Contratek 100 mg 30 efervesan tablet

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet reçeteli mi?

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet, bir non-steroid anti-inflamatuar ilaç (NSAID) olan ketoprofen içerir. İçerdiği ketoprofen nedeni ile bu ilaç ağrı, inflamasyon ve ateş gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur ve bu amaçla reçete edilir. Söz konusu ilacın kullanıldığı sağlık sorunları genel itibari ile omurga, eklem veya muskuloskeletal ağrı tiplerinden kaynaklanmaktadır.

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet

Bu ilaç hamilelik, emzirme, çocuklar veya bazı sağlık sorunları olan kişiler için uygun olmayabilir. Contratek 100 mg 30 efervesan tablet Önemli sayılabilecek bir ilaç reaksiyonu ya da yan etki görürseniz, vakit kaybetmeden doktorunuz ile iletişime geçmeli veya en yakın sağlık kuruluşuna gitmelisiniz. Peki;

• Contratek 100 mg 30 tablet kimler kullanabilir?

• Contratek 100 mg/30 tablet nasıl kullanılır?

• Contratek efervesan tablet 100 mg 30 reçeteli mi?

Eğer contratek efervesan tablet kullanılmanız önerildiyse ya da reçete edildiyse bu cevaplar sizin için yeterli olacaktır.

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet
Contratek 100 mg 30 efervesan tablet

Kimler Contratek 100 Mg 30 Efervesan Tablet Kullanabilir?

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet, genellikle yetişkinler tarafından kullanılan ve yetişkinlere reçete edilen bir ilaç türüdür. Ancak çocuklar ve gençlerde de bu ilacı kullanılabilir. Buna rağmen, çocuklar ve gençlerde kullanımı için doktorunuzun talimatlarına uymak önemlidir. Contratek 100 mg 30 efervesan tablet reçeteli mi? Çünkü çocuklar ve gençler için ilacın dozaj farklılıkları olabilir. Bu sebeple de çocuk ve gençler için kullanımı esnasında dikkatli bir şekilde takip edilmelidir.

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet Sgk karşılar mı?

Ayrıca, hamile veya emziren kadınlar, böbrek, karaciğer, mide veya bağırsak sorunları olan kişiler, aspirin veya diğer non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar gibi ilaçlar kullanan kişiler veya alerjisi olan kişiler Contratek tablet kullanmamalıdır. Bu ilacı kullanmadan önce doktorunuz ile konuşmanız önerilir.

Contratek 100 Mg 30 Efervesan Tablet Nasıl Kullanılır?

Efervesan tabletler, çabuk ve kolayca çözülen tabletlerdir ve içilerek kullanılırlar. Bu nedenle her bir tableti, oda sıcaklığında beklettiğiniz bir bardak su içerisinde çözüp, hemen ardından yutabilirsiniz. Tabletleri yemek yemeden önce veya yemek yedikten sonra su ile tüketebilirsiniz. Tabletleri ezmeden veya parçalamadan su yardımı ile almanız önerilir. İlacın kullanımı doktor tarafından yazılmış talimatlar veya doktorunuzun önerileri doğrultusunda yapılmalıdır. Contratek 100 mg 30 efervesan tablet, yetişkinde günde 2-3 defa, en fazla 200 mg dozda kullanılmalıdır.

Eğer dozaj, kullanım süresi veya kullanım şekli hakkında herhangi bir sorunuz varsa, doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçin. Ayrıca ilacı kullanmaya devam ettiğiniz sürece yan etkileri izlemeli ve eğer yan etkileri fazla olursa doktorunuz ile iletişime geçmeyi ihmal etmemelisiniz.

Contratek 100 Mg 30 Efervesan tablet Reçeteli Mi?

Contratek 100 mg 30 efervesan tablet, bir semptomatik ağrı kesici olarak kullanılır. Bu ilaç, ağrı, ateş, şişkinlik ve enflamasyon gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur. Contratek efervesan tablet yeşil reçeteli bir ilaçtır ve doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. İlacı kullanmadan önce mutlak suretle doktorunuza danışmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu