Varex Egzoz Cezası 2024-Varex Egzoz Zararları

Varex egzozun zararları, varex egzoz yakıtı etkiler mi, varex egzoz cezası 2024 vb.. yararlı bilgiler için aliskanlik.com

Ülkemizde modifiye tutkunlarının sayısının her geçen gün artması beraberinde birçok sorunun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Özellikle de son yıllarda kullanımı her geçen gün artan Varex Egzoz ile ilgili olarak gelen sorularınızın cevaplarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Egzozun çalışma mantığından çok farklı bir sistem ile çalışan Varex Egzozun özellikle modifiye tutkunları tarafından tercih edilmesi bu egzoz türü ile ilgili merak edilenlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Varex egzoz cezası 2024 yılında yine modifiye severlerin canını yakacağa benziyor.

Varex Egzoz Zararları

Başlıca varex egzoz zararları şunlardır:

Öncelikli olarak araçların performansında ciddi oranda bir artış meydana getirecek olmasından dolayı, aracın yakıt tüketiminde ciddi oranda bir artış meydana getirmektedir. İlk olarak bütçenize doğrudan bir zarar vereceğini belirtmek istiyoruz.
Varex Egzozun ikinci olarak zararları arasında ise doğaya saldığı gaz oranı ile alakalı olduğunu belirtelim. Yani Varex Egzoz kullanan araç sahiplerinin araçlarından çıkan gaz oranın yüksek olması doğada zehir gazların giderek artmasına neden olmaktadır.
Motorun zorlanmasına neden olacak olan Varex Egzoz parçası, motorun daha çok sürede yıpranmasına neden olacağından dolayı motor ömrünün kısalmasına neden olmaktadır.
Son olarak ise zararları arasında çevre kirliliğin olduğunu sizlere açıklayabiliriz. Hatta ülkemizde kullanımı yasak olan ve cezası olan Varex Egzoz türünü kullanmadan önce bu belirttiğimiz zararları okumanızı öneriyoruz.

Varex Egzoz yakıta etki eder mi?

Egzoz sistemlerinde bulunan susturucu izolasyonun iptal edilmesi yüksek gürültünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Varex Egzoz türü de egzoz içerisinde yer alan susturucunun kullanılmadığı bir egzoz türü olduğundan dolayı öncelikli olarak çok yüksek ses çıkartarak ciddi oranda gürültü kirliliği yapmaktadır.

Varex egzoz yakıtı etkiler mi sorusuna cevap ise şöyledir. Yüksek ses çıkartan Varex Egzoz türünün aynı zamanda yakıt performansına da son derece ciddi etkisi bulunmaktadır. araçların daha yüksek güçte performans tüketmesine neden olan Varex Egzozun özellikle yakıt konusunda %20 -30 civarında yatkınızda bir artış meydana getirmesinin söz konusu olduğunu belirtelim.

Varex Egzoz Cezası 2024

Varex egzoz cezası 2024 yılı için şöyledir:

1520 TL’lik abartı egzoz cezası vardır. Peşin ödemede ise bu fiyat 1140 TL’ye düşmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu