İlişkiler Nasıl Kurtarılır?

İlişkileri Kurtarma Yöntemleri

İlişkiler Nasıl Kurtarılır? Evet, en güçlü ilişki ve evlilikler bile zaman zaman zorluklarla karşılaşabilir. Mutlu, sağlıklı ve güvene dayalı ilişkiler kurmak çaba ve zaman ister. Öncelikle yaşanılan problemlerin hayatın ve ilişkilerin bir parçası olduğunu kabullenmeliyiz. Bu noktada, sorunu tespit etmek ve düzeltmek önemlidir. Uzun mesafeli bir ilişkiyi sürdürmeye çalışırken şevkinizi kaybediyor veya bir rutine saplanıp kalmış olabilirsiniz. Bir ilişki de güven kırıldığında, büyük bir çatlak oluşur. Acı verici ve başa çıkması zor olabilir. Ancak problemleri ertelemek uzun zaman sürecinde size bir fayda sağlamaz. Bir ilişki sırasında sadakatsizlik veya güven kırılırsa, olanların sorumluluğunu almak ve davranışlarınızın partnerinizi nasıl incittiğini anlamak da çok önemlidir. Bu durumda kendinizi savunmak ya da onlardan kaçmak yerine hatalarınızı kabul etmeye çalışmalısınız. Kaybedilen güveni yeniden kazanmak için partnerinize sevgiyle yaklaşmalısınız. Sorumluluk almaktan kaçınmayın veya suçlayıcı bir tavır takınmayın. İşte şimdi zarar görmüş bir ilişkiyi onarmak için bazı sağlık adımlar atmanız gerekir.

İlişkiler Nasıl Kurtarılır?

Kendinizi netleştirin. İncinmiş bir evliliği ya da ilişki durumunu kurtarmanın tek yolu net kararlar alabilmektir. Duygularınızı gizlemeden veya abartmadan kendinizi açıkça ifade etmeye çalışın. Eğer bir ihlalci iseniz, yargılamayın ve karşı tarafa beyan edin. İlişkiler Nasıl Kurtarılır? Elbette önce kendinize karşı dürüst olun ve karşınızdaki kişinin iyi niyetini suiistimal etmemeye dikkat edin. Kırılan güven çok ciddidir ve bir ilişkideki herkese zarar verebilir. Bu durumu açıklamak ve düzeltmek zorsa, bir ilişki uzmanından yardım almayı düşünün. Profesyonel yardım almaktan çekinmeyin, ilişkinizi geliştirmek için iyi bir adım bu olabilir. Burada size en uygun terapisti seçip çift terapisi konularını konuşabilirsiniz.

İlişkiler Nasıl Kurtarılır?
İlişkiler Nasıl Kurtarılır?

Fiziksel olarak ayrı kalmak, ilişkilerde genellikle zor olabilir özellikle evlilikte de zordur. Romantizmi devam ettirmek için her iki tarafın da ekstra bir çaba göstermesi lazımdır. Beklentilerinizi yönetmelisiniz ve partnerinizle mümkün olan en kısa sürede şahsen tanışmak için kendinizi hazırlayın. Uzak mesafe ilişki ve evliliklerinde beklentiler de çok önemlidir.

İlişki Kurtarma Yöntemi

Beklentilerinizi baştan dürüst ve açık bir şekilde iletmek, daha sonra işlerin ters gitmesini önleyebilir. Düzenli olarak planlanmış ziyaretler ilişki gelişimi için önemlidir çünkü çiftler ziyaretleri bilir ve planlar. Eşler planlanan zamanları dört gözle bekler ve özel olmalarını ister. Ayrıca araştırmalar, ortakların yeniden bir araya gelmeyi planladıkları uzun mesafeli ilişkilerin çok daha az stresli ve daha tatmin edici olduğunu gösteriyor. Aynısı tüm ilişki dinamikleri için geçerlidir. İlişkiler Nasıl Kurtarılır? Verme ve alma dinamikleri. Birlikte yaşıyor olsanız bile kendi sınırlarınızdan taviz vermeden karşınızdakinin ihtiyaç ve tercihlerini karşılamaya çalışabilirsiniz. Bu sayede her iki taraf da kendi ben merkezli alana sahip olabilmektedir. Birbirinize kişisel zaman ve özgürlük verin ve buna uyum sağlayın. Bozulan bir ilişkiyi düzeltmenin bir yolu, birbirinize zaman vermektir. Bu süre zarfında arkadaşlarınızla zaman geçirmenin ruh sağlığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Partnerinize körü körüne bağlanmanın ve ilişkinizin dışında bir hayatın olmamasının tehlikeli olduğunu unutmayın.

Basit fiziksel temas, ilişkilerin korunmasına ve onarılmasına yardımcı olabilir. Örneğin, el ele tutuşmak veya sarılmak, stresi azaltan ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan oksitosin hormonunu serbest bırakır. Partnerinizle ilişkiniz yolunda gitmiyorsa ve bunu ifade etmekten korkuyorsanız, sevgi ve fiziksel temas yardımcı olabilir. Küçük adımlarla başlayabilirsiniz. Sadece elini tutarak ona hala değer verdiğinizi gösterebilirsiniz. Uzun mesafeli bir ilişkiniz varsa, çevrimiçi toplantılarınızı planlamak için zaman ayırın. Çevrimiçi toplantılar, mesafe veya mali kısıtlamalar birlikte vakit geçirmenizi engellediğinde idealdir. İlişkiler Nasıl Kurtarılır? Ancak bu toplantılarda genellikle konuştuğumuz konuları bir kenara bırakmakta fayda var. Biraz yaratıcı ol! Örneğin, birlikte yemek yapabilir, görüntülü sohbet edebilir ve birlikte film izleyebilir, sanal oyunlar oynayabilir ve hatta sırayla kısa hikâyeler okuyabilirsiniz. İncinmiş bir ilişki için çok canlandırıcı bir hareket olacağına inanıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu