Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır?

Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır? konusunda ilk önce Dahiliye departmanından randevu alınması gerekir. Bu durumda ise kilo ile ilgili yaşanılan sağlık sorunlarda direk diyetisyene bölümüne başvurulamadığıdır. İlk önce Dahiliye bölümünde fazla kilolardan dolayı nedenini anlamak adına şikayetleriniz ve durumunuz ile ilgili gerekli testler yapılır. Bu testler özellikle hormonlarla alakalı bozuklukların olup olmadığı, şeker gibi hastalıkların bünyemizde olup olmadığı konularında gerekli ön ölçümlerle tespit  yapılması üzerine uygulanmaktadır. Eğer bünyenizin için özel bir diyet uygulamanız sağlığınız uygun görülürse diyetisyene başvurmanız için gerekli sevk işlemleri yapılarak gerekli kayıt işlemleri yapılır, Kaydınız açılır.

Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır?

Bu önemli sağlığımızın olumlu yönde etkilenmesi adına mutlaka bir hekiminin onayını almak lazım. Bazen kafamıza göre özel diyetisyene gitmek isteriz. En azından ücretli diyetisyene gidecekseniz aile hekimi yardımı ile sağlık ocağından tam kan sayımı testi yaptırarak diyetisyene gitmenizi öneririz.

Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır?
Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır?

Diyet İçin Hangi Doktora Gidilir

Diyet yapmaya karar verdikten sonra belli bir program dahilinde devam ederek hedeflenen seviyeye  ulaşmak için bir uzmandan destek almak önemli yer tutar. Diyet İçin Hangi Doktora Gidilir Diyet; yaygın uygulama alanı olan zayıflama haricinde kilo almada, hamilelikte, sporcu beslenmesinde ya da kronik rahatsızlıkların tedavi sürecinde ihtiyaç duyulan bir beslenme düzenleme programıdır.

Zayıflama sürecinde düzenli ve dengeli beslenmeye ilave olarak harcanan enerji miktarı spor, vb. aktiviteler ile artırılarak da kişiler kilo verebilir fakat bir hekim kontrolünde ilerlemek başarıya ulaşmada daha yol gösterici olacaktır. Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır? Keza diyet programının düzenlenmesine ihtiyaç duyulan diğer durumlarda da bu geçerlidir.

Diyetisyen Desteği Ne Zaman Alınmalı

Diyet programının hazırlanması için alanında uzman bir diyetisyenden destek alınabilir. Diyetisyen Desteği Ne Zaman Alınmalı Burada herhangi bir beslenme programı oluşturulmadan önce kişinin sağlık durumunun gözlenebilmesi ve doğru yönlendirme yapılabilmesi için  ilgili kan tahlillerinin yapılması önem taşır.

Özellikle kronik ya da sair hastalıkların tedavi sürecinde çoğu zaman kardiyoloji, dahiliye, endokrinoloji, kadın-doğum, vs. uzman doktorlar hastanın beslenme programının düzenlenmesi için diyetisyene yönlendirebilmektedir. Kurumsal firmaların personel yemeklerinin planlanmasında da diyetisyenlerden destek alınmaktadır. Diğer yandan beslenme alanında bilgi sahibi olan kimi doktorlar hastalarına beslenme programlarını kendileri yazabilmektedir.

Sporcu Beslenmesinde Diyetisyene Gitmek

Sporcu beslenmesinde diyet sürecinin doğru ve düzenli kurulmuş olması başarıya götüren en önemli sacayaklarından biridir. Yoğun tempoda vücudun harcadığı enerjiyi sağlıklı ve sürdürülebilir sağlayacak en önemli yapıtaşı doğru inşa edilmiş bir beslenme ve diyet programıdır. Bu sebeple
spor kulüplerinin, fitness salonlarının kendi bünyelerinde özel diyetisyenleri bulunmaktadır.

Kilo Almak İçin Diyetisyene Gidilir mi?

Sağlıklı şekilde kilo alabilmek için bir uzmandan destek almak büyük önem taşır. Vücudun yağ ve kas dengesini optimum seviyede tutabilmek için dengeli beslenme ve diyet programını takip etmek kritik ehemmiyet taşır. Salt kalori miktarı yüksek ve sağlıksız yiyecekler tüketilerek kilo almaya çalışmak uzun vadide kronik rahatsızlıkların çıkmasına sebebiyet verebilir. Diyetisyene Gitmek İçin Hangi Bölümden Randevu Alınır? Diğer yandan kilo alamamak ciddi hastalıkların ön habercisi olabileceği gibi diyetisyene gitmek yerine doğrudan bir dahiliye hekimine başvurmak daha doğru bir adım olacaktır.

İlgili Yazı : Diyet Yaparken Yapılan En Büyük Hatalar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu