İnsan Psikolojisi

İnsan İyi olmaya Programlanmış Bir Psikolojiye Sahiptir

İnsan İyi olmaya Programlanmış Bir Psikolojiye Sahiptir; İnsan Psikolojisi Hayatımızda üst üste gelmiş bir yığın olumsuzlukla karşılaşmış olabiliriz. Bunların hepsi hayatımızın odağını ve insan psikolojisini  değiştirebilecek güçtedir.  Bulunduğumuz durumun etkisinde kalarak yaşamak bize  kendimizden daha fazla fedakarlık yapmaya itecek hatta daha yıpratıcı hale gelecektir. İnsan iyi olmaya programlanmış bir psikoloji sahiptir. Her şeyden  önce bu durumun farkında olmalı sürüklemeyi durdurmalıyız.

İnsan Psikolojisi

1. Geçmiş hatalarımızdan ders çıkarmalıyız. İnsan Psikolojisi Belki de yapmış olduğumuz en büyük hata özgüvenimizi kaybetmektir. Kaybettiğimiz özgüvenimiz bizi çaresizlik içinde bocalamaya itecektir. İnsan yaratılmış varlıkların içinde en güçlü ve iradelisidir. Bulunduğumuz ortamda başımız dik ve kendimizden emin adımlar atmak bizi daha güçlü kılacaktır.

2. Planlarımız olmalı hayati gelişi güzel yasayabilecek kadar şanslı değiliz. Her zaman hayata geçirebileceğimiz bir B planımız olmalı. İnsanların B planları bazen kendilerini keşfettiler alanları oluyor. İşinden ayrılan gencin geçimini sağlamak için diktiği dikişler belki de onun hayatını tamamen değiştirecek bir modacı olmasına neden olacaktır.

3. Planlarımızı, hayallerimizi ve amaçlarımızı yazdığımız bir defterimiz olmalı. Başarabildiği her şeyi altın yıldızlarla süsleyip  defterini her açtığında kendiyle gurur duymalı.

4. Dünyada yüzlerce çeşit hobi vardır. Kendimiz için seçtiğimiz bir hobiyi küçük  bir maliyetle hayata geçirip inanılmaz keyif verici ürünler ortaya çıkarabiliriz. Satın aldığımız boncuklarla yaptığımız bir kolye boynumuzda taşıdığımız bir gururdur.

5. İnternet ve sanal dünya insanların bağımlılıkları olmuştur. İnsan Psikolojisi İnternette geçirdiğim kıymetli zamanımızı kendimizi geliştirmek için harcamalıyız kütüphanemizde bizi bekleyen  kitaplar ve dışarıda ciğerlerimizi dolduracak bir yürüyüş bize gerçekten çok iyi gelecektir.

Her gün ayni yoldan gittiğimiz evimize bugün bir arka sokaktan gidelim. Hayatımızı değiştirebilecek bir mucize yada sıcak bir yuvaya ve  biraz süte ihtiyacı olan bir kedi bizi bekliyor olabilir.

Hayat hep yapmadıklarımıza pişman olduklarımızdan ibarettir. Oku, yaz, merak et, yürü, düşün… ama asla  yok olma. Bazen Psikoloji İntihar sözleri arattırır kendinize vakit ayırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu