Ejderha Çizimi-Ejderha Nasıl Çizilir

Ejderha çizimi, ejderha nasıl çizilir, kolay ejderha çizimi, ejderha çizimi karakalem,  , ejderha çizimi adım adım vb.. kolay çizimler için aliskanlik.com

Ejderha Çizimi

Ejderha, çizilmesi zor bir yaratıktır.  Ejderha çizimi sırasında içe doğru bükülmüş keskin uzun dişler olmasına dikkat etmeliyiz. Peki ejderha nasıl çizilir? sorusu akıllara gelmektedir Ejderha çizimi kolay yolu için ejderha çizimi adım adım sıralamasını uygulamalısınız. 

1.Aşama

Ejderha çizimi adım adım 1. aşamasında ejderhanın gövdesinin ve kanatlarının ana hatları ile ejderha çizimine başlayalım.

2.Aşama

Ejderha çizimi 2. aşamasında bacaklar için üç kemerli çizgi ekleyin ve her iki taraftaki kanatlar için kemerli çizgiler ekleyin.

3.Aşama

Kolay ejderha çizimi 3. aşamasında ejderhanın gövdesine ayrıntılar ekleyin. Şekilde gösterildiği gibi boynu ve başı çizin. Ortadaki ilk kısma paralel iki çizgi çizin. Sonra ejderhanın burnunda görünen dişleri çizin.

4.Aşama

Ejderha çizimi karakalem 4. aşamasında ejderhanın arkasına kanatları çizin. Ejderhanın kuyruğunda esnekliğe özen gösterin.

5.Aşama

Ejderha kafası çizimi 5. aşamasında ilk aşamalarda çizilen gereksiz kenarları kaldırmamız gerekiyor.  Ejderhanın kürkü olmadığını unutmayın. Küçük kanatları ve pürüzlü deri benzeri bir cildi vardır. Kafaya bir göz ekleyin.

6.Aşama

Ejderha çizimi 6. aşamasında ejderhaya gölgelendirme yapın ve resmi boyayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu