iPhone 14 Pro Max mi sağlam yoksa Samsung Galaxy S23 Ultra mı?

Hangisi Sağlam 14 Pro max vs Samsung Galaxy S23 Ultra

Hangi Cihaz Daha Sağlam? iPhone 14 Pro Max mi yoksa Samsung Galaxy S23 Ultra mı? Akıllı telefon fiyatlarındaki artış nedeniyle kullanıcılar daha dayanıklı telefonlar arayışına girmiş durumda. PhoneBuff adlı bir YouTube kanalı, Samsung S23 Ultra ve iPhone 14 Pro Max gibi popüler amiral gemisi modellerinin dayanıklılık testlerini karşılaştırdı. Test sonuçlarına göre, S23 Ultra iPhone 14 Pro Max’ten daha dayanıklı bir telefon olarak ortaya çıktı.

Hangisi Sağlam 14 Pro max vs Samsung Galaxy S23 Ultra

  • Ekran Korumaları Birbirine Oldukça Yakın

Her iki telefon da dünya standartlarında dayanıklılık belgelerine sahip olsa da S23 Ultra, Armor Aluminium çerçevesi ve Gorilla Glass Victus 2 koruması ile Samsung’un en dayanıklı akıllı telefonu olarak öne çıkıyor. iPhone 14 Pro Max ise Ceramic Shield Glass kaplama, paslanmaz çelik çerçeveler ve köşelerdeki yumuşatılmış tasarımı ile korunuyor.

  • Suya Dayanıklılık Testinde S23 Ultra Galip Geldi

Her iki telefon da suya ve toza karşı IP68 sertifikasına sahip ve maksimum 6 metre derinlikte 30 dakikaya kadar sıvıya dayanabiliyor. Telefonlara yapılan testlerde, her iki cihazın da ekranları kırılsa da Samsung S23 Ultra daha az hasar aldı ve testin galibi oldu.

Beton zeminde yapılan ilk düşürme testinde iPhone 14 Pro Max’in arka kapağı tuzla buz olurken, S23 Ultra’nın köşelerinde ufak çatlaklar oluştu. İkinci testte ise çerçevelerinden beton zemine düşürülen telefonlarda 14 Pro Max’in çerçevelerinde küçük çizikler oluştu. Üçüncü testte ise her iki telefonun da ekranları kırıldı, ancak Face ID ve ultrasonik parmak izi okuyucuları sorunsuz şekilde çalışmaya devam etti. iPhone 14 Pro Max mi yoksa Samsung Galaxy S23 Ultra mı? Son olarak, her iki telefon da metal zemine düşürüldüğünde ekranları kırıldı ancak S23 Ultra daha sağlam durdu.

Samsung S23 Ultra dayanıklılık testinde iPhone 14 Pro Max’e göre daha iyi bir performans sergiledi ve kullanıcıların sağlam ve dayanıklı bir telefon arayışında olduğu bu dönemde tercih edilebilir bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Hep merak edilenler arasında olan İphone çıkış tarihleri sizlerle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu