Akrep Burcu Özellikleri-Akrep Burcu Ünlüleri

Akrep burçlarının özellikleri, Akrep burcu kadınları, Akrep burcu erkekleri, Akrep burcu ünlüler, Akrep burcu iş hayatı, Akrep burcu hediye vb.. bilgiler için alışkanlık

Akrep Burçlarının Genel Özellikleri

Grup: Su, negatif, dişi, sabit

Yönetici Gezegen: Mars, Plüton

Renk: Canlı kırmızı, siyah

Uğurlu Taş: Opal, Lal

Şanslı Sayı: 9

Şanslı Gün: Salı

Karşıt Burç: Boğa

Şehirler: Washington, New Orleans, Liverpool

Metal: Çelik, demir

Çiçekler: Kırmızı karanfil, kırmızı gül, ateş çiçeği

Ağaçlar: Ardıç, karaçam, selvi

Akrep Burçlarının Kişisel Özellikleri

Akrep insanı yaşama tutkuyla bağlıdır. Bu nedenle akrepleri simgeleyen en önemli sözcük hiç kuşkusuz arzuluyorum sözcüğüdür. Başladıkları hiçbir işi yarım bırakmazlar. Ne kadar güçlü olduklarını gözlerinden okuyabilirsiniz. Jest ve mimiklerini çok güzel kontrol ederler. Duygularını saklamakta üstlerine yoktur. Bakışları ile sevgilerini ve nefretlerini çok güzel anlatırlar.  Duygusal akrep erkeği çok tehlikelidir. Akrep kadınları ise ukala ve kendini beğenmiş erkekleri sevmez. Çoğu zaman bu tip insanlara hadlerini bildirmek için mücadele ederler. Akrepler genelde kendi bildiklerini okurlar, danışarak iş yapmayı sevmezler. Bu yüzden çok sık hata yapmaya meyillidirler.

Akrep burcundan olan birisini ikna etmek çok güçtür. Aşırı kuşkucu oldukları için kolay inanmazlar. İnandıkları bir şeyi ise sonuna kadar savunurlar. Çalışmalarında sabırlı olup işlerine özen gösterirler. Basit ve monoton yaşam akreplere göre değildir. Heyecanlı ve kıpır kıpır bir yaşam sürmek isterler. Akreplerin yaşamında cinsellik önemli bir yer tutar. Ölümü yeni bir başlangıç olarak gördükleri için ölümden korkmazlar.

Akrep Burçlarının Özellikleri

Akrep burçlarının özellikleri ilginç bir fiziksel yapıya sahiptir. Genelde orta ya da uzun boylu olurlar. Kalın ve düzgün bir bedenleri vardır. Yüzleri yuvarlak, saçları koyu ve dalgalı olur. Çekici gözlere sahip olan akrepler bakışları ile karşı tarafı kolayca etkisi altına alabilir. Bedenleri oldukça hassas olduğu için en zor hastalık tipleri genelde akreplerde görülür. Akrep hastalandığı zaman teşhisi ancak tahlillerle ortaya çıkar. Akreplerin cinsiyet hormonları diğer burçlara göre daha çok çalışır. Vücutlarında bulunan potansiyel enerji ile çevresindeki insanları kendisine adeta mıknatıs gibi çekerler. Akrepler acıya en dayanıklı burçlardır.

Akrep Burcu Aşk Hayatı

Akrepler burç kuşağının en gizemli canlılarıdır. Yaşamı hafife almadan yaşarlar. İçindeki yüksek duygulara kapılan akrepler ihtiraslı bir yaşam sürerler. Gizemli akrepler cinsel duyguları yoğun yaşarlar. Bakışları ile insanı kendine mıknatıs gibi çekerler. Aşk yaşantısını göstererek değil gizli yaşamayı tercih ederler. Karşısındaki kişiyi çok kolay etkisi altına alırlar. Güçlü ihtirasları ve aşka olan inançları akrepleri çoğu zaman güçsüz kılar. Yasaklar delinmek için vardır anlayışı ile yaşam sürer aşkı için her türlü sıkıntıyı göze alırlar. Akrep erkeği ile birlikte olmak büyük bir sabır gerektirir. Akrep kadınları ise sevdiklerine çok bağlı olurlar. Akrep insanı kolay âşık olmaz, aşık olduğu zamanda sevdiklerini ölümüne severler. İncinmekten çok korkarlar, bu yüzden aşka kendilerini hemen teslim etmek istemezler.

Akrep Burcu Ünlüleri

24 Ekim- 23 Kasım tarihleri arasında dünyaya gelen kişiler Akrep burcuna mensup olurlar. Akrep burcu ünlüler şunlardır:

Billur Kalkavan, Doğa Rutkay, , Yılmaz Erdoğan, Helin Avşar Hz. Muhammed, Alain Delon, Rock Hudson, Martin Luther, Alfred Nobel, Pablo Picasso, Marie Curie, Indira Gandhi, Katherine Hep Burn, Mesut Yılmaz, M. Kemal Atatürk, Necmettin Erbakan, Nazlı Ilıcak, Süleyman Demirel, Dostoyevski, Troçki, Albert Camus, Voltaire, Theodore Roosevelt. Arzum Onan, Emel Sayın, Zerrin Özer, Demirel , Meltem Cumbul, Muazzez Abacı, Ediz Hun

Akrep Burcu Kadınlarının Özellikleri

Akrep burcu kadınları aşırılığı severler ve hayatı uç noktalarda yaşarlar. Bu yüzden kendileri ile ilgili yorum yapma ihtiyacı duymazlar. Akrep kadınları güçsüz erkeklere tahammül edemezler. Kendilerini üstün kişilikte birisine teslim ederler. Akrep burcu kadını etkilemek istiyorsanız güçlü bir adalet duygusuna sahip olmalısınız.  Zevkli ve seçici akrepler kolay beğenmezler. Beğendiklerini de elde etmek için türlü entrikalar çevirirler. İmkânsızın peşinden koşarlar. Sınırlarını geniş tutup uç noktalarda gezerler. Akrep erkeğini kandırmak için onun sevdiği şeyleri mutlaka keşfetmeniz gerekir.

Akrep Burcu Çocukları

Akrep burcu çocukları dünyanın en ilginç çocuklarıdır. Sessiz denizde fırtına koparmaya bayılırlar. Yalnız yaşamayı severler. Kendilerini sürekli oyalayacak bir iş bulurlar. Sezgileri çok kuvvetlidir. Sürekli sevgiye ihtiyaç duyarlar. Fakat bunu itiraf edemeyecek kadar gururludur. Parayı sever, harçlıksız kalmaya dayanamazlar. Okul yıllarında okumaya düşkün olurlar. Disiplinli çalışır başarılı öğrenci olmaya çalışırlar. Alışverişte polisiye romanlar, spor ayakkabıları ve müzik cd’leri alırlar.

En büyük tutkuları ise kol saatidir. Akrep kızları kırmızı çizme, toka, kazak ve tişörtleri sever. Erkekler içinse takım formaları çok değerlidir.

Akrep Burçları İçin Hediye

Akrep burçları hediye almayı çok sever. Gizemli ve şaşırtıcı hediyelerle akreplerin gönlünü alabilirsiniz. Sezgilere önem veren akreplere özel hediyeler almalısınız. Akrepler için güzel bir akşam yemeği, sevdiği bir sanatçının konser bileti, güzel bir tiyatro gösterisi düzenlemelisiniz. Tarzına uygun seçilmiş giysilerde akrepleri mutu eder.  Akreplere hediye almak isterseniz tercihinizi; parfümler, kamera, korku ve polisiye filmleri, şık cüzdanlar, el emeğiyle yapılmış özel takılar, ahşap sanatlar ve ev dekorasyonu alanında kullanabilirsiniz.

Akrep Burcu Erkeklerinin Özellikleri

Akrep burcu erkekleri duygusal erkeklerdir. Olaylara güçlü bir mantıkla yaklaşırlar. Bu yüzden akreplere her konuda güvenebilirsiniz. Hafızaları çok güçlüdür. Bir şeyi bir kez söylemeniz yeterlidir. Bir şeyi hatırlatılmaktan nefret ederler. Yüzeysel ilişkiler her zaman akrep erkeklerine sıkıcı gelir. Çocuklarla iletişimde ketumdurlar. Çocuklarının yaşama karşı dayanıklı olmalarını isterler.

Akrep Burçları İş Yaşantısı

Akreplerin öfkesi ve yaşam enerjisi gözlerinde toplanmıştır. Sessiz ve sakin oluşları bazen insanları ürkütür. Her şeyi inceleyen yapıları ile sorun çözmede oldukça başarılıdırlar. Kıskançlıkları çoğu zaman zarar verir. Akrep burçları iş yaşamında çekilmez olurlar. Anlaşmak oldukça zordur. Yönetmeyi sevdikleri için yönlendirmeleri pek sevmezler. Problemleri radikal bir biçimde çözerler. İş yaşamında görevlerine sadık olurlar. Bugünün işini yarına bırakmazlar. Ertelemeyi ve iptal etmeyi sevmezler. Zorluklar karşısında mücadele etmeyi sever, kolay pes etmezler. Yaşamı derin bir şekilde sorgularlar. İş yaşamında her zaman pozitif olurlar. Şikâyet etmeyi genelde bir acizlik olarak görürler.

Akrep Burçları Diyetleri

Akrepler beslenmelerine çok dikkat etmezler. Hızlı ve kısa sürede yemek yedikleri için bünyelerini yorarlar.  Akrepler genelde tansiyon, kalp, dolaşım bozukluğu hastalıkları çok çekerler. Akreplerin vücudu için; biotin, kalsiyum fosfor ve potasyum gereklidir. Akrep burçları diyetleri  için şu diyet tavsiye edilir:

1.ÖĞÜN: Aç karnına 2 bardak ılık su, 2 dilim diyet ekmek, 2 tatlı kaşığı reçel, şekersiz çay ve kahve

2.ÖĞÜN: Izgara tavuk, haşlanmış brokoli, bol salata

3.ÖĞÜN:1 Tabak sebze yemeği, bol yeşil salata, arada 1 porsiyon meyve.


1.ÖĞÜN: Aç karnına 2 bardak ılık su. 2 dilim kepek ekmek, 1 kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir,

2.ÖĞÜN: Izgara balık, haşlanmış brokoli, bol yeşil salata

3.ÖĞÜN: Haşlanmış sebze ve bol salata


1.ÖĞÜN: Aç karnına 2 bardak ılık su, 1 tane meyve 1 dilim kepekli ekmek, şekersiz çay ve kahve

2.ÖĞÜN:4 tane köfte, bol yeşil salata ve domates. Arada 2 porsiyon meyve.

3.ÖĞÜN:1 porsiyon taze fasulye, bol salata

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu