1. Ana Sayfa
  2. Yararlı Bilgiler
  3. Seperatör Nedir-Dekoratif Oda Bölücüler

Seperatör Nedir-Dekoratif Oda Bölücüler

Seperatör nedir, dekoratif oda bölücüler nelerdir, modern seperatör, dekorasyon fikirleri vb… dekorasyon makalelerini sizler için hazırladık.

Seperatör Nedir? Dekoratif Oda Bölücüler

Seperatör; oda bölücü, diğer bir adıyla paravandır. Seperatörler büyük odaları bölmek için kullanılan ürünlerdir. Yoğunlukla ofis ortamlarında bölümleri ayırmak için kullanılır. Fakat yeni gelişen teknoloji dekoratif ürünlerin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Buda seperatöleri evimizin de bir parçası haline getirmiştir. Metal, ahşap, cam veya pek sık kullanılmasa da plastik modelleri mevcuttur.

Evimizde birçok bölümde kullanılan oda bölücüler, genelde büyük salonlarda kullanılır. Duvar ile bölmeye göre; maliyet, kurulum kolaylığı ve ışıktan tasarruf gibi birçok avantajı bulunmaktadır. Üstelik hiçbir tadilat yapılmasına gerek kalmadan kurulabiliyor. Son derece modern seperatör modellerini uygun fiyata bulmanız mümkün.

Amerikan mutfaklı bir eviniz varsa ve belirli bölümlerinin görünmesini istemiyorsanız veya salonunuzu mutfaktan ayırmak istiyorsanız, kendi zevkinize veya dekorasyonunuza uygun oda bölücü tasarımlarını kullanabilirsiniz. Yine tercihe göre seperatörler yarım boy veya tam boy olarak satın alınabilir. Yerden tavana kadar olan tam boylar odasını tam bölmek isteyenler içini idealdir. Ama mekana şık bir hava katmak için kullanılacaksa, yarım boy oda bölücü de kullanılabilir. Veya kitaplık şeklindeki paravanlar da oldukça yaratıcı. Hem kitap ve dergilerinizi düzenli şekilde kaldırmanızı sağlar, hem de şık bir dekorasyona sahip salonunuz olur. Dilerseniz spot ışıkların yardımıyla üstten seperatörünüzü aydınlatarak modern bir gönüm oluşturabilirsiniz. Sizler için derlediğimiz seperatör (Paravan) modelleri seçiminizde size kolaylık sağlayacak, aklınızda yeni dekorasyon fikirleri oluşturmanızı sağlayacaktır.

Yorum Yap

Yorum Yap