir endüstri standardı haline geldiği için en iyi alan adı uzantısıdır. Ancak günümüzde .co, .io, .tech, .online, .store, .live, .cloud vb. gibi birçok başka uzantı da mevcuttur. Hedef kitlenizle ilgili bir uzantı seçin ve şirketinizi müşterileriniz tarafından nasıl algılanmak istediğinize göre konumlandırın.

Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır?
Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır?

Kaliteli içerik oluşturun

İçerik kraldır. Bu, günümüzün evrensel gerçeğidir. Bu makaleyi yazarken yaptığımız zorlu araştırma olmasaydı, bunu okumuyor olacaktınız. Bu nedenle, kaliteli içeriği en önemli önceliğiniz haline getirin.

Kaliteli içerik, bloglar, makaleler, e-kitaplar, nasıl yapılır kılavuzları vb. gibi iyi araştırılmış, anlayışlı ve yararlı bilgi parçaları olarak görülür. Kaliteli içerik parçaları, okuyucunun mevcut sorunları ve cihaz çözümlerini tanımlamasına yardımcı olur. Bu çözümler bir kendin yap kılavuzu veya ürünlerinizi satın almak ya da abone olmak için bir harekete geçirici mesaj olabilir.

Google gibi arama motorları web sitelerini içerik kalitesine göre sıralar. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? İçeriğin kalitesini, ziyaretçilerin web sitenizdeki etkileşimi ile anlarlar. Bu nedenle, arama motoru sıralamanızı yükseltecek alan adı otoritenizi artırmak istiyorsanız, kaliteli içeriğe yatırım yapın.

Sayfa içi SEO optimizasyonu

Sayfa içi SEO, hedeflenen anahtar kelimeleri web sitenizin farklı yerlerine entegre etme uygulamasıdır. Bu anahtar kelimeler daha sonra ziyaretçiler ürün veya hizmetlerinizi aradığında arama motorları tarafından taranır.

İşte sayfa içi SEO çalışmaları yürütürken el altında bulundurmanız gereken bir kontrol listesi:

Anahtar Kelime Yoğunluğu: Anahtar kelime yoğunluğunu %0,5 ila %1,5 arasında tutun

Başlık Etiketleri: Arama motoru tarayıcılarına web sayfalarınızın dağılımını bildirmek için gereken her yerde başlık etiketleri kullanın.

Hedeflenen anahtar kelime: Web sitenizin hedef anahtar kelimesini dikkatlice seçin. Doğru anahtar kelimenin sıralanması daha kolaydır ve yanlış anahtar kelime sonunda çabaların boşa gitmesine neden olur.

Kalıcı bağlantı yapısı: Kısa ve tatlı kalıcı bağlantılar oluşturun.

Meta Açıklama: Web sitenizin her sayfası için anahtar kelime odaklı meta açıklamalar oluşturmayı unutmayın.

Anahtar Kelime Açısından Zengin Başlıklar: Tüm H1, H2, H3, H4, H5 ve H6 etiketlerinizin bu bölümlerde hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olun.

Görsel Optimizasyonları: Arama motorları görsellere bakamaz; görselleri web sitenizin kodunda belirtilen alt-metin olarak okurlar. Tüm görselleriniz için meta açıklamalar yazmayı unutmayın.

Sayfa dışı SEO optimizasyonu

Günümüzde dijital pazarlama ekiplerinin çoğunun odak noktası Off-Page SEO’dur. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? Ziyaretçileri web sayfalarınıza yönlendirecek çeşitli web sitelerinde dağıtılmış içerik ağı oluşturma sürecidir. Web sitelerinin etki alanı otoritesinin hesaplanmasında merkezi faktördür.

Etki alanı otoriteniz, web sitenizin aldığı geri bağlantıların sayısı ve kalitesiyle doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle, sektörünüzdeki farklı web sitelerinde içerik yazacağınız ve yayınlayacağınız sayfa dışı SEO çalışmaları, sonuçta alan adı otoritenizi artıracaktır.

Teknik SEO optimizasyonu

Teknik SEO, arama motoru örümceklerinin web sitelerini daha iyi taramasına ve dizine eklemesine yardımcı olan web sitesi ve sunucu tarafı optimizasyonlarıdır.

İşte web siteniz için teknik SEO yaparken yapmanız gerekenlerin bir kontrol listesi:

  • SSL kullanın
  • Mobil uyumlu bir web sitesi geliştirin
  • Web sitenizin hızını artırın
  • Kopya içerik yayınlamayın
  • Bir XML site haritası oluşturun ve görüntüleyin
  • AMP’yi Etkinleştir
  • Web siteniz için yapılandırılmış veri işaretlemesi ekleyin
  • Google Search Console ve Bing Web Yöneticisi Araçları’na kaydolun
  • Mobil uyumlu web sitesi

Akıllı telefonlar internetteki en büyük trafik kaynağıdır. Mobil uyumlu web siteleri daha fazla ziyaretçi alır ve bu nedenle kullanıcılar tarafından çok fazla bağlantı kurulur. Web sitenizi geliştirirken, tüm içeriğinizin ve web sayfalarınızın mobil uyumlu olduğundan emin olun.

Sayfa hızını artırın

Sayfa hızı, web sitenizin ne kadar hızlı veya ne kadar kolay yüklendiğinin ölçüsüdür. Geliştirilmiş sayfa hızı, web sitenizi saniyeler içinde oluşturur ve ziyaretçilerin sorunsuz bir deneyim yaşamasına yardımcı olur. Web sitenizin sayfa hızını artırmak için görüntüleri tembel yüklemeyi veya minimum animasyonla sıkıştırılmış ve yeniden boyutlandırılmış görüntüler kullanmayı düşünün.

Sosyal sinyalleri iyileştirin

Sosyal medyanın en popüler iletişim kanalı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Sosyal sinyalleri web sitenizin her yerine dahil etmek ve dağıtmak, ziyaretçileri harekete geçmeye ve web sitenizin içeriğini arkadaşlarıyla paylaşmaya teşvik edecektir.

Kötü bağlantılar

Web sitenizden tüm kötü bağlantıları kaldırmanız çok önemlidir. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? Bu, kaliteli bağlantılar kazanmak kadar önemlidir. Etki alanı otoritesi, web sitenizle ilgili iyi ve kötü olan her şeyin toplu ölçüsüdür. Bu nedenle, düşük kaliteli ve spam içerikli alan adlarından gelen geri bağlantılar, web sitenizi otomatik olarak düşük kaliteli bir web sitesi olarak işaretleyecektir.

Sık sık makale yayınlayın

Etkileşim sürekli bir süreçtir. Alan Adı Otoritesi Nasıl Artırılır? Ziyaretçilerinizin ve okuyucularınızın ara sıra sizden harika bir şeyler okuması önemlidir. Düzensiz yayın ve içerik paylaşımı felsefesine sahip web siteleri düzinelerce ziyaretçi ve okuyucu kaybeder. Bu nedenle, düzenli olarak makale yayınlamak okuyucuların ilgisini çekmeye devam edecek ve bu ziyaretçilerden geri bağlantı alma şansını artıracaktır.

İlgili Yazı : Nasıl Seo Uzmanı Olunur?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu