Trendyol İade Şartları Nelerdir

Trendyol İade Şartları Nelerdir E-ticaret devi ve merak edilen şartlarını birkaç önemli maddeyle belirlenmiştir. İade edilmeyen ürünler ve iade şartları hakkında bilgi sahibi olun.

Trendyol İade Şartları Nelerdir

Trendyol’dan ürün satın aldınız ancak iade etmek istiyorsunuz. Trendyol İade Şartları Nelerdir Bu durumda bilmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. İade şartlarını sağladığınız takdirde hızlı iade talebi ile siparişinizi geri gönderebilirsiniz. Trendyol’da iade yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi siparişin üzerinden 15 gün geçmemiş olmasıdır.

Trendyol iadesi gerçekleştirmeden önce iade süreci hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızın devamında detayları öğrenebilirsiniz. Trendyol bazı şartların sağlanması durumunda iade alır. Ancak bazı istisnai durumlar vardır. Kullanılmış ve yıkanmış ürünler iade gerçekleştiremeyeceğiniz durumlardan birisidir.

Trendyol İade Şartları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Trendyol iade şartları 4 maddede değerlendirilebilir. Bu şartları sağlayan kişiler iade işlemini gün içerisinde kolayca tamamlayabilirler. Ancak Trendyol’dan herhangi bir ürün satın alırken her zaman iade edebileceğinizi düşünmeyin. Trendyol bazı ürünlerin iadesini kabul etmemektedir. Trendyol’un en önemli iade şartları aşağıdaki gibidir;

Trendyol iade

  1. Trendyol iade 15 gün içinde yapılmalıdır.
  2. İade edilen ürünler siparişteki ile aynı olmalıdır.
  3. Ürün yıpranmamış ve kullanılmamış olmalıdır.
  4. İade için siparişin faturası gereklidir.
Trendyol iade şartları
Trendyol iade şartları

Trendyol siparişinizi geri iade etmek için dikkatli olmanız gereken en önemli şey iade edebileceğiniz süre zarfıdır. Eğer siparişin üzerinden 15 gün geçerse diğer şartları karşılasanız bile ürününüzü iade etmeniz mümkün olmayacaktır.

1- Trendyol İade 15 Gün İçine Yapılmalıdır

Siparişinizi 15 gün içinde iade etmenizi gerektirir. Trendyol İade Şartları Nelerdir Üzerinden 15 gün geçen siparişlerin iadesi Trendyol tarafından alınmamaktadır. İade talepleri mobil uygulamadan yapılır ve 15 günün sonunda iade talep seçeneği iptal olur. Bu nedenle siparişlerinizi iadesini ertelemeyin. 15 gün geçmeden iade kodu almaya ve kargoya bırakmayı unutmayın.

2- İade Edilen Ürün Siparişteki ile Aynı Olmalıdır

Trendyol siparişinizi iade etmek istediğinizde ürünün zarar görmemiş olmasına özen gösterin. Trendyol orijinal üründen farklı bir ürün gönderildiğinde bunu fark eder ve iade işlemini iptal eder. Bu konu diğer müşterilere haksızlık olmaması açısından önemlidir. Ürünününüz tam kutusunda ve faturalı bir şekilde iade gönderin. Bu sayede iade işleminiz sorunsuz tamamlanacaktır.

3- Ürün Yıpranmamış ve Kullanılmamış Olmalıdır

Şartlar katı değildir ancak kullanılmış ürünlerin iadesine de müsaade edilmez. Bu nedenle aldığınız ürünü kısa sürede iade etmenizde fayda vardır. Genellikle bu yüzden 15 gün içerisinde iade etmeniz gerekir. Ürünü kesinlikle yıkamayın, ütülemeye çalışmayın ve kirletmeyin. Kıyafet üzerine parfüm sıkmak gibi durumlar iadenin iptal olmasına neden olabilir.

4- İade İçin Siparişin Faturası Gereklidir

Trendyol ürünlerini iade etmek için tam kutu ve fatura gereklidir. Özellikle elektronik bir aleti orijinal kutusunda göndermeniz şart koşulmuştur. Ürünü kutusundan çıktığı gibi yerine yerleştirin. Faturasını paket içerisinde eklemeyi kesinlikle unutmayın. Bu konuya dair bir tüyo verecek olursak, Trendyol siparişlerinizi açarken kutuyu yırtmayın. Orijinal kutunun sağlam kalması iadeyi kolaylaştırır.

Trendyol İade Şartları Nelerdir
Trendyol İade Şartları Nelerdir

Trendyol İade Hakkında Sıkça Sorulanlar

Trendyol İade Şartları Nelerdir hakkında sıkça sorulan soruları bir araya getirdik. Eğer konuya dair merak ettikleriniz varsa aşağıda bulabilirsiniz.

1- Trendyol Hangi Ürünler İade Edilemez?

Trendyol’dan satın aldığınız bir ürünü iade etmek istiyorsanız hangi ürünlerin iade kapsamına girmediği hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Trendyol’daki birçok ürün iade edilse de bazı ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Trendyol iade edilmeyen ürünlerden bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Tek kullanımlık ürünler
  • Kişisel bakım ürünleri
  • İç giyim ürünleri
  • Kurulumu yapılmış elektronik ürünler
  • Yıkanmış, etiketi çıkarılmış giyim ürünleri
  • Tarihi geçme ihtimali olan gıda ürünleri

Trendyol’da iade edemeyeceğiniz ürünler böyledir. Özellikle tek kullanımlık ürünlerin ve iç giyim ürünlerinin iade edilmediğini bilin. Ürünü satın alırken iade kapsamına girip girmediğini bilirseniz hayal kırıklığına uğramazsınız.

2- Trendyol İade Ederken Fatura Gerekli mi?

Trendyol İade Şartları Nelerdir arasında fatura da yer alıyor. Satın aldığınız ürünün faturası paketle beraber tarafınıza gönderilmiş olmalıdır. İade ederken faturayı paket içerisinde koymanız gerektiğini unutmayın. Aksi durumda iade talebiniz karşı tarafa ulaştıktan sonra iptal edilir.

3- Trendyol İade Parası Ne Zaman Yatar?

Trednyol iade paketinizi eksiksiz bir şekilde gönderdiyseniz tahmini olarak 3 gün içerisinde paranızı geri alırsınız. Paket karşı tarafa ulaştıktan sonra bu süre birkaç gün uzayabilir. Trendyol iade parası genellikle 3 gün içerisinde hesaba yatmış olur. Bu parayı dilerseniz Trendyol cüzdanınızda kullanabilir ya da banka hesabınıza gönderilmesini isteyebilirsiniz.

4- Kolay İade Talebi Nedir?

Trendyol kolay iade talebi, hızlıca iade yapabilmeniz adına oluşturulmuş bir sistemdir. Satın aldığınız ürüne siparişlerim sayfasından ulaştığınızda “Kolay İade Talebi” seçeneği sizi karşılar. Buraya tıklayarak aldığınız iade kodunu kargo şirketi yetkilisine belirterek kolayca iade işlemi başlatabilirsiniz. Trendyol İade Şartları Nelerdir Trendyol, kullanıcıların kolayca iade yapabilmesi için böyle bir sistem kullanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu