Oğlak Burcu Aşk-Oğlak Burcu Özellikleri

Oğlak burcu aşk, oğlak burcu özellikleri, oğlak burcu iyi özellikleri, oğlak burcu kötü özellikleri, oğlak burcu ünlüleri, oğlak burcu erkekleri, oğlak burcu kadınları vb.. burç makaleleri için aliskanlik.com

Oğlak Burcu Özellikleri

23 Aralık- 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya geldiyseniz oğlak burcusunuz demektir. Oğlak burcu özellikleri toprak gurubuna mensup olup Satürn gezegeni tarafından kontrol edilir. Kurşuni, koyu kahverengi, nefti yeşil renklerini temsil eder. Şansını lal, kırmızı kuvartz ve kehribar taşlarından alır. 8 rakamı bu burçlar için anlam taşır. Önemli başarıları Cumartesi günleri elde ederler. Yengeç burçları ile anlaşmakta sıkıntı çekerler. Siyah gül, kadife çiçeği, kamelya ve kasımpatı çiçekleri oğlakları temsil eder.

Oğlak Burcu İyi Özellikleri

Oğlak burcu iyi özellikleri başında çalışkan olmaları var. İşlerinde kolay başarı elde ederler. Başarılarını sabırlı, istekli ve azimli olmalarına borçludur. Her işe emin adımlarla kararlı bir şekilde başlarlar. İşlere ihtiyatlı yaklaşır acele etmezler. Disiplinli ve plancı olması işlerin bir düzen içinde işlemesini sağlar. Azla yetinmeyi bilirler. Kısa zamanda birikim yapıp sahip olmak istediklerine ulaşırlar. Dayanma gücü çok yüksek olup hayatın zorluklarına göğüs gerebilirler. Sorumluluk sahibi kimselerdir. Bu yüzden iyi bir eş, iyi bir baba, iyi bir yönetici ya da iyi bir iş arkadaşı olurlar.

Oğlak Burcu Kötü Özellikleri

Oğlak burcu kötü özellikleri başında burçları dik başlı olurlar. Bu yüzden iş yerinde ve ev yaşantısında hırçın özellikleri ile sorunlar yaratırlar. İhtiraslı kimselerdir. Kaybetmeye tahammülleri yoktur. Kazanmak için gereken tüm çirkinliği yapabilirler. Kuşkucu tavırları ile sevdiklerine dünyayı zindan ederler. Kin tutar, kendisine yapılan bir şeyi kolay unutmazlar. Sert bir yapıları vardır. Bu yüzden çocuklarla anlaşma noktasında sıkıntı çekerler. Karamsar olur hayata bardağın boş tarafından bakarlar. Kalabalık ortamları sevmez, guruptan bağımsız yalnız takılırlar.

Oğlak Burcu Kadınları

Oğlak burcu kadınları evcimen bir yapıya sahiptir. Ailesi ile vakit geçirmek ister. Hırslı ve çalışkan olurlar. Bu yüzden iş dünyasında kolay yükselirler. Dürüst oldukları için insanlar oğlak burcuna güvenir. Güçlü olmak ister. Ağlamayı zayıflık ve basitlik olarak görür. Hayatın zorluklarına göğüs gererler. Güçlü olmak için savaşmak gerektiğine inanır. Bilgi ve kültür zenginliğine önem verirler.

Oğlaklar karamsar yapıları ile kendilerine duvar örüp kabuğuna çekilirler. Karamsar tablo ile bazen kendi hedeflerine kendisi engel koyar. Kendine ne kadar güveniyorsa çevresine de bir o kadar güvenmez. Tutucu bir özelliğe sahiptir. Geleneklerine bağlı yaşam sürerler. Gelişime direnç gösterirler. Maddi konularda çok tutumlu oldukları için çevrelerindeki kişiler oğlakları cimri olarak değerlendirir.

Oğlaklar için bilgi önemlidir. Eşlerinin bilgili ve nazik olmasını isterler. Kendilerini geliştirmek için gündemi takip ederler. Kendisi için faydalı olan bilgileri öğrenme eğilimindedir. Her bilgi değerli değildir. İşine yarayacak, kendisini geliştireceği ve kullanacağı bilgileri almaya özen gösterirler.

Oğlaklar iş konusunda çok hırslıdır. Bir işi başarmak isterlerse tüm güçlerini ve dikkatlerini o işe vererek o işten başarılı olmasını bilirler. İş yaparken görev paylaşımı yapmak isterler. Bütün işi yapan, takımı sırtlayan olmak istemezler. Bu tip kişilere de iyi gözle bakmaz. Yüksek adalet duygusu iş dünyasına da yansır. Eşit işe eşit ücreti savunur. Haksızlığa gelemez ve haksızlık karşısında susmaz.

Oğlak kadınları mantıklı ve gerçekçi bir yaşam sürerler. Eşlerinin de mantıklı ve gerçekçi olmasını isterler. Hayaller kurmaz. Erkeklerini çok fazla sahiplenir, onların her şeyi olurlar. Eşlerinde nezaket ve incelik ararlar. Özel günlerde kutlama beklerler. Hatırlanmak hoşlarına gider.

Oğlak Burcu Erkekleri

Oğlak burcu erkekleri azimli ve hırslı olur. Sevecen tavırları ile sempati toplarlar. Maddiyata önem verirler. İhtiyaçlarını karşılamak ve daha güzel bir yaşam için ikinci işi yapmaktan çekinmezler. Para kazanmada ustadırlar. Fırsatları iyi değerlendirirler. Parasal konularda tutumlu olur birikim yaparlar.

Oğlak erkeğine gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Sistemli ve düzenli olan şeylerden hoşlanırlar. Olayları kendine göre değerlendirip şüpheci yaklaşırlar. Bilgiyi direk kabul etmezler. Doğruluğuna emin olmadan bir şeyi asla savunmazlar.

Oğlaklar duygularını saklarlar. Sulu gözlü olmak istemezler. Soğukkanlı bir görünümleri olup olaylara ve durumlara her zaman temkinli yaklaşırlar. Oğlak burcu erkeği için dostluk önemlidir. Dostunu ince eleyip sık dokuyarak seçer. Herkesi arkadaş olarak kabul etmez. Samimi ve içten değilseniz oğlaklara yaklaşamazsınız. Onların güvenini kazanmak da kolay değildir. Katı kuralları vardır. Kurallarını hiçbir zaman esnetmezler.

Oğlak erkeği özgürlükçüdür. Ona ne yapacağını söylerseniz sert bir tepki ile karşılık bulursunuz. Karşı cinsin hayatına müdahale etmesini istemez. Yönlendirilmeyi, yönetilmeyi sevmezler. İş yaparken başında durmayın. Takip edildiğini anlarsa gerilir. İş dünyasında rahat çalışmak ister. Bu yüzden işine müdahale edilsin istemez. İşini bilir ve işin gereği neyse onu yapar.

Oğlak erkekleri kişiliğine uygun kadınlar seçeler. Sevdiklerini aldatmazlar. İlgi görmeseler bile sevdiklerini aldatmazlar. Aldatmayı en büyük haysiyetsizlik olarak görürler. Sevdiklerini kıskanırlar. Kıskançlıkları şiddetli değildir. Akıllı, bakımlı ve ne istediğini bilen, kendi ayakları üstünde duran kadınları kendisine eş olarak kabul eder. Evliliğe yatkın bir burçtur. İdeal bir eş olurlar. Çocuklarını iyi yetiştirmeye çalışırlar.

Oğlak Burcu Fiziksel Özellikleri

Oğlak burçları fiziksel özellikleri kısa boy, ince yapı ve uzun yüz ile dikkat çekerler. Belirgin bir çeneye sahiptir. Saçları siyah olur. Dar beden ve uzun bacaklara sahip olurlar. Dizleri çıkıntılı olup güzel bir yüz hattına sahip olurlar. Resimlerde çok fotojenik çıkarlar. Cilt bakımına önem verdikleri için geç yaşlanır hep genç bir görünüme sahip olurlar. Yaşlarını kesinlikle göstermezler. Kilo almaya eğimli yapıları olsa da sıkı bir diyetle kilo sorunlarını kolay aşarlar.

Oğlak Burcu Aşk

Oğlaklar duygularına hakim burçlardır. Oğlak burcu aşk dolu bir yapıları vardır. Aşkın zamanla olgunlaştığına inanırlar. Zor bir kız olurlar. Kalbine girmek kolay değildir. Hemen kendilerini teslim etmezler. İlk görüşte aşka inanmazlar. Kalbine girmek için çetin mücadeleler vermek gerekir. Aşkı hak eden kişilerin yaşaması gerektiğine inanırlar. Zor beğenirler. Yüksek kriterlere sahiptir. Bu yüzden oğlak burçlarının evlenmesi çok zordur. Hep geç yaşta evlenirler.

Oğlak kadınları yaşama çok farklı bakarlar. Karşı tarafın olgun olması gerekir. Çocukçu ve yapmacık davranışlardan nefret ederler. Ağır abi takınan kişileri severler. Maço erkekler oğlak kadınlarına çekici gelir. Erkek dediğin ağır, oturaklı ve efendi olacak anlayışı hakimdir. Üst düzey istekleri olur. Erkeğin oğlak kadınını mutlu etmesi çok zordur.

Oğlak Burcu Ünlüleri

23 Aralık- 20 Ocak tarihleri arasında dünyaya gelen kişiler oğlak burcuna mensuptur. Oğlak burcu ünlüleri şunlardır:

  • Ebru Şallı
  • Çağla Şikel
  • Mustafa Sandal
  • Seda Sayan
  • İbrahim Tatlıses
  • Benjamin Franklin
  • Henry Miller
  • Moliere
  • Isaac Newton

Oğlak Burcu Çocukları

Oğlak burcu çocukları farklı özellikleri ile dikkat çeker. Normal bir çocuğa yapılan muameleyi oğlak çocuğuna yapmayın. Zevkli, azimli ve ısrarcı tavırları ile dikkat çekerler. İsteklerini elde etmek için mücadele verir. Anne ve babalarını çoğu zaman parmaklarında oynatırlar. Grup arkadaşlıklarını sevmezler. Özel ve tek bir arkadaşı olsun ister. Tüm zamanını o arkadaşı ile geçirmek isterler. İnatçı yapısı vardır. Yönlendirmek ve yönetmek kolay değildir. Hep kendi istediği olsun ister. İstediğini alamayınca ağlamaya başlar. Oğlak çocuklarının koleksiyon merakı vardır. Biriktirmeyi çok severler. Biriktirdikleri şeyleri paylaşmazlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu