Zodyak ve Burçlar

Zodyak burcu, güneşin yıldızlara göre konumuna bağlıdır. Zodyak ve Burçlar Astrolojide bir kişinin kişiliğini anlamak ve geleceği tahmin etmek için kullanılırlar. Toplamda 12 burç vardır ve her birinin kendine has nitelikleri ve özellikleri vardır.

Koç: 21 Mart – 19 Nisan Koç, zodyakın ilk burcudur ve Koç burcuyla sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar cesaretleri, bağımsızlıkları ve özgüvenleriyle tanınırlar. Doğal liderlerdir ve çok fazla enerji ve kararlılığa sahiptirler Koç: 21 Mart – 19 Nisan Koç, zodyakın ilk burcudur ve Koç tarafından sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar cesaretleri, bağımsızlıkları ve özgüvenleriyle tanınırlar. Doğal liderlerdir ve çok fazla enerjiye ve kararlılığa sahiptirler.

Zodyak ve Burçlar

Boğa: 20 Nisan – 20 Mayıs Boğa, Boğa burcunun ikinci burcudur ve Boğa ile sembolize edilir. Bu işaret altında doğan insanlar kararlılıkları, pratiklikleri ve güçlü iradeleriyle tanınırlar. Ayrıca lüks sevgileri ve hayattaki daha ince şeyleri takdir etmeleriyle tanınırlar. Zodyak ve Burçlar İkizler: 21 Mayıs – 20 Haziran İkizler burcunun üçüncü burcudur ve ikizlerle sembolize edilir. Bu işaretin altında doğan insanlar zekaları, uyum sağlamaları ve iletişimleri ile tanınırlar. Çift kişilikleri vardır ve hem dışa dönük hem de içe dönük olabilirler.

Zodyak ve Burçlar
Zodyak ve Burçlar

Yengeç: 21 Haziran – 22 Temmuz Yengeç burcun dördüncü burcudur ve Yengeç ile sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar, duygusal derinlikleri ve güçlü sezgileri ile tanınırlar. Ayrıca sadakatleri ve güvenlik ihtiyaçları ile tanınırlar Aslan: 23.7. – 22.8. Aslan burcun beşinci burcudur ve Leo onu sembolize eder. Bu burçta doğan insanlar özgüvenleri, yaratıcılıkları ve liderlik becerileri ile tanınırlar. Doğaları gereği iyimserdirler ve ilgi odağı olmayı severler. Burcum ne diye merak içindeyseniz sayfayı tıklayın.

Başak: 23 Ağustos – 22 Eylül Başak, zodyakın altıncı burcudur ve Başak tarafından sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar zekaları, pratiklikleri ve detaylara verdikleri önem ile tanınırlar. Doğaları gereği analitiktirler ve mükemmellik arzusuyla hareket ederler Terazi: 23 Eylül – 22 Ekim Terazi, Terazi’nin yedinci burcudur ve Terazi onu sembolize eder. Bu burçta doğan insanlar çekicilikleri, diplomasileri ve sakinlikleri ile tanınırlar. Doğaları gereği adildirler ve güçlü bir adalet duygusuna sahiptirler.

Akrep: 23 Ekim – 21 Kasım Akrep, zodyakın sekizinci burcudur ve Akrep tarafından sembolize edilir. Bu burçta doğanlar, yoğunlukları, tutkuları ve kararlılıkları ile tanınırlar. Ayrıca gizemli yapıları ve güçlü sezgileri ile tanınırlar Yay: 22.11. – 21.12. Yay, zodyakın dokuzuncu burcudur ve Yay ile sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar, macera, iyimserlik ve mizah anlayışlarıyla tanınırlar. Doğaları gereği meraklıdırlar ve yeni fikir ve kültürleri keşfetmeyi severler.

Oğlak: 22 Aralık – 19 Ocak Oğlak burçların onuncu burcudur ve keçi ile sembolize edilir. Bu burçta doğan insanlar hırsları, disiplinleri ve pratiklikleri ile tanınırlar. Zodyak ve Burçlar Doğal olarak sorumludurlar ve başarma arzusuyla hareket eder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu