Amana Nerenin Markası, Kaç Yılında Kuruldu

Amana Nerenin Markası, Kaç Yılında Kuruldu gibi merak edilenleri sizlerle paylaşacağız. Marka Abd merkezi önemli bir buzdolabı üreticisidir, Hatta yazıda detaylarından bahsettik ilk mikro dalga icad eden kusursuz kalitede bir ısıtma soğutma markasıdır.

Amana Kaç Yılında Kuruldu

Kaç Yılında Kuruldu 1947’de Kuruldu 1947 Yılında Amana, ev için ilk dik dondurucuyu üretti ve 1949’da yan yana kapakları olan bir buzdolabı üretti1950’de şirket, kurucusu da dahil olmak üzere bir grup yatırımcıya satıldı ve Amana Refrigeration, Inc oldu.

Amana Nerenin Markası

Amana Nerenin Markası Amana Şuan Whirlpool Group altında artık Maytag isminde üretim yapan bir Amerikan markasıdır, Üretimide Marka sahipleri bulunduğu yerde Amerikada üretilmektedir.

1954 yılında klima üretimine başlamıştır . Amana 1965’te Raytheon tarafından satın alındı , 1947’de mikrodalga fırını ilk icat eden markadır ve 1954’te ticari Radarange Model 1611’i piyasaya sürdü. 1967’de Amana, Radarange’ın bir tüketici modelini tanıttı . ev kullanımı için tasarlanmış popüler mikrodalga markalarında biri oldu.

amana logo
amana logo

Amana Markası Kime Satıldı

1997’de şirket, 2002’de Maytag’a satıldı (şimdi Whirlpool markası altında üretilmektedir. ) satan bir ısıtma ve soğutma üreticisi olan Goodman Global tarafından satın alındı. Goodman hâlâ Amana’nın klimasının sahibi ve fırın bölümü ve Amana ev aletleri artık Whirlpool Corporation’a aittir ve Whirlpool tarafından üretilmektedir . Amana Under Counter Wine, satıldı ve şimdi Aficionado markası altında pazarlanıyor.

Amana Markası Neler Üretmektedir.

Amana o zamandan beri fırınlar, tezgah üstü setler, bulaşık makineleri ve çamaşır yıkama ve kurutma makineleri dahil olmak üzere çeşitli ev alerleri  kullanıcı aletlerin üretimine başladı. Whirlpool, Amana, Iowa’daki fabrikalarında Amana, JennAir, KitchenAid, Maytag ve Whirlpool adı altında ürünler üretmektedir. 1940’tan beri faaliyette olan tesis, Ekim 2020’de Chicago merkezli bir limited şirket olan Wramia001’e satıldı. Şirketin uzun vadeli bir kira sözleşmesi bulunmaktadır. Amana Markası hali hazırda ülkemizde şuan satışı bulunmasada amana servisi desteği alabileceğiniz. Bir merkezi bulunmaktadır, Önceden oldukça iyi bir pazara sahip olan şirket artık malesef özel ithalatla ülemize gelmektedir, Yada Maytag markası alarak aynı ölçülerde dolab sahibi olabilmektesiniz.

kaynak : https://en.wikipedia.org/wiki/Amana_Corporation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu